Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz bambano #113 üzenetére

    A cikkben is ugye Lengyelországról volt szó (mint épp aktuális eset), én rájuk gondoltam alapvetően. Annyiban jogos a szőrszálhasogatás, hogy a NATO helyett írhattam volna szimplán "katonai szövetségest" vagy "katonai értelemben baráti országot" is. A lényegen persze nem változtat.

    Kína - katonai értelemben is - világhatalmi pozícióra tör, kvázi harmadik szereplőként az USA és az Oroszok mellett. Én azzal kapcsolatban nem okoskodnék, hogy van e a Huawei termékekben hátsó bejárat vagy egyéb kémkedésre alkalmas technológia vagy sem. Azért nem mert csak találgatni tudnék - mint itt a többiek - az meg nem vezet sehova. Ha találtak is erre bizonyítékot azt mi jó eséllyel sosem fogjuk megtudni mert nem hinném, hogy publikálnák. De ha mégis van jelen olyan fórumtárs aki tud konkrétumokat, akkor kíváncsi lennék én is a részletekre.

    Viszont a látva a geopolitikai törekvéseket én jobban tartok Kínától és az Oroszoktól mint az USA-tól, valószínűleg nem vagyok vele egyedül. És sokkal nagyobb kockázatnak érzem ha Kínai kémkedik, mintha az USA. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy utóbbi részéről elfogadhatónak tartom erkölcsileg, csupán biztonsági kockázatként jóval alacsonyabbra taksálom.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák