Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz Geri Bátyó #12 üzenetére

    Korábban volt szó arról, hogy ma a V-cache akár több szintes is lehet.

    Ha ez a képernyő hiteles, akkor lehetséges a több szintesség is.

    Tehát a kérdés szerintem jogos.
    A 768MB kijöhet úgy, hogy 8 CCD és mindegyiken 1 stack
    És kijöhet úgy is, hogy 2 CCD és mindegyiken 4 stack.
    Meg persze ne felejtsük el, hogy úgyis kijöhet, hogy 8 CCD, amelyeken le van tiltva 6-6 mag, miközben mindegyiken van 1 stack.

    Az látszik a szintén kiszivárgott SKU adatokból, hogy azért az extra L3$ nincs ingyen, van valamekkora fogyasztása. Ha jól láttam, akkor a 64 és a 16 magos esetében alacsonyabb a bázis órajel.

    Én módfelett örülnék, ha már az első körben létezne olyan megoldás, ami 4 stacket hasznosít. Egyszerűen azért, mert abból nagyobb eséllyel csorog le a desktopra pár morzsa, mintha csak 1 stack lenne.

    De occam borotvája szerint az valószínűbb, hogy a jelenleg csak 1 stack lesz és letiltogatják a magokat. Ha nem így lenne, hanem a képernyőkép alapján létezhetne 2 és 4 stackes változat is, akkor egyrészt biztosan lenne legalább 1 32 magos SKU CCD-nként 4 stack-kel. Ha máshogy nem, akkor a TDP emelésével.
    Másrészt a bemutatott Ryzen darab 1stack volt. Valószínűtlen, hogy a gyártási folyamat során eltérő mennyiségű stacket tennének rájuk - az túl sokféle változatot eredményezne, ami nem baj, csak nem reflektálódik a jelenlegi SKU felhozatalban.

    Tehát szerintem a 16 magos változatra az a megoldás, hogy 8x (CCD + 1Hi)

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák