Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macikos

    addikt

    válasz Ulkesh #18 üzenetére

    De ez se gyári megoldás. Ha pedig megcsinálták és működik, akkor gyárilag miért nem tudták?

    csab2: De, nagyon is jó böngésző. Már mondtam, hogy én imádom az iPhone-t, de attól még a hibákat el kell ismerni! Ezek pedig a böngészőben a következők:

    -a már említett copy&paste hiánya. De nem is kéne ide vágólap, egyszerűen csak annyi, hogy egy algoritmus felismerje a hyperlinkeket és rá lehessen kattintani. A telefonszámokat felismeri a böngésző az oldalakon. Akkor a webcímeket miért nem?
    -nem lehet egyből az oldal aljára ugrani
    -nem lehet az oldalon keresni
    -űrlapok...
    -Meg azért az se semmi, hogy teljes képernyős böngészéshez egy másik böngészőt kell használni...

    Szóval ezek olyan dolgok, amiket biztosan meg fognak oldani, csak kérdés, hogy mikor.

    A képnézegetővel pedig a gondom: Ha nincs elforgatva egy kép, akkor azt nem lehet normálisan megnézni. Jó, ez nem olyan nagy gond, nem is fordul elő sokszor. Ami viszont bosszantó, az a leméretezés 1600x1200-ra. Na jó, még ez se olyan egetverő, hiszen nem nagy a kijelző felbontása. De ami rémes: Amit a konvertálás során elszenved a kép. Zajos lesz, eltűnik a dinamika, egyszerűen csúnya. Jó, nem tud sok szín megjeleníteni a kijelző, de attól még nem kéne ilyen rondára átkonvertálni a képeket. A telefonon mondjuk AirSharingben nézve a képeket amik nincsenek átkonvertálva ég és föld a különbség. Ott például meg lehet állapítani ha egy kép tükörreflexessel készült vagy kompakttal. A Photo alkalmazásban erre esélyed nincs. Éppen hogy csak egy kicsit zoomolok a képekbe, már egyből látszik, hogy ronda az összes. Akkor mi értelme a zoomolásnak. Azt nem is mondom, hogy pl. komolyabb képeket nem is tud feltenni a telefonra az iTunes (Canon 5D)

    Ja és egy jó kis hiba a Photo alkalmazásban. Próbáljátok ki:
    Rámentek egy olyan fénykép mappára, amiben van pár száz kép. Legörgettek, kerestek egy képet közép tájon. Rámentek, ekkor kihozza nagyba, elforgatjátok vízszintesen a telefont, hogy elforduljon a kép. Ha elfordult, akkor ráteszitek az ujjatokat a kijelzőre, elforgatjátok a telefont függőleges, majd pedig a bekapcsoló gomb felé elhúzzátok az ujjatokat. Ekkor elfordul a kép. Na most húzzátok el a ujjatokat balra vagy jobbra...

    Tehát jó az iPhone, szeretem, de közel sem tökéletes. Fejleszteni meg úgyis fejlesztenek állandóan, tehát én csak felvázoltam, hogy min lenne érdemes javítani.

Új hozzászólás Aktív témák