Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CabalX

    aktív tag

    válasz orion1025 #69 üzenetére

    Ha jól emlékszem a Terratec DMX 6 fire 24/96 egy PCI-os kártya, nem usb-s model - ha PCI-os és egyszer valamiért gépet fejlesztesz (neadjisten tönkremegy a mostanid) akkor a 16 éves kártyád az újabb lapokba ahol már nincs egy legacy PCI foglalat sem már nem tudod használni - átalakítókkal lehet kísérletezni kevesebb mint több sikerrel.

    Nem védeni szeretném ezt a kártyát vagy az új kártyákat, de mivel változtak a dolgok 16 év alatt azért a végletekig egy kártyához nem lehet ragaszkodni.

    Amúgy az új AE-5ös esetén ha a direct fülhallgató részét használod akkor a Sabre DAC-ot használja és ott nincs széteffektezve semmi mert nincs is ilyen lehetőség. Ha 5.1, virtual 7.1-et használsz, akkor megy a soundcore és ott lehet mindenféle crystalizer, mókolás a hangon (már ha úgy állitja be az ember, mert ott is kikapcsolható minden!)

    Sokáig szívás volt a Creative drivereivel, most ezek mintha jól (jobban) működnének - csak szokni kell az új "egybe minden" felületet.

    Én kíváncsi vagyok a kártyára, örülök hogy van fejlesztés, fejlődés - az AE5-öst nem cserélném le, de érdekel mit hoznak ki ezzel az összeállítással.
    Ha van verseny az csak jó? Nem?
    Senki nem szegez senki fejéhez fegyvert hogy márpedig ezt meg KELL venni.

    [ Szerkesztve ]

  • CabalX

    aktív tag

    válasz orion1025 #96 üzenetére

    Lehet hogy neked nem, de nekem sok minden változott, mert jött a Ryzen és az új gépben mivel már nem volt legacy PCI slot nem tudtam átrakni a régi X-fi Fatality-t (sem a jó kis tv tunerem) - ekkor választhattam hogy Z vagy AE-5 - utóbbit sikerült megcsípni egy jó akcióban - az Asus kártyákért nem vagyok oda - hallgattam 1-2 elérhető árút, nem rosszak, de valami hiányzott, a szoftver sem tetszett. USB-s-t vagy bármi más félprofit nem szerettem volna, az alaplapi meg... amíg nem volt hangkártya jó, de inkább kikapcsolom.

    Ez az ugyanazt a szart adják el dolog annyi mindennel így van... VGA-k, procik, alaplapok stb... :U ezért nem építettem teljesen új gépet tavaly elöttig 12 éven keresztül - hiába lett volna keret, nem láttam értelmét mert egyrészt elég volt, másrészt az új annyi pluszt nem adott - ugyanakkor ha egy totál új architectúrára váltasz akkor a régi dolgaid jó részétől el kell búcsúzni.

    És nem, nem kampányolok a Creative mellett mert nekem olyanom van, illetve régen volt (driver fronton szívtam is vele sokáig - emiatt viszont én nem zártam ki elvből), csak attól mert valakinek ilyen vagy olyan kártyája van még nem kell leírni a másikat vagy egy új kártyát - főleg úgy hogy még kint sincs a piacon! - mindenkinek el kell döntenie mire mennyit áldoz, mi fér bele neki annyiért, mik az elvárásai stb... nekem elég volt egy kártya ami jó játékhoz, lehet vele 5.1-ben mozizni, ugyanakkor ha zenét szeretnék hallgatni stereoban arra is megfelelő, belemegy az új lapomba, van hozzá driver Win10hez. Így döntöttem az AE-5 mellett.

    Ennek a kártyának is meglesz a célközössége csak ami itt megy - egyik másik kártya melletti kiállás vagy lefikázás terén az már már nevetséges egy "elvileg" szakmai fórumtól (nem a te kommentedre értem hanem úgy általánosságban amit ennek a kártyának a HÍRE alá írnak - még ha teszt lenne...) :U

  • CabalX

    aktív tag

    válasz lezso6 #162 üzenetére

    Én egy Creative terméknél sem láttam olyan datasheet-et ahol mérések vannak.
    Biztos lesznek majd tesztek is erről a kártyáról, ez csak egyfajta early preview volt - pici hírverés - anno az AE-5-öst is letesztelték jó pár helyen de ilyen méréseket nem nagyon láttam.
    Most találtam egy párat itt: [link]

    De hogy erre az AE-9-re mikor lesz... jó kérdés. Még oldala sincs a Creative-nál szóval még korai.

Új hozzászólás Aktív témák