Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz arn #23 üzenetére

    Igen, az áremelkedés szemmel látható... :(

    A nagy kérdés az ár-értéktartomány alakulása. A megbízható belépőszint van szerintem indokolatlanul magasra tolva.

    Ez a bicajszerűség szerintem erre pont jó is lenne, ha:
    - egyértelmű lenne, hogy szabályos (jelenleg nem az),
    - látnánk benne a közepes megbízhatóságot,
    - lenne rendes alkatrész- és szervizháttér.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • vakablak93

    őstag

    válasz arn #23 üzenetére

    abban igazad van hogy az ebike technika iszonyú drága....a hobbibringásokkal teli lévő nyugaton pedig tényleg az az árkategória a népszerű...
    de ami a technikát illeti
    a technika karbantartásigényével nem értek egyet sem mint naponta rengeteget országútizó hobbispori sem,
    , sem pedig mint minőségellenőr, egy komolyabb kerékpár kevesebb törődést igényel, pl : -jobban megtervezett bowden-kábelvezetés-ami miatt sokkal kevesebbet állítódnak el a váltók illetve később se kezdi ki a váz festését sehol ahol épp kívül fut a vázon, vagy ami nagyon jellemző a mai integrált középcsapágyak recsegése ami szintén jobb szigeteléssel elkerülhető...vagy csak a sokkal jobb minőségű agyak és a bennük rejlő csapágyak is....
    de sok ilyet mondhatnék még......minden kategórában megvannak a tipikus nyavaják....és én egyáltalán nem a grammhajhászás szintjéről beszélek...

    A cikkben szereplő cucchoz:

    Sokféle bringán ültem már de mindig az ilyen cikkben szereplő kínai cuccok igényelték a sokkal több törődést....
    Egy normális biciklinek elég ha lenyúláskor láncot cserélsz és időnként egy autómosónál kipucolod a hajtást meg meg van olajozva a hajtás...
    Néha elég merészek hogy valami olyan nem szabványos agyat tengelyt pakoljanak bele ami ha valami van vehetsz kerekestől újat mert nem is kapsz hozzá alkatrészt :W , de ez ahogy nekem eddig feltűnt a kínaiak stílusa....
    Sajnos a bringázás ha az ember tényleg sokat hajtja drága dolog.....

    A cikkben szereplő cucc árából ha valaki lemond az ebike-ról, simán vehet már tényleg jó bicajt...persze ez nem mindenkinél opció ez tény....vagy meghozza a maga kompromisszumát vagy pedig az a fajta hogy egyszerűen nem érdekli miként ameddig gurul a cucc... és nincs is ezzel baj ameddig az illető elégedett vele... :)

    Azok a varratok brutál rondák.... a sorjás furatok meg...... sértés a szememnek....

    Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

Új hozzászólás Aktív témák