Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz gutriqper #13 üzenetére

    +1 tényeg elég furák a Samu amoled színei. Alapból mesterségesen túlszaturáltak a színek, ha bekalibrálod, hogy ne legyen ilyen, akkor baromi fakó, még az S6 kijelzője is nagyon fura, de biztos meg lehet szokni egy idő után. Egyébként tényleg legfejlettebb technilógia, pl. Glance Screen-re jó lenne használni, mert állandóra állítva is keveset fogyaszt fekete háttéren, mondjuk IPS-en sem vészes a fogyasztás, bár állandóra téve azért érezhető. Mondjuk fehér szín azért nem fehér rajta még mindig inkább valami világos szürkés kékes valami.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz viktorhu #47 üzenetére

    Ez tényleg jó csak az a baj hogy az amoleden nincs normális fehér. Egy amoled lumia 735-t és ips 640-et az MM- ben egymás mellé tettem. Ugyanazt az oldalt megnyitottam a böngészőben a 640-nél fehér volt a háttér, a 735-nél világos szürke. És elég sokat böngészek ezért engem,ez nagyon zavar.

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz guriga1234 #61 üzenetére

    Tök ugyanaz a rendszer wp 8.1 ugyanaz a böngésző internet explorer, teljesen ugyanaz az oldal. Ugyanazok a beállításokkal. Én csináltam személyesen az összehasonlítást, most azt mondod idióta vagyok? Ha meg akarod nézni te is, irj e-mailt nekem bemegyünk a MM-be összehasonlítjuk a két telefont. Vagy drodion is lehet végezni összehasonlítást. Csak ha egymás mellé teszel egy ips és amoled telefont akkor látod, hogy menyire nem fehér a fehér az amoleden, önmagában nem.

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz guriga1234 #65 üzenetére

    Úgy csináltam ahogy írtad, leírtam hogy csináltam akkor mondd meg mi volt a hiba a színszaturációt is megnéztem mindkettőn normálon volt, és s fényerő mindkettőn automatán, de pl. a z hoghy milyen fényerőn van attól nem kéne függenie ghogy fehér-e valami vagy sem. Az meg hogy világít, az amoled is világít. De tedd a mobilod egy ips monitor mellé látni fogod, mennyire nem fehér a fehér főleg ha le van véve a fényerő kicsit. Egyébként aki azt mondja jobb a világosszürke háttér, miért lcd, ips monitort néz, ahol a fehér fehér + világit is. No mindegy en ezt tapasztaltam, ez is egy vélemény.

    Van akinek pl. 2.1-es hangfalak is tetszenek, pedig annak aztán semmi köze a természeteshez és pl. a középtartomány hiányzik teljesen ezzel emelik ki mélyeket, és sokszor műanyag az egész hogy spóroljon az anyagon. Ezen egy stúdiótechnikus röhög, hogy hogy átverik az embereket és mégis soknak ez tetszik.

    Mondjuk az amoled elvileg fejlettebb technológia, lehet egyébként hogy a Samsung túlszaturált és narancssárgás színvilággal és ízlésvilággal van a bajom, mert megnéztem kitéve a Lumia 950-et, ami amoledes és ott nem éreztem ezt. De megnéztem egy S6 edget, azt hittem elhányom magam ettől az alap Samsung mesterséges színvilágtól. Mondjuk a samu LCD paneles tabletjén is kicsit ezt éreztem.

    Mondjuk én több amoledes ismerős telót is néztem használgattam és azt vettem észre amikor leveszem a túlszaturáltságot, és normálisabb természetesebb színeket használok, akkor kicsit szürkés az elvileg fehér háttér és ez elálmosít. Meg nekem úgy tűnik mintha nem lenne annyi színárnyalat mint egy jobb IPS kijelzőn, mondjuk Lumia clearblacken. De lehet ez az gusztustalan, ízléstelen Samsung narancsárgás, kékes alapszínvilág okozza a viszolygást az amoleddel szemben.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    guriga1234 Pl. erről beszélek: nézd meg ezt a videót 6:40-től amikor fotózzák a tesztben a szürke háttért, az iphone 6-on a a szüre háttér szürke a Samu S6-on meg egyértelműen világos kék, semmi köze a valósághoz. Mopndjuk ha monitorra kitesszük az elkészült képet megint színhelyes lesz a kép? [link]

    Egyébként a betekintési szöge az amolednek általában tényleg jobb mint az IPS-nek, pl. alacsony fényerőn. És tényleg van az amoledben is fehér ha magasan van a fényerő és a szaturáció is magas. Ha normálra, kb színhelyesre veszed a szín szaturációt és alacsonyra a fényerőt, akkor jön elő az amoleden az hogy szürkés a fehér böngésző háttér. Mondjuk lehet fejlődik a technológia és erre is hangsúlyt fektetnek, mert tényleg technológialag van előnye az amolednek, és lehet a Samu direkt csinálja ezt, vagy az általa túlzott szaturált színek miatt van ez nem tom. Csak mindig mondják, hogy már az amoled mennyit javult színhelyesség terén, de én nem látom ezt annyira.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz guriga1234 #69 üzenetére

    Szeretem a Samsungot,a TV-m is az, a pls monitoron is az esetleg a linkelt videóra reagálnál?

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Szakiii #73 üzenetére

    Csak arra kérlek adj magyarázatot arra, hogy teljesen ugyanazzal a videókamerával felvéve, teljesen ugyanolyan szögből tartva a kézben a mobilokat, ezen a videón 6:40 perctől nézve az S6 kijelzőjén egyértelműen világoskének mutatja ugyanazt, amit a videókamera alapból szürkének, és az Iphone 6 pedig szintén szürkének lát? [link]
    A ugyanazzal videókamerával lett felvéve és amikor kézbeveszi egymás után a mobilokat ugyanolyan szögben van tartva mobil.

    Egyébként a 2.1-es "hangrendszerekről" annyit, hogy a "bass" dobozban abban van egy váltó, ami kb 200 Hz-nél vágja le a hangot. Emiatt, a két szatellitnek, (ami sokszor ráadásul műanyag) kellene lefednie a 200Hz-től kb 16.0000-17000 Hz-ig tartó tartományt. Ez fizikai képtelenség. A valóságban 250 és 3000 hz között egy nagy luk, van ez a tartomány nagyon minmálisan szól. Ezt bármely mérés igazolja. Önmagábán még az 100-300 ezres stúdiómonitorokba sem tetsznek hangváltót olyan tervezési munkát igényne a tervezés, és nem térül meg, gyakorlatilag mindegyik stúdiomonitor 2.0-ás. Először olvasd el a multimédiás hangfalak topikot: [link]
    és ott is a cikkeket. Nem én írtam ezeket, de aki 2.1-esről hasonló árú 2.0-ásra tért át, abból 100-ból 99 áradozott, mennyivel részletgazdabb a zene, a maradék 1 pedig 2 hét múlva kér bocsánatot és értette meg a lényeget, mondjuk kell egy kis bejáratás a hanfalaknak.

    Gondolj bele fizikailag is pl. hasonló áru Logitech Z323-ban 1 4 colos mélynomó van és 1 reflexynyílás [link], egy 2.0-ás genius 1250B-ben [link], 2 db 4 colos mélyhangszóró és 2 db bass reflex nyílás hátul és egy hangfal nagyobb mint a Z323 mélynyomója. Mind a kettőm volt egymás után hallgattam a zenét akkor döbbentem rá mennyivel részlegazdagabb a kettő. De mondjuk egy 40-50 ezres kategória a Modecom 120U-ban. vagy Microlab 6C-ben k db 6,5 colos hagszóró van, sok 2.1-ben nincs ekkor a mélynyomónak csúfolt valami. [link] [link]
    Sajnos ezeket nem lehet kapni, mert nem éri meg a gyártás, plusz 2-szer annyi mélyhangszóró kell bele, mint a 2.1-esbe. Maradnak a 2.0-ás stúdiómonitorok, azok meg 120 ezer a alatt nem kaphatóak.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz guriga1234 #78 üzenetére

    Nem azt mondom ,hogy nincs fehér, full fényerőn biztos van fehér, de így kevesen, kevest használják a mobilt max tűző napon évente 2-szer. Kis fényerőn jött elő ez a kicsit szürkésség és ezt mindegyik oled/amoled mobilnál láttam. Ha egy teljesen zárt, wp 8.1 rendszerben ami nem buherálható, legalábbis eddig senkinek sem sikerült a világon, ugyanabban a gyári böngészőben ugyanazt az oldalt megnyitom ugyanazon színszaturációs beállítások mellett, miért, hogyan, miből lehet különbség, megmondanád? (Az amoled tényleg pl. Glance srceenre lenne ideális, állandó Glance Screeneél még az IPS-nél, is sokkal kevesebb lenne a fogyasztás, szinte észrevehetletlen, de nem tudom a Samu erre miért nem jön rá?)

    Fizikailag kb. a Thonetc Vander Ratsel lenne az a legololcsóbb 2.1-es hangfal le tud fedni a hallható hangterjedelmet és nincsenek nagyobb lukak benne, bár ez sem tud kiegyenlített, részletgazdag hangzást adni:[link]Van benne egy 6.5 colos mélyhangszóró, 2 db: 3 colos közép és 0,5 colos tweeter, ez kb 35-38 ezres cucc. De ez megsem közelít egy hasonló áru 2.0-ást hangzásban, pl. egy Modecom 120-nál két 6,5 colos mélyhangszóró van így a basszus sztereóban szól, ellentétben a 2.1-eseknél ahol monóban szó la basszus: [link] Nem véletlen hogy a stúdiómonitorok 2.0-ásak mert azok adják a legjobb lefedettséget, legkiegyenlítettebb, legrészletgazdagabb hangzást ad, mint a 2.1-esek bármelyike. (Az ATP3 szateliitjeiben ha jól láttam két ugyanakkora méretű hangszóró van, minek dísznek? Legalább különböző méretű lenne mint pl. a T&V Ratselben 3 col és 0,5 col. Ha jól láttam műanyag az ATP3 a fát szerinted miért találták ki a hangfalakra dísznek, vagy a szépség miatt? Esetleg nem a sokkal jobb csillapítás miatt használják? Ja drága a fa? igen. A műanyag sokkal olcsóbb? Igen. )

    Én is befejeztem.

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz ToniSoprano #81 üzenetére

    Egyébként még annyit, hogy az ismerősök között vannak amoledes samuk, beégési problémákról nem hallottam tőlük. Ahogy hallottam ez esetleg akkor jöhet elő ha valaki max fényerőn használja nagyon sokat, de az emberek többsége nem így használja a mobilt.

Új hozzászólás Aktív témák