Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz madgie #36 üzenetére

    tegnap linkeltem épp egyik kollégának, hogy a két hete vásárolt céges 15" macbook pro-ja már el is avult ;]
    A régi gépeiket első sorban azért kell cserélniük, mert 8GB-oson kínszenvedés volt a fejlesztés már. 13"-osaik voltak, ami jó utazáshoz, de hogy ne csak +8 GB ram miatt adja ki a cég a rengeteg pénzt, így 15"-ös lett, amiben a proci sem csak 2 magos, hanem 4. Bár gyaníton a mostani 6 magost sem vették volna 32GB rammal, bár nem tudom, lehet bevállalták volna.

    Egyébként minden platformnak megvan a maga keresztje.
    - Memória mennyiség kapcsán az osx és windows alkalmaz tömörítést, ami rengeteget segít a pazarló és leak-elő alkalmazásokon. ssd is alap már, hogy ha mégis swappelni kell, akkor az ne tegye használhatatlanná. Linuxon alapból nincs bekapcsolva a memóriatömörítés. 16GB hasonlóan szűkős, mint a többi platformon a 8. De be lehet kapcsolni, viszont egy kernel bug miatt ez fagyáshoz vezethet. Most próbálom, hogy stabil-e a tömörítés, ha patch próbálkozásban említett másik szolgáltatást letiltom.
    - win alatt a fájlrendszer kezelés halál, rengeteget visszafog. Korábbi méréseimben 2x gyorsabb volt linuxon, mint winen ugyanaz a buildem.
    - macből nincs bővíthető, így évekig ki kell húzniuk ugyanazzal a géppel, mert tényleg drága.
    - a közösségi irodaházban linux alól nem tudom használni a prezentációs képernyőket, mert nincs támogatás hozzá. Más szoftverek kapcsán sikerült egy multiplatform alternatívát is behozni.

    Amúgy a csapatban 100 főből kb 3-an thinkpadezünk, a többieknél mindnél mac van. De az újabb thinkpadeket is utolérte ez az átok. Manapság már 5 éves gépek nyers ereje sem sokkal kevesebb, mint hasonló kategóriás új gépé. Szóval a kényelmes karcsúság mellett a gyártó számára az maradt, hogy mindent integrál, így bővítés helyett muszáj új gépet venni.

Új hozzászólás Aktív témák