Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pompi

    MODERÁTOR

    válasz erdoke #22 üzenetére

    Én nem magyarázkodok, nem tisztem. Szar az Android frissítési rendszere az tény. De erről nem az OS tehet (vagyis mondjuk a Google tehetne ellene, de ez már más téma). Ennyi. Ha valaki képben van, akkor ezt tudja, aki meg nincs, azt úgysem érdekli és akkor jönnek az ilyen hozzászólások, mint csdm-é.

    [ Szerkesztve ]

    Feel Good Inc.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz erdoke #29 üzenetére

    az angol o2-es nexus s-re is ugyanakkor jön meg a frissítés, mint az amerikai t-mobilosra. valószínűleg ha a sagem meg a siemens gyártana ios-re épülő telefonokat, akkor ott is késnének a szolgáltatói, meg esetleg bizonyos régiókba szánt, lokalizált frissítések.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz erdoke #39 üzenetére

    de érted, erre akart utalni Pompi is szerintem, hogy az említett készülékek esetében nincsgond a frissítéssel. az, hogy az emberek nem azokat vették, megmutatja, hogy mennyire tudatos vásárlók is valójában (illetve inkább hogy mennyire érdekli őket ez a frissítgetés). szomorú szerintem is, hogy a gyártók nem igazán partnerek a google üzleti modelljében, remélem majd sikerül túllépni ezen idővel, addig is én részemről olyan telefont veszek, ami lehetőleg közvetlen a google-től származik.

    BiP: előszeretettel össze szokták keverni a fw update-et a rendszer főverziónák frissítésével. igen, bugfixek, meg esetenként új funkciók is jönnek, de az iphone előtt fehér holló volt, hogy bármilyen telefonra hivatalosan elérhető legyen újabb rendszerverzió. konkrétan a Nokia készülékeire egyáltalán nem létezik ilyen, soha nem is volt: amilyen verzióval kaptad, olyannal halt meg. hiába mondjuk az S60 v3 fp1-es telefonodban ugyanolyan hardver volt, mint a később megjelent fp2-es telókban, nem lehetett frissíteni. wimo esetében egy-két telefon esetén elérhetővé tette önszorgalomból néhány gyártó, de ott sem volt általános, hogy mondjuk egy wimo 5-ös telefont frissíthess wimo 6-ra. blackberry szintén nem igazán frissíthető, legalábbis a készülékeik döntő többsége (és ez mai napig így is maradt). az ilyen-olyan linuxos telefonok meg el sem terjedtek igazán. szóval ez, hogy X év múlva is elvárod, hogy a legújabb rendszert kapja meg a telefonod, igencsak újkeletű dolog.

    Karma: a 3GS esetében is szar volt a 4-es ios, tapasztalatból mondom továbbra is. lassabb volt, mint egy Siemens C65-ön 3D java benchmarkot futtatni :P

  • Pompi

    MODERÁTOR

    válasz erdoke #48 üzenetére

    Az a baj, hogy már rég elbeszélünk egymás mellett, illetve te rég nem arról beszélsz ami a kiinduló dolog volt. Ami ugyanis arról szólt, hogy milyen jó az iPhone mert arra van frissítés, bezzeg az Androidosoknak nincs. Ez volt az alap. Erre próbáltam én azzal válaszolni, hogy azért nem ennyire fekete-fehér a helyzet, mert Androidra is van frissítés elméletileg. Azzal egyet értünk szerintem mind, hogy a jelenlegi frissítési rendszer nem jó, túl sok teret hagy a gyártóknak, akik ezt saját hasznukra próbálják használni. Jelenleg, ha valamennyire biztosra akar menni az ember, akkor valamelyik Nexus modellt választja, ez a kvázi hivatalos Android modell, ala iPhone - csak mondjuk, ott nincs alternatíva. Innentől kezdve te csak próbálod bizonygatni, amit nem tagadunk.
    Viszont ha te anyagilag kedvezőbbnek tartod egy Galaxy S megvételét egy Nexus S-sel szemben - tudván, hogy előbbire nem biztos, hogy lesz hosszútávú frissítés, akkor ezzel tudatosan felvállalod, hogy igen, anyagilag jobban kijössz a helyzetből, de szoftveresen nem biztos. Nehéz árakat összehasonlítani úgy, hogy nálunk (_nálunk_) nincsenek Nexusok szolgáltatói kínálatban, de az iPhone-ért sem keveset kell legombolni, tehát ott is kőkeményen megfizetsz azért, hogy frissíthető legyen a készüléked.

    Feel Good Inc.

Új hozzászólás Aktív témák