Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KTTech

    veterán

    válasz Márton #47 üzenetére

    Ha nálad nem hallatszik, akkor gond van a kameráddal (puskamikrofon? esetleg más hasonló erősen irányfüggő megoldás nem játszik?)... Mert bár én akkor exponálok amikor kimondják (és igen, szeretik, ha épp abban a pillanatban van megörökítve a dolog), ráadásul folyamatosan mennek az expók, de a videón is kristálytisztán hallatszik a szöveg (és csak halkan a tükörhang - mivel a zárnak gyakorlatilag minimális a zaja). Ezek szerint nálad az is ordítóan hangos, ha valaki egy Tamron 17-50/2.8 objektívet használ, és akkor kezd el fókuszálni, mert az garantáltan hangosabb, mint a gép kioldási hangja... Tudom, mert együtt dolgozok a videóssal jó hosszú ideje, és még soha nem volt ilyen gondja, mint neked, és láttam is a kész termékeket...

    Mondjuk nem is állok be a kamera mellé, hanem legalább 2-3m-re vagyok tőle, más szögből fényképezek, mint ahogy videóznak, tehát a hang sem arra vetődik elsődlegesen.

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

  • KTTech

    veterán

    válasz Márton #50 üzenetére

    Na én ezért nem szoktam a videós mellé állni :) Elég sokat hangosítok rendezvényen, szóval tudom mi fog belecsattogni a videóba és mi nem. Viszont az elég érzékeny mikrofon sokszor nem megfelelő eszköz erre (mert minden zajt összeszed, amit nem is kellene), ezért kérdeztem az irányított mikrofont. Gondolom cserélhető a Canonodon is (van XLR bemenete)... Sok problémától mentene meg. Pl. teljesen kizárná a felvételből a melletted álló tükrös gép hangját. Akikkel dolgozok, Sony DSR-PD170-et használnak, 2 mikrofonnal, amit cserélnek a helyzettől függően.

    Azonkívül a fényképezőgépek sem egyforma hangosak. Pl. egy fullframe gépnek nagyobb a tükörhangja, mint egy APS-C-snek, főleg, ha nagyobb visszatérési sebességre képes (rövidebb black-out-al rendelkezik a kereső).

    A fotóst azért fizetik, hogy képeket készítsen, a videóst meg azért, hogy filmezzen. Mivel a videósok el vannak kényelmesedve az óriási mélységélességük miatt (és a kis képfelbontás miatt, valamint az alacsony záridők sem okoznak fennakadást), nekik könnyű dolguk van az AF-el, ami egy fotósra nem mondható el, amikor fényszegény helyen próbál a minimális mélységélességével kihozni valamit. Ilyenkor sok expót meg kell ismételni, hogy egy sikerüljön, mert ha a "célpont" vagy a fotós akár 2mm-t is mozdul, oda az élesség, kuka a kép, vagy ha alacsony záridőt használ, akkor bemozdul akár a fotózás tárgya, akár a fotós...

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

  • KTTech

    veterán

    válasz Márton #52 üzenetére

    Na igen, csak a videónál az F1.6-F1.8 más mélységélességet jelent még teljes zoomnál is, mint pl. fotónál... kb. 5-6x akkora mélységélességről beszélünk...

    Na igen, használhatunk vakut, csak éppen akkor nem kapunk szép képet. Írtam is a cikkben, hogy lehetőleg ne legyen több a különbség 2FÉ-nél az előtér és a háttér közt. Tehát vakut használunk, de lehetőleg ésszel.

    A fent említett mélységélességi viszonyok miatt (és mert a fotón nem nagyon néz ki jól, ha minden bemozdult) gyakran nem mehet le a záridő 1/60-1/125s alá. Ez pedig komoly megkötés... a mélységélesség minimális lesz, tehát mire az AF beáll, a tükör felcsapódik, jó eséllyel a fényképezendő dolog már ki is mászott az élességi síkból és készült egy kukába való kép... ismétlés jöhet. Persze buliban hamarabb odadurrantok én is, mint a szertartásokon... ha végképp nincs fény, kénytelen vagyok csinálni, hiszen a fényképezéshez, mint a neve is mutatja fény kell első sorban... (akárcsak a videóhoz).

    [ Szerkesztve ]

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

  • KTTech

    veterán

    válasz Márton #54 üzenetére

    Szerencsére a fekete/fehér ruha mostanság nem olyan vészesen nagy gond... annyit fejlődött a digit technika, hogy az újabb szenzorok már jól veszik ezt az akadályt. Persze jó fénymérés esetén, ha tudja az ember, mikor mennyit kell korrekciózni. Persze tény, hogy még mindig ez az egyik legnehezebb feladat technikailag...

    De egyetértünk: mindkét területen vannak óriási szívatások.

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Új hozzászólás Aktív témák