Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz zdanee #30 üzenetére

    Értem én a gondolatmenetet, valamilyen szinten egyet is értek, hiszen tényleg erre voltak a feature phone-ok, amik ma is kielégítenék a vásárlók szerintem kb 90%-ának az igényeit, de minek adjon ki a gyártó külön feature phone-t és okostelefont is? Az neki plusz költség és akkor még a fingós, madárlődözős játékot se tudja a júzer telepíteni, ha valami zárt platformos telefonja van. Sokkal jobban megéri ez, ráadásul a felhasználónak is származik belőle előnye, mert mi van akkor ha most nincs szükséged egy alkalmazás nyújtotta funkcióra, de később meg lesz? Fogod, feltelepíted és kész, le van tudva a dolog. Szerintem nem baj az, ha több tartalék van az adott termékben, mint amennyit kihasználsz.

    Az egyszerűsödés meg szintén hordoz magában előnyöket, végülis a termék van értem, nem én a termékért, akkor meg legyen már olyan, amit a legkevesebb energiabefektetéssel meg lehet tanulni kezelni, ne kelljen már több hetes tanfolyam elvégzése ahhoz, hogy egy today screen-t böködjek egy pálcával (hidd el a legtöbb embernek kéne hozzá, én se biztos, hogy azonnal tudnék kezelni egy WM készüléket, mert abban az időben még fiatalka voltam, 3 éve vagyok okostelefon felhasználó, abból kettő droiddal telt, egy pedig S60-nal). Szerintem egyszerűen hibás feltételezés az, hogy csak az lehet igazi smartphone user, aki napi 200 levelet szinkronizál, folyamatosan dokumentumokat szerkeszt, küld tovább, képeket csinál, szerkeszt, továbbít,
    online üzleti híreket olvas, tőzsdézik, netbankol, navigál és unalmas percekben betol egy kis netrádiót. Sokkal rugalmasabb az a hozzáállás, hogy akinek nincs szüksége ennyi funkcióra, az is elboldogul a telefonjával, és azt az 5-10 alkalmazást tölti le és használja, amire neki van szüksége. Pont ez a lényege, a szabadság, testreszabhatóság. És most tekintsünk el attól, hogy alma, vagy zöld robot, esetleg ablakok és csempék a kedvelt platform. Mindegyik ugyanarra van, ugyanazt a feladatkört hivatott ellátni, csak másképp közelíti meg a dolgokat, de alapvetően az a lényege, hogy tudsz rá alkalmazásokat telepíteni. Ezt egy feature phonenal, ha meggebed az ember, akkor se tudja ilyen szinten csinálni, max valami java ökörséget telepít, ami aztán vagy működik jól, vagy nem.

    A megfelelő alkalmazás kiválasztására meg csak az az egy mód van, hogy minél jobban kategorizálni kell(ene) az alkalmazásboltokban a dogokat, külön odafigyelni az értékelési rendszerre stb. Nagy eséllyel meg fogja találni az ember a neki tetszőt, amit aztán megjegyez ha bevált és nincs rá gond többé. Újratelepítésnél meg egy backup/visszaállítás és kész, le van rendezve. Én most épp olyan időszakban vagyok, hogy próbálgatom a ROM-okat, van, hogy napi 3-mat, 4-et is leszedek és tepelítek. Max 10 perc az egész művelet, szóval nem olyan vészes az. :)

    (#31) Namelesske
    Igen, ez egy remek kompromisszumos megoldás lenne. Ugyanígy droidon a sok gyártói gányolást is tiltani kéne, ellenben elérhetővé kéne tenni az alkalmazásbolt egy elkülönített szekciójában. Ha majd én akarom, akkor letöltöm magamnak a Sense, Touchwiz, akármi más ökörséget, a mellé csomagolt programokkal együtt, ha meg nem, akkor ne kelljen már a garanciát eldobva kókányolnom egy stock droidért. Remélem egyszer az ilyesmi dolgok megvalósulnak mindegyik platformon.

Új hozzászólás Aktív témák