Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kisso979

    csendes tag

    Üdvmódszerrendszer!

    Tegnap vettem a telót, némi hezitálás után, hiszen a méret nekem is kicsit nagy, de minden más nagyon stimmel a többi kritériumomnak.

    Viszont: 3G sehogy sem akar lenni nekem, belefutott valaki ilyesmibe, akinek ilyen telefonja van, ütközött 'trükkös' beállításokba?

    Amit próbáltam:

    - mindkét kártyám (céges, magán) is helyeztem már a SIM1 foglalatba, előbbin 2 GB adatforgalom lenne utóbbin 500 MB, és jan 11-én még egyik sem fogyhatott el (lévén a céges adatforgalmát a hónapban még nem is használtam, de még ha az lenne is megjelennének a kis, adatforgalmat jelző nyilak a simet és térerőt jelző ikonnál, ugye?)

    - menüben a kártyabehelyezéseknek megfelelően mindent a SIM1-re tettem, mint alapértelmezett, inkluding adatforgalom. EZt jelzi is a menüben, adatforgalom egyikhez vagy másikhoz rendelve, de hiába kapcsolom be a menüben az adatforgalmat, 3G kapcsolat nincs.

    - van még két furcsaság, de fentiekhez nincs köze:
    - wifin keresztül telepítem a jól megszokott widget-jeimet, és a 'modulok' oldalon nem jelennek meg, nem tudom őket a képernyőkre elhelyezni.
    - egyező gmail-es címmel 'regisztrált' előző telómmal megvásárolt alkalmazásokat újra meg kellene vásárolnom (eddig nem kellett, ha másik eszközre váltottam, de lehet hogy csak valami policy váltás a play store-nál)

    Fentiek számomra arra utalnak, hogy kehes a cucc, de azért kérdezném: lehet 'valamit' rosszul csinálok? Kérem a válaszadókat, feltételezzék hogy ha nem is vagyok android kernel fordító guru, azért értek hozzá valamennyire :)

    Köszi előre is,

    kisso

    [ Szerkesztve ]

    Világbéke, hevimetál

  • kisso979

    csendes tag

    válasz gipsztigris #83 üzenetére

    Elsőre : Köszönöm Mester! :)

    Másodikat kicsit később próbálom majd, de az érdekes, hogy pl az egyikből, ami több méretben is kipakolható, ugyan megjelenik de csak az egyik méret. Szóvall jó helyre 'települ' látszólag, de a modulok között valami gríz.... de hát az első problémámból is látszik hogy van még mit tanulni a fronton, úgyhogy nyomkodom még hátha meglelem a problem okát.

    Köszi még egyszer!

    Világbéke, hevimetál

  • kisso979

    csendes tag

    válasz gipsztigris #81 üzenetére

    Szia!

    Szenzorok: Minden szenzort létezőnek mutat, viszont a hőmérséklet változásokra nem reagál, illetve a nyomásérzékelő sem igazán reagál (bár ezt tesztelni nehézkesebb), csak annyit mondanak hogy no change detected yet...szóval itt nem tudok egyértelmű információkkal szolgálni, csak azzal amit a hőmérő illetve nyomásmérőnél találok:

    hőmérő:
    Name cps120
    Vendor Consensic
    Version 1
    Power 0.1
    Maximum range 80.0
    Resolution 1.0

    Nyomásmérő:
    Name cps120
    Vendor Consensic
    Version 1
    Power 0.1
    Maximum range 1200.0
    Resolution 0.1

    Illetve orosz hódokat nem lát. Gondolom ez neked minusz, de a kütyü amúgy nagyon korrekt. Siemen M35 óta nem volt olyan telóm ami ennyire 'egyben volt'.

    Világbéke, hevimetál

  • kisso979

    csendes tag

    válasz Swami #86 üzenetére

    Helló,

    A linkelt két telóhoz képest előnye az Evolveo-nak, hogy ugye por-víz és ütésálló bizonyos mértékig, illetve az a 2800 MAh-s aksi a 4"-os kijelzőhöz elég jól bírja. Konkrétan alig bírtam lemeríteni, hogy feltehessem az első 12 órás töltésre, és ez mielőbb meglegyen. 2%-nál kezdtem el játszani, hogy akkor kivégzem gyorsan aztán csinálom a dolgom, ez volt 1 órája, és most tettem fel töltőre. Nyilván ha nem kell a strapaság, akkor a kijelzőmérettel járhatsz jobban itt-ott.

    Ennyiért (86 körül van most full csomagban) van már Samsung Galaxy S4 mini duos, ami egy nagyon kompakt és komoly készülék, és nem 'no-name', illetve ha árérzékeny is a sztori akkor pont itt Mobilarénán avanzsálták az Overmax Vertis-t (46k körül kezdődik) nemrégen etalonnak ár-érték arányban. Ez esetekben pedig mégiscsak van hová menned, ha valami gondja akad.

    Galaxy S4 Mini Duos

    Overmax Vertis

    [ Szerkesztve ]

    Világbéke, hevimetál

  • kisso979

    csendes tag

    válasz gipsztigris #83 üzenetére

    Második tippet is ellenőriztem, és szintén igazad lett, danke sör!

    Mióta androidot használok, mindig függettlen telóm volt, és ezt az adatforgalmasdit most kellett először állítani asszem, szóval azért lepett meg, illetve az alkalmazások környékén sem kellett ilyesmivel még mókolni, de hát legalább tanultam ma is valamit.

    Amúgy mi a logika abban, hogy dual simesnél át kell helyezgetni a telepített appokat ? :F

    Világbéke, hevimetál

Új hozzászólás Aktív témák