Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz Jim Tonic #7 üzenetére

    Ez a "túlélőtelefon" kategória nekem mindig egy misztikum - inkább arra vonatkozik, hogy a megerősítésnek hála a telefon éli túl és nem te. Nagyon szép és romantikus elképzelés ezekről a készülékekről, hogy az önjelölt Bear Gryllsek ezzel túráznak a Himalája és a Góbi-sivatag között, de ez elég távol áll a valóságtól. Aki ilyet vesz az szerintem a munkája miatt teszi (építőipar, nehézipar, faipar, sport), vagy csak simán önértékelési zavarai vannak, s úgy véli, a mindennapi életében szüksége van egy ilyenre (geocachinghez, hétvégi kiruccanáshoz pl. tök felesleges egy strapatelefon). Magyarán én nem igazán tudok elképzelni olyan helyzet, amiben egy ilyen telefon használójának GPS-re lenne szüksége, a valós vásárlói igényeket jól tükrözi, hogy inkább tettek bele Wi-Fi-t meg Operát - "városi telefon", ha így jobban tetszik.
    Meg mondjuk európai piacra optimalizálták, itt meg amúgy sem nagyon lehet eltévedni, aki meg olyan helyre megy, annak érdemes szerintem beruházni egy tisztességes túranavigációra, mert a telefonos GPS-ek számomra eddig egytől eggyig csalódást keltettek ilyen téren. Útvonaltervezésre elmegy, de másra nem igazán használható.

Új hozzászólás Aktív témák