Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BalanceR

    addikt

    Most vettem észre, hogy ez a verseny még tart. Azt hittem, már volt eredményhirdetés...
    Annak meg külön örülök, hogy még versenyben is vagyok. :Y
    Sajnos visszont , mint minden versenyen, itt is sokan fanyalognak, nem a pozitív oldalát nézik a dolgoknak, de ez már csak így megy.
    Szerintem minden kép ami a top 16ban van, okkal van ott, lehet, hogy nem ezek a világ legjobb képei, de a zsüri nem dilettáns fotelhuszárokból van összeállítva, bízzunk egy kicsit a szakmai hozzáértésükben.
    Van, aki szerint gyanusan sok a Huaweies kép, és gyalázat lenne, ha Huaweies kép nyerne, pedig ha egy kicsit körülnézünk, láthatjuk, hogy akik sokat fotóznak mobillal, megválogatják , mivel teszik azt, és kamerában ez a brand kiemelkedő, szóval semmi bunda nincs abban szerintem, hogy relatíve sok a Huaweies kép.
    Vannak, akik szerint meg nem a legjobb képek vannak itt, ezt én is furcsállottam, de gondolom a zsűri csak az időben leadott, nem szerkesztett, pontosan tagelt képeket nézte, szóval itt sem érzem jogosnak a felháborodást.
    Sokan meg azt sérelmezik, hogy egyes képek "nem kapcsolódnak a témakiíráshoz".
    A téma megkötése szerintem szándékosan nem "Karácsonyi fényfüzér" vagy "Szentesti világítás" hanem "Ünnepi fények" amibe rengeteg minden belefér, pont azért, hogy legyen változatosság, és most ne 16 Ledsorról, vagy adventi koszorúról szóló képet nézegessünk.
    Az én fotóm is páldául úgy próbálja átadni az ünnep (Karácsony / Újév / Téli napforduló / A fény ünnepe...) hangulatát, hogy a hangsúly a fényen,a világosság és sötétség kontrasztján, a formákon, a színeken van, én úgy próbáltam meg átadni az ünnep fényeinek hangulatát, a díszkivilágított parlamenttel, hogy az ne legyen túl direkt, és űgy látom, nem csak én, jártam így el, szóval ez a "dehát nem is ez a téma" dolog sem jogos szerintem.
    A lényeg: próbáljunk meg egy kicsit objektívebben nézni a versenyt, ízlések és pofonok különbözőek, és nem vérre megy semmi. A fotók alatti kommentelési lehetőséggel szinte senki nem él, pedig ott bőven lenne lehetőség jelezni, kinek mi tetszik, illetve mi nem tetszik egy adott fotón.
    Én személy szerint köszönöm minden induló képét, mert sok jó ötletet, perspektívát, új meglátást lehetett belőlük meríteni, és gratulálok a top 16 résztvevőinek is, mert a ti képeitek gyakorlott fotósokat is megfogott annyira hogy beszavazza szóval már ezzel nyertetek egy kis elismerést. :C
    További jó fényeket mindenkinek!

    B.

    #Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

Új hozzászólás Aktív témák