Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz TechData #9 üzenetére

    Gondolom beleszámoltad, hogy a samsungban 1500as akksi van, a htcben pedig 2300as.És azt is, hogy a wifi modul fogyasztása nagyjából állandó is lehetne a különböző SoCokban, amennyiben azok egy csíkszélességen készültek, persze a htc itt is jobb, 28nm (és abból sem az első korai széria, hanem a snapi 600) vs 45nm ST-Ericsson, ami a szegény Samsungot hajtja.
    A KitKat és más szoftveres energiamenedzsment változásokat már inkább figyelmen kívül is lehet hagyni, de antiSamsung reklámnak megtette.

    Tegnap még működött...

  • válasz toeki #15 üzenetére

    A WiFi-vel csak magamból indultam ki, hogy éjjel megy, és ezért esik ennyit, lehet nálad nem.
    Teljesen mindegy a kijelző, a felbontás, meg az alacsonyabb órajel... Ott pihen az asztalon, a képernyő inaktív, a proci fogyasztása valóban nagyobb nagyobb órajelen, de kevesebb ideig is van abban. Amíg idlében van, nem az arányokat kell nézni, hanem a kisebb elveszett energiát, a kisebb idle fogyasztást, vagy a jobb integrált rádióchipeket. Mert ezek aktívak, a kijelző nem.
    Ha ugyanazok az appok futnak, ugyanazokkkal a rádiós dolgokkal (wifi/mobilnet/BT), akkor a snapi 600-as energiahatékonyabb az újabb architektúrájú procimagnak, és a kisebb csíkszélességnek köszönhetően. Mindehhez egy nagyobb akksi is van.
    És erre még a szoftveres androidos újítások is rájönnek.

    Egyébként, illene egy M7-et egy S4-gyel hasonlítani. Megtették helyetted:
    http://blog.gsmarena.com/samsung-i9505-galaxy-s4-battery-tests-update-battery-life-improved/
    http://blog.gsmarena.com/htc-one-battery-test-is-complete-results-are-in/

    S3 mini: http://blog.gsmarena.com/samsung-galaxy-s-iii-mini-finishes-our-battery-tests-the-results-are-inside/

    Nem Samsung reklám, én nem mondtam egy szóval sem, hogy jobb, csak hogy az összehasonlítás körülményei nem egyeznek, mégha neked tökmindegy is, hogy miért, az új jobb, és kész. De akkor elég lett volna ennyi, nem az, hogy szemét Samsung Galaxy S3 mini mekkora egy energiaéhes bálna. Röviden: az előző többet evett, ez most fajin, gyorsan fejlődik a technika.

    [ Szerkesztve ]

    Tegnap még működött...

  • válasz toeki #19 üzenetére

    Mint mondtam, ha nem nevezi meg, akkor nincs probléma.
    Így azt az érzést kelti, mintha a HTC-t hasonlítaná a Samsunghoz, vagy a Sense-t a TW-hez, és nem azt, hogy azóta milyen fejlődés történt a fogyasztás terén, függetlenül a márkájától.
    De ha csak bennem, és én vagyok helikopter, akkor sry.

    Tegnap még működött...

  • válasz lionhearted #20 üzenetére

    Ez kb olyan így, mintha azt mondanánk (mégha most nem is a gyártó, de a "szoftver"):
    Szemét WinXP mekkora egy energiaéhes bálna (az Intel Pentium D alapú gépem) simán megevett 300W-ot, bezzeg a Win7es gépem (Haswell i3-mal) épp, hogy 100W... És ebből levonjuk, hogy az XP az energiaéhesebb. Ez lássuk be, hogy nem normális, és nem kiegyensúlyozott kísérlet alapú teszt lenne. De most hogy a Sense-t a TW-vel két különböző SoC-on (nem csak nevében, vagy órajelében, de architekturálisan és csíkszélességében is), két (adott esetben) különböző third-party appkörnyezetettel összehasonlítjuk, és ebből az alap szoftverre teszünk kijelentéseket, ez így teljesen normális. Lássuk be, hogy nem az.

    Én erre mondtam, hogy ha kikapcsolt képernyővel, és azonos rádiós szolgáltatások bekapcsolásával, plusz program nélkül letesszük egymásmellé az S4-et és a HTC One-t, akkor kapunk róla igazi képet, hogy a Sense vagy a TW eszik többet "este". Bekapcsolt képernyőnél már beleszámít, hogy AMOLED vs LCD... stb.

    És igen, én ebből kihoztam, hogy az aksiidő fejlődésének oka ugyanúgy lehet hardveres (és androidos szoftveres) fejlődés, mint gyári specifikus szoftveres. Sőt. Ha ezzel nem értesz egyet, akkor hajrá. :U

    Tegnap még működött...

Új hozzászólás Aktív témák