Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz agyarka #33 üzenetére

    nem jól érted, szerintem olvasd el még egyszer az aktuális részt :) nem lett hőszivattyúm ezért nem használtam ki a 10 milliós keretet, csak 3,8 milliót aminek a havi törlesztője 16 ezer forint.
    tehát jelenleg havi 16 ezer forintból helyettesítem a 15 ezer forintos áramszámlámat . A plusz ezer forintos tétel most is kiváltja a főzést Mivel elektromos tűzhelyet vettünk pár hónapja ( 10 éves gáztűzhelyet cseréltünk le) és remélhetőleg jövőre bele fog férni egy villanybojler is ( meg lesz a HMV)akkor a havi 16 ezres törlesztő a klímák ára és fűtés nélkül is nélkül is helyettesít 21 ezer forintos rezsit. Szinte mindent az áram segítségével oldok meg.( persze a vizet nem )

    A klímákról : tehát 31 ezer - 6 ezer( ez a HMV ami jelenleg nincs megoldva a gáz árából) az azt jelenti hogy 25 ezer forinttal kell megtérülnie a klímás rendszeremnek a gáz jelenlegi árához nézve.. ha a gáz és áram nem emelkedik 8 évig ( amit kétlek ) akkor a klíma ára 80 hónap alatt térül meg, hozzá teszem rezsi emelkedés nélkül.

    Ez a dobálózás a szigeteléssel nagyon jó érv lenne de 5 légkamrás műanyag nyílászáróim vannak, azt nem cserélném le és az hogy 5 cm helyett 10-15 cm szigetelést rakok kb 2 millió forint munkadíjjal, mennyi idő alatt is térülne meg gázfűtéssel még akkor is ha lefeleződne a fűtésem és nem emelkedne a díja.
    Egyébként most már BB besorolású a ház a fejlesztésnek köszönhetően.

    tehát ha az új szigetelés miatt 40 % -t esne a fűtés számlám (de reálisan szerintem olyan 20- 30 % amit megspórolnék) )és nem emelkedne a gáz ára akkor 10000 Ft x 200hónap =2 millió. tehát durván 15-16 év és ehhez hozzászámolhatom azt ,hogy ez a kazán újabb 15 évet szinte biztos, hogy nem megy el, javítás karbantartás ennek is kell, tavaly konkrétan 75+13+15 ezer forintot költöttünk egy panel cserére / anód cserére és a karbantartásra .
    Ha meg cserélni kell egy kondenzációs kazán kéménnyel horror . :( A klíma mindenképpen szükséges nyárra, ami plusz energia fogyasztás ha nincs napelem meg akkor igazából csak egy kényelmi dolog,de hasznot nem hoz.
    ha 10 évet elmennek a klímák komolyabb hiba nélkül az azt jelenti hogy 40 hónapig nulla forint befektetéssel fűtök és hűtök.ami a mostani árak mellett 1 millió forint megtakarítás, amit ráfordítható 10 év múlva újabb modernebb klímákra . DE ez mind a mai napi áron számolva. ha 5 éven belül vagy a gáz vagy az áram ára emelkedik akkor ez mind sokkal nagyobb pénz spórolás és előbbi megtérülés.

    A szaldós elszámolásról még semmi konkrétum nincs, jelenleg az a álláspont, hogy akik 2024 előtt rakják fel a rendszert őket fogja érinteni,de ezzel te is tisztában vagy.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák