Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alpi.

    addikt

    válasz CPT.Pirk #148 üzenetére

    Ez az egyszálas teljesítmény... Kis elmaradásban volt Amd, mikor több, mint egy Ghz volt a hátránya. Azóta nőtt vagy 20-30% ipc és az órajel is közel van az 5 ghz-es Intel csúcs cucchoz képest, de még most is elmaradásban vannak. :))
    El kéne engedni ezt a dolgot, de tudom, olyan nehéz elválni valamitől, ami oly hosszan velünk utazott...
    Egyes játékokban mutatkozó Intel előny sokkal inkább lehet valami architekturális okra visszavezethető, mint az egy szálas teljesítményre... Főleg, hogy jellemzően ezt ki tudják mérni ha nagyon akarják egy 9400 vs R5 3600 tesztnél is, ahol nincs órajel előnyben, mint a top szegmensbe, ahol még van egy kis plusz Intelnek. Órajelre, kizárólag numerikus síkon. :DDD
    Még valami ! Az "egy szálas" teljesítmény jellemzően a max fpst emeli, a low értékeknél jellemzően pont az ellenkező típusú cpu load szokott lenni, ami jellemzően a több szálra gerjed. Tudom, ezt igazábol lehetetlen egzakt módon, mindenki számára információt hordozóan csomagolni és tálalni, nem is pro-kontra szándékkal írtam bármely gyártó irányába. Kizárólag ezekre a sokat hallott kifejezésekre kívántam reagálni.
    Apropó, tudja valaki, mi lehet az a "real-life performance" ? :DDD :DDD :DDD

    https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

Új hozzászólás Aktív témák