Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz erdoke #39 üzenetére

    de érted, erre akart utalni Pompi is szerintem, hogy az említett készülékek esetében nincsgond a frissítéssel. az, hogy az emberek nem azokat vették, megmutatja, hogy mennyire tudatos vásárlók is valójában (illetve inkább hogy mennyire érdekli őket ez a frissítgetés). szomorú szerintem is, hogy a gyártók nem igazán partnerek a google üzleti modelljében, remélem majd sikerül túllépni ezen idővel, addig is én részemről olyan telefont veszek, ami lehetőleg közvetlen a google-től származik.

    BiP: előszeretettel össze szokták keverni a fw update-et a rendszer főverziónák frissítésével. igen, bugfixek, meg esetenként új funkciók is jönnek, de az iphone előtt fehér holló volt, hogy bármilyen telefonra hivatalosan elérhető legyen újabb rendszerverzió. konkrétan a Nokia készülékeire egyáltalán nem létezik ilyen, soha nem is volt: amilyen verzióval kaptad, olyannal halt meg. hiába mondjuk az S60 v3 fp1-es telefonodban ugyanolyan hardver volt, mint a később megjelent fp2-es telókban, nem lehetett frissíteni. wimo esetében egy-két telefon esetén elérhetővé tette önszorgalomból néhány gyártó, de ott sem volt általános, hogy mondjuk egy wimo 5-ös telefont frissíthess wimo 6-ra. blackberry szintén nem igazán frissíthető, legalábbis a készülékeik döntő többsége (és ez mai napig így is maradt). az ilyen-olyan linuxos telefonok meg el sem terjedtek igazán. szóval ez, hogy X év múlva is elvárod, hogy a legújabb rendszert kapja meg a telefonod, igencsak újkeletű dolog.

    Karma: a 3GS esetében is szar volt a 4-es ios, tapasztalatból mondom továbbra is. lassabb volt, mint egy Siemens C65-ön 3D java benchmarkot futtatni :P

Új hozzászólás Aktív témák