Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pistiboy88

    aktív tag

    válasz b. #83 üzenetére

    Nekem a pincében van, így nem zavar. :) De viccet félretéve, szerintem nem hangos. Kb annyi hangja van, mint egy hűtőszekrények + egy kis ventillátor hang.
    Az adott helység levegőjét visszahűti, azzal számolni kell. De ami jó benne, nekem legalább is, hogy a pince páratartalmát alacsonyan tartja. 40-45% körül van nyáron, és akkor van a pincében 17-18 fok.
    A kondenzvíz elvezetésről úgy gondoskodtam, hogy a szennybízbe vezettem.

    Én is néztem a Hajdút, de az árban akkora különbség volt, hogy inkább ezt választottam. Még egyszer sem fogyott el a melegvíz, azt hozzá kell tennem. Igaz, csak fürdésre használjuk, mert ritkán mosogatunk, a mosogatógép víz takarékosabb.

    A bojler még csak 1 éves, majd hosszabb távon elválik, hogy bírja. Az árát már majdnem visszahozta. Előtte egy 80l-es hajdu volt (2001-ből), még a házba volt, mikor megvettük. Szegény már rossz állapotban volt és napi 12-14 kWh-nyi áramot evett meg :D Vicces , de majd seggre ültem, hogy mi dobta meg a villanyszámlát. :D Ez meg napi max. ~2kWh-nyi áramból elvan, és az inteligens vezérlése miatt, mindig van elég melegvíz, mikor fürdünk.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák