Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • domerator

    veterán

    válasz zdanee #21 üzenetére

    :R :R :R

    Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

  • Namelesske

    addikt

    válasz zdanee #21 üzenetére

    +1

    De ezt nem lehet elmagyarázni olyan embernek, aki nem használt még életében igazi Smart Phonet. Annak a Symbian csak egy őskori ballépés egy lelet amiben nincs eyecandy és bugos...

    Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

  • kolosanyi

    veterán

    válasz zdanee #30 üzenetére

    Értem én a gondolatmenetet, valamilyen szinten egyet is értek, hiszen tényleg erre voltak a feature phone-ok, amik ma is kielégítenék a vásárlók szerintem kb 90%-ának az igényeit, de minek adjon ki a gyártó külön feature phone-t és okostelefont is? Az neki plusz költség és akkor még a fingós, madárlődözős játékot se tudja a júzer telepíteni, ha valami zárt platformos telefonja van. Sokkal jobban megéri ez, ráadásul a felhasználónak is származik belőle előnye, mert mi van akkor ha most nincs szükséged egy alkalmazás nyújtotta funkcióra, de később meg lesz? Fogod, feltelepíted és kész, le van tudva a dolog. Szerintem nem baj az, ha több tartalék van az adott termékben, mint amennyit kihasználsz.

    Az egyszerűsödés meg szintén hordoz magában előnyöket, végülis a termék van értem, nem én a termékért, akkor meg legyen már olyan, amit a legkevesebb energiabefektetéssel meg lehet tanulni kezelni, ne kelljen már több hetes tanfolyam elvégzése ahhoz, hogy egy today screen-t böködjek egy pálcával (hidd el a legtöbb embernek kéne hozzá, én se biztos, hogy azonnal tudnék kezelni egy WM készüléket, mert abban az időben még fiatalka voltam, 3 éve vagyok okostelefon felhasználó, abból kettő droiddal telt, egy pedig S60-nal). Szerintem egyszerűen hibás feltételezés az, hogy csak az lehet igazi smartphone user, aki napi 200 levelet szinkronizál, folyamatosan dokumentumokat szerkeszt, küld tovább, képeket csinál, szerkeszt, továbbít,
    online üzleti híreket olvas, tőzsdézik, netbankol, navigál és unalmas percekben betol egy kis netrádiót. Sokkal rugalmasabb az a hozzáállás, hogy akinek nincs szüksége ennyi funkcióra, az is elboldogul a telefonjával, és azt az 5-10 alkalmazást tölti le és használja, amire neki van szüksége. Pont ez a lényege, a szabadság, testreszabhatóság. És most tekintsünk el attól, hogy alma, vagy zöld robot, esetleg ablakok és csempék a kedvelt platform. Mindegyik ugyanarra van, ugyanazt a feladatkört hivatott ellátni, csak másképp közelíti meg a dolgokat, de alapvetően az a lényege, hogy tudsz rá alkalmazásokat telepíteni. Ezt egy feature phonenal, ha meggebed az ember, akkor se tudja ilyen szinten csinálni, max valami java ökörséget telepít, ami aztán vagy működik jól, vagy nem.

    A megfelelő alkalmazás kiválasztására meg csak az az egy mód van, hogy minél jobban kategorizálni kell(ene) az alkalmazásboltokban a dogokat, külön odafigyelni az értékelési rendszerre stb. Nagy eséllyel meg fogja találni az ember a neki tetszőt, amit aztán megjegyez ha bevált és nincs rá gond többé. Újratelepítésnél meg egy backup/visszaállítás és kész, le van rendezve. Én most épp olyan időszakban vagyok, hogy próbálgatom a ROM-okat, van, hogy napi 3-mat, 4-et is leszedek és tepelítek. Max 10 perc az egész művelet, szóval nem olyan vészes az. :)

    (#31) Namelesske
    Igen, ez egy remek kompromisszumos megoldás lenne. Ugyanígy droidon a sok gyártói gányolást is tiltani kéne, ellenben elérhetővé kéne tenni az alkalmazásbolt egy elkülönített szekciójában. Ha majd én akarom, akkor letöltöm magamnak a Sense, Touchwiz, akármi más ökörséget, a mellé csomagolt programokkal együtt, ha meg nem, akkor ne kelljen már a garanciát eldobva kókányolnom egy stock droidért. Remélem egyszer az ilyesmi dolgok megvalósulnak mindegyik platformon.

  • schawo

    titán

    válasz zdanee #33 üzenetére

    Ha ez butafon lenne, amire nem lehet külsős alkalmazást tenni, akkor megérteném a sírást. Ha minden szarral teleszórják, amire a random emberek fél százaléka kíváncsi, pontosan azzal butafonítják el ezeket az okostelefonokat.

    A legtöbb utólagos Android rom sem csinál mást, mint a random előtelepített alkalmazásokat kiheréli a rendszerből, akinek kell valami -> irány market, elvégre ezért okos a telefon.

    Ez a Colornote nagyon jó, tetszik, ezt fogom használni. Egyébként fanyalgóknak: ingyenes, és nincs reklám sem.

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • kolosanyi

    veterán

    válasz zdanee #33 üzenetére

    De ki beszélt prémium árról? Ok, ez iOS hír, de szerintem pont ez a szépsége az okostelefonok terjedésének, ezelőtt mondjuk 6 évvel nagyon mélyen a zsebedbe kellett nyúlnod ha olyan funkcionalitást akartál, mint amire ma a legegyszerűbb droidos kütyü képes. És a hardver, meg a sebesség se volt jobb azoknál. Azt meg, hogy nem működik nem nagyon tudom értelmezni, eddig a 2 éves droidos múltam alatt nem találkoztam olyan alkalmazással, ami ne működött volna. Sokan mondták már, hogy pedig van ilyen egy csomó, nos én akár a Marketról töltöttem le, akár külön .apk-ból telepítettem, nem futottam bele ilyenbe. Lehet szerencsém volt, nem tudom, de pontosan ezért nem értem ezeket a panaszokat.
    Nem kezeli a csatolt filet? Nem tudom, hogy mi mit nem kezel, de pl a Nexuson alapból van ThinkFree Office (igen, csak megtekintésre alkalmas, nem szerkesztésre), ami pedig a legalapabb droid ROM, annál nincs alapabb hivatalos ROM. Szóval azért nem olyan buták ezek a mai rendszerek sem, de ha mégse felelne meg ez, akkor felmész az alkalmazásboltba és kb 1 perc alatt rákeresel, hogy "office" és már töltheted is le az ingyenes alkalmazást (vagy a fizetőset). Ez iOS-en, meg WP-n, Badán stb sincs másképp, nem értem, hogy ez miért lenne bonyolultabb, meg szarabb megoldás, mint ami régen volt, hogy a netet kellett túrni mindenféle symbianos meg windowsos program után, ami aztán tényleg vagy működött az adott készüléken, vagy nem.

    "Valljuk be, a legtöbb ember azért vesz okostelefont, mert vagy "trendi" vagy mert madarakat akar csúzlival kilőni."
    Ez viszont teljes mértékben igaz. Meg kiegészíteném azzal is, hogy ha van 25-ért egy zárt rendszerű Asha akármi, meg 30-ért egy mit tudom én, Galaxy mini, tuti az utóbbit venném meg, pont a szabad telepíthetőség miatt. Szerintem sokan gondolkodnak azért így. (Meg még több embernek fogalma sincs, hogy mi az az Android, meg az okostelefon úgy általában, csak látta a reklámot a TV-ben és bemegy megvenni, mert az jó...)

    (#35) Lirion
    "Talán még az lenne a legjobb megoldás, ha a gyártók a szűz androiddal dobnák ki a telefont és elérhetővé tennének egy ingyenes programcsomagot, amit adatforgalmi díj nélkül le lehetne tölteni, ha valakinek azokra is szüksége lenne. "
    Teljes mértékben egyetértek, ez lenne a lehető legjobb választás.

Új hozzászólás Aktív témák