Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZewaDeluxe

    tag

    Na én a következőn töröm a fejem: majdnem biztos vagyok benne, hogy a közeli jövőben piacra kerülnek olyan, PCI-, vagy PCI-Expressz-csatlakozóba illeszthető kártyák, amiknek a gép hátoldali részén USB 3-as csatlakozók lesznek - megoldva ezzel azt a problémát, hogy a nem is olyan régi alaplapokon sincsenek még USB 3-as csatlakozók. A PCI-os, ill. PCI-Expressz-es csatlakozók sávszéle elegendő kell legyen az ilyen nagy sebességű adatfolyamra (a PCI-Expresszé ugyebár bőven...)
    Amennyiben így alakulnak a dolgok (és jól értem a helyzetet), akkor kiválthatóak lehetnek a HDD-k egyszerűen, USB 3-on csatlakoztatható Pendrive-okkal. (?) Persze nem tudjuk még, hogy milyenek az elérési idők, stb, de a cikkben írt sebesség-adatok több mint ígéretesek. Nagyon kiváncsi lennék egy ilyen jellegű összehasonlító tesztre USB 3-as, nagyon gyors Pendrive, SSD, és egy átlagos HDD között...

    Szerk.: a HDD-k kiválthatóságát persze csak a sebesség szempontjából értem. Mennyiségi adattárolásra nyilván még több évig ők lesznek a nyerők...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák