Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    Ez ronda. Mondjuk erről a képről az jutott eszembe, hogy lehet az Intelnek nem is kellene fogyasztás/teljesítmény arányban utolérnie az ARM-ot a kezdeti sikerekhez (a későbbiekben igen), csak feltételt kéne szabnia, hogy az eszköz kijelzője legyen matt.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz eszgé100 #13 üzenetére

    Nem kell ismerni a variációkat. Veszel egy friss felső-közép- vagy felső kategóriás Xperia-t vagy egy Milestone-t mondjuk és használod. Programokat a Marketből töltesz le vagy veszel és nem lesz kompatibilitási gond. A lényeg, hogy Gingerbread fusson rajta és legyen biztos az ICS frissítés (ennek 3 perc utánanézni). A széttagoltság a fejlesztőket érinti, nekik probléma a sok felbontás, a sokféle processzor, GPU, és nem utolsó sorban a RAM. Ezért kéne elindulni végre a PC-k útján az okostelefonokkal és tabletekkel is, legyen kevesebb a hardvervariáció, de a programokat cserébe írják mindennel kompatibilisre. Az Androidnak igazából ez a hátránya, hogy a telefongyártók fejében még mindig az "én telefonom, én op.rendszerem" elképzelés él, nem álltak át az "én csak hardvergyártó vagyok, abból is hasonlót gyártok, mint a többiek, nem az alapoktól eltérő egyedi hardverrel tűnök ki, hanem az eszköz felszereltségével és képességeivel, emellett semmi közöm az op.rendszerhez, csak a drivert írom, de azt azonnal, amint kész az új rendszer" módszerre.
    Viszont a másik véglet sem jó, ha Microsofton vagy az Apple-ön(?) múlna a hardvergyártás, nem lenne semmilyen verseny a piacon, pontosabban csak Windows (Phone) vs. iOS verseny lenne.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák