Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz sonye #57 üzenetére

    ha cég vagy akkor erre meg kell legyen a megfelelő embered aki megoldja, prő licensszel ez nem lehet probléma, ha meg magánember vagy akkor kapjad csak szépen a frissítéseket mert nincs szükség több zombigépre a botnetekbe.

    volt idő amikor nem volt ennyire agresszív a frissítési politika, meg is lett az eredménye a sok gumigyuri megvizionálta a taktikát hogy neki ne buherálja senki az egy szent monolit rencert amit ő (szomszéd pisti) felszentelt a kompjutára, még a végén kilövi az aktivátort / veszít két efpéest és nem adja a 'eccsát csében / vagy a végső dráma feljön az újraindítás ablak amikor pont 50-50 az akna a keresőben.

    nem szoktam betolni a mindiga3rdpartyahülye kártyát a linuxos közösségben is ettől áll fel a legjobban a szőr a hátamon, a win10-ért sem rajongok nagyon szívtam a fogam amikor át kellett állni rá most decemberben 7-ről de ez a policy egyébként pont rendben van. nem lenne rá szükség ha lenne némi felhasználói megfontoltság, a sok trükkösdezső nem tartana be neki csak azért is de bizony betart.

    [ Szerkesztve ]

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz sh4d0w #68 üzenetére

    Ezek közül egyik érvet sem tudom elfogadni:

    Kezdték azzal, hogy kalóz XP-re megtagadták a frissítéseket,

    1: szívük joga, már a kalóz rendszer eleve egy kockázat
    2: a szervezet is fejlődik, ennek jele hogy később elálltak ettől a gyakorlattól, tehát a példa inkább pozitív
    3: semmi köze ahhoz, hogy az userek frissítéspártiak vagy frissítésellenesek-e, ezt az attitűdöt nem befolyásolja

    majd folytatták azzal, hogy az újraindítást kérö frissítéseknél egy szó nélkül kirántották a user alól a rendszert

    mikor? én 7 alatt soha nem tapasztaltam ilyet, 4 órás halasztásod van ismételhető periódusokban, egyszer nem indult újra kéretlenül, XP alatt nem emlékszem ilyenre, 8-8.1 nem volt nekem, 10 alatt pedig nagyon sokáig kell dafke húzni hogy újrainduljon. ez se kellene ha lenne tudatos user magatartás.

    Mindezek után elöjöttek a win10-zel olyan beépített telemetriával/kémkedéssel, ami messze túlmutat a diagnosztikán

    arra gondolsz ami nextnextfinishben kikapcsolható eleve a telepítéskor?

    mindennek tetején azzal, hogy "frissíti" a drivereket is - adott esetben régebbit rakva az újabb helyére.

    ezt el tudom annyiban fogadni hogy zavaró, annyiban nem hogy feltétlenül indokolatlan. az ms a saját rendszerében gondolkodik, és ő csinál magának egy poolt a minősített és nyilvántartása szerint aktuális driverekről amit neked (nem neked, az usereknek) karban-rendben tart. nem működik jól, és kikapcsolhatónak kellene lennie.

    Ezek után - minö meglepetés - a pokolba kívánja mindenki a win10-et...

    ezt max a linux kedvelő közösség szeretné, nincs a pokolba kívánva a win10, a szubjektumot ne keverjük az objektummal, jellemzően (és szándékosan nem írok többséget mert nem szeretném alátámasztani annyi időm nincs) elégedettem használják az userek.

    magát a rendszert nem védem, nekem használat szempontból egykutya, kényszerűségből váltottam rá egyelőre nem érzem előnyét és hátrányát sem, és azért használom a wint, mert a linuxszal nem boldogulok, azok miatt a dolgok miatt amit az olvtársak itt már leírtak előttem. szenvedhetnék vele de nem szeretnék én vettem egy gépet és használnám olyan feladatokra amiket én találok ki magamnak, nem pedig arra amit a rendszer talál ki nekem.

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz brickm #93 üzenetére

    ugye nem gond, hogy első keresés első találatban találtam rá workaroundot?

    ez is gondolom úgy nem megy mint az előző issue.

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz MaCS_70 #102 üzenetére

    egyszerűen a support hiányzik. annyival több gond nincs magával a rendszerrel, de kiadói support értelemszerűen nem nagyon van abban a formában ahogy az MS üzemeltet strukturált és támogatott netes platformokat, fórumokat, általában már itt kapsz kompetens választ ha problémád van (user szinten)

    a közösségi support meg olyan amilyen, többen nálam jobban leírták itt is, én mint felhasználó azt tapasztaltam hogy én nem megyek vele sokra (figyeljük meg hogy óvatosan fogalmazok, élő és támogató a közösség de elég speciális sajátosságokkal amit vagy felveszel vagy nem)

    ha van időd túrni, van megfelelő alapképességed, megfelelő beállítottságú vagy, tök szuper, de olyan egyszerű és egységsugarú használatra mint a windows vagy az android így nem lesz alkalmas. nem tudom hogyan és miként tudná ezt a hátrányt behozni, szükség mindenképpen volna rá, de a jelenlegi felállásban soha nem lesz linuxévi, mert a paraszt lepattan a rendszerről a második problémánál.

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz hcl #117 üzenetére

    nézd én egy valamit tudok tapasztalati alapon mérni. nagyjából erős átlagos pc user szinten vagyok, ha a winnel problémám van, akkor arra a megoldást 2 perc - 15 perc időintervallumban megtalálom, ha a linuxszal akkor ez napokban mérhető.

    hogy ez miért van így meg ki a hibás ebben meg mit kellene tennem azért hogy a föld balra forogjon az nem érdekel, öreg vagyok már bitbohócnak használni szeretném a rendszert és erre így van legegyszerűbben módom.

    ezt tudom lemérni ez alapján döntök. nem szeretem a wint, nekem ugyan olyan jó lenne bármelyik random os, mert szoftvereket használok az oprendszer csak az alapot adja hozzá, egy a feltételem hogy ez a lehető legyegyszerűbb legyen. ezt meg a win tudja.

    példája mindenkinek van arra hogy a mittom madam egzotik problémára hogy adta el a gépe veséjét a feketepiacon a winfoschßss a oslux meg pipamocsokkal bekente hozott rá lapulevelet és bekötözte kukoricacsuhéval, ezek mind hűvös regék de én azt tudom mérni hogy nekem mennyire cosy a nappali.

    a Windowsra sincs.

    csúnyán kiragadtál egy részt a szövegkörnyezetből, amit leírtam az van. használom.

    Nem a fenét nem. Egységsugarú user ugyanúgy képtelen bármit megoldani Winen is.
    Ismerős anyját kidobta a Messenger a telefonról. Mondom neki Facebook, elfelejtett jelszó. Azt mondja, az anyja nem tud bejelentkezni számítógépen a Fb.-ra, mert nem tudja, hogyan kell azt.
    Ezen a szinten mindegy az OS.

    van egy szubjektív állítás meg egy sztori alapú érvelés objektívre hangolva. kevés.

    Aki meg akar, az megold dolgokat.

    Te... nem akarok. Nem akarok hupon lógni napokat, bődület verbálönkielégítős threadeket olvasni 1001 tippel hogy mire sudózzak meg nem akarom hallgatni a kvantum csendjét amikor kiderül hogy a közösség második tippje sem jó és erre hirtelen mintha muteoltak volna ésvagy 3rdpartyerror cseréjjektápot.

    Ez winen sokkal-sokkal egyszerűbb, le van szálkázva, meg van nyirbálva, szereti őket a gugli nem érdekel, de ha beírom hogy windows10 mouse scroll stick bug akkor lesz az első oldalon 10 releváns találat abban max 3 megoldás és a második már fix jó.

    Ezt kellene tudni a linuxnak ahhoz hogy eljöjjön a linuxévi de nem tudja. Nem érdekel miért nem tudja, tudom hogy fragmentált, tudom hogy komplex, tudom hogy minden, nem érdekel, ha felveszem azt az alapállást hogy nekem nem a reszelés a hobbim hanem hogy családapaként használom a gépet mint egy átlagpolgár akkor ezt úgy tudjam megcsinálni hogy a lehető legkevesebb figyelmet kelljen az os-re fordítani.

    Én örülnék a legjobban ha erre lenne alternatíva.

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz hunluki #139 üzenetére

    elfogadható hogy így fogalmazzunk, tudnék vele vitatkozni de legyen, szemantikai kérdés.

    Természetesen ezzel semmi gond nincs, de azért mert neked nem kézenfekvő valami attól függetlenül még lehet hogy másnak egyszerűbb megoldani más rendszeren mert ahhoz szokott hozzá.

    Ez így van, ez kölcsönösen csapda, mert a linux tábor ebből az alapállásból nem érti hogy a sok idióta mit pingvinezik (szóvicc intended) "mikor csak olvasni kellene tudni", csak éppen azt felejtik el hogy ahhoz hogy a linux tényleg vonzó legyen, ahhoz a tálalásnak is megfelelőnek kellene lennie, erről írogattam idáig, hogy ezt nem érzem annak. Hátrányból indul több okból is, de ez irreleváns, ha azt akarjuk hogy a linux tényleg elterjedt legyen a nappalikban.

    Én pontosan tudom, hogy most abból élek amit 1x éves koromban felszedtem, és erősen sarkítottam az előbbi okfejtésemmel az attidűdömről, de ezt azért tettem hogy nagyjából megmutassam hogy egy átlag pc felhasználó hogyan gondolkodik. Ott a lehetőség, persze, de a helyzet az, hogy nem akarom újra felszedni. Lehet ezért lustaparasztnak titulálni, de ez a linux elterjedésén nem fog segíteni.

    Sok, rengeteg, még annál is több egyszerű, ötsoros, jól metázott, screenshotolt howto kellene, azokat tolni mint a barom a hülyéknek, hogy ott legyen a szemük előtt, meg listázza a kereső, strukturáltan építeni egy nagyon erős képet arról hogy látod látod ez nálunk is ugyan ilyen egyszerű, kitt és katt és kész ha bármi gondod van.

    Nem a telepítéssel meg az alapállapottal az tényleg egyszerű nextnextfinish, de bármi van ami ezen túlmutat már oda ez a varázs és ez a gond. És bocs, de itt nem az userektől kell várni hogy utánamenjenek, mert nem fognak, mert ott a win mint reális alternatíva és a lustaparasztja azt fogja választani. Le kell tenni az elitista attitűdöt lemenni bitagyúba és alátenni hogy jöjjön meg a gyereke ezt lássa, aztán majd abból lesz valami.

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz hunluki #141 üzenetére

    ok, én leírtam mit kellene szerintem változtatni, te leírtad ismét hogy az átlag user tök hülye és egyébként mindenszupiszuper a pingvinbarlangban ebben akkor ennyi volt.

    a kutya ugat a karaván halad, az igggazzy közösség megállapítja hogy az átlaguser tök hülye az ms meg köszöni szépen a tök hülye átlagusereket akkor már csak egy kávét kérne.

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz hunluki #143 üzenetére

    erősen csúsztatsz

    1: az hogy mit akartál vagy mit nem akartál az onnantól kezdve irreleváns hogy érdemben reagálsz egy threadre amiben arról van szó amit te nem akartál megvitatni
    2: így van. winen megy vagy egyszerűen lökhető, linuxon vagy megy vagy ugyanezen user számára nem egyszerűen lökhető. hogy te mit rázol ki kisujjból az irreleváns, a tömegről beszélünk. aki persze hülye meg nem tud olvasni, tudom.

    3: nem szeretem ha védekezésre kényszerítenek, kijelentem hogy ezek hamis állítások.

    ugyanakkor:

    3/a: én a rendszeren nem faragnék semmit, nem is írtam ilyet, mást írtam, olvass kérlek figyelmesebben.
    3/b: én nem szólok bele hogy te mit használsz és azt hogyan használod, teljesen másra reagáltam és teljesen más kérdéskört vitattunk, olvass kérlek figyelmesebben.

    ugyanakkor: kikérem magamnak azt a sejtetést, hogy pro pc usernek vallottam volna magam, nem ezt írtam, fogalmazz kérlek tárgyszerűen, ugyanakkor nem fikáztam semmi olyat amihez nem értek, olvass kérlek figyelmesebben és továbbra sem a linuxot használni tudás vagy nem tudás dönti el hogy a tömegek átállnak-e rá vagy sem.

    szóval sajnos nagyon erős csúsztatások és helytelen állítások vannak a reakciódban amiben eleve azt állítod hogy te nem is akarsz arról beszélni amiről egyébként nem is volt szó a threadszálban amire reagáltál, kérlek tedd ezt rendbe, mert a fentihez hasonló a kijelentéseidet helyre tevó reakciók baromira kontraproduktívak.

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz hunluki #157 üzenetére

    egy kérésem van: mutass rá kérlek hol beszéltem írtam én a linuxról.

    köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz hunluki #160 üzenetére

    hint: nem a linuxról (mint rendszerről) beszéltem.

    te meg azt feszegeted.

    szerintem engedjük el, nincs ennek a vitának hozzáadott értéke így.

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz sh4d0w #173 üzenetére

    medzsik. pontosan tudom. te pedig pontosan tudod hogy nem erről van szó.

Új hozzászólás Aktív témák