Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz mzso #284 üzenetére

    Légyszi, válasszuk ketté!

    1. Mozgás-interpoláció: enélkül mozifilmnél vagy tévéadásnál nem lehet magas fps-ed!!! A mozifilmek ugye ~24 fps-esek és még csak most fognak majd néhánynál ~48-at alkalmazni. A normál tévéadások PAL területen 50 mozgásfázis/mp-esek (az interlace fieldrate-et kihasználva, ahol más fázis van a két field-en, enélkül csak 25 lenne). Hogy mikor lesz általános a 100+ fps, hát talán 20 év múlva... (Előbb jőjjön be az 1080p50/60...)

    Az 50 fps viszont nem néz ki valami jól LCD-n, a szokásos módon megjelenítve! [Normális deinterlacinggel értve, mert anélkül egyenesen használhatatlan.] Valami mindenképp kell neki! (Egyébként a ~24 fps, ha natívan tudja a tévé, "effektek nélkül" is jobban néz ki, a maga darabos módján [ami persze pl. sporthoz használhatatlan lenne], mint az 50.)

    Nekem két mozgás-interpolációs tévém is volt, az egyik CRT, a másik LCD, és mondhatom, az idő nagy részében nem volt észrevehető, legalábbis feltűnő, hogy nem valós 100 fps-ről van szó, max. ha direkt ezt figyelte az ember. Azt persze igen, hogy folytonosabb a mozgás, akár CRT-n, akár LCD-n.

    2. A black frame insertion semmiképpen sem béna trükk. És ugyancsak, nagyon sokára lesz natívan annyi fps-ed, hogy ne legyen szükség rá! Mint írtam, a moziban is alkalmazzák 100 éve. A celluloidos vetítőkhöz persze mindenképp kellett, de a digitális vetítők is alkalmazzák. 50 Hz-es LCD-nél is bevethető lenne és jót tenne a mozgásnak, csak ugye ki akar visszatérni az 50 Hz-es villogáshoz? De még 100 fps mellett is hasznos -- jót tesz a mozgásnak, ezt egy 100 Hz-es mozgás-interpolációs LCD alapján mondom. Jobb volt rajta a mozgás (tévéadás, sport, stb.; filmnél viszont inkább kikapcsoltam), mint 50 fps-en, de nem volt olyan jó, mint az előző, 100 Hz-es CRT-men. Valós 200 Hz-en már valószínűleg mindegy (bár vannak "400 Hz"-es tévék ezzel a módszerrel, szóval, lehet, hogy mégsem annyira mindegy még ez sem).

    Így kijelenteni dolgokat, ahogy teszed, nem túl célszerű, hogy enyhén fejezzem ki magamat. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák