Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz xeon forever #143 üzenetére

    A PCIe5 és a sok mag nyilván, de a 16 csatornás memóriavezérlő necces még szerverben is. Ennek vannak ilyen komoly problémái az alaplap felé, elég komoly routingot igényel, nehéz is jól szinkronizálni, stb.
    A következő körben inkább a DDR5-től várható javulás, nem pedig a több csatornától. A másik irány, amit felvettek a szerverprocesszorok, az a HBM. Ez egy kicsit bonyolultabb, de ezek kombinációja lesz inkább, mint a 16 memóriacsatorna.

    (#144) atok666: Gondolom a TCO-ra gondolsz. Abban is az Epyc a jobb. Nagyobb is az előnye, mint pusztán teljesítményben.

    (#145) gbors: Várj. Nem én kevertem ide a negyedéves eredményeket. De ha már idekeverték, akkor kíváncsi voltam rá, hogy a jó negyedéves eredmények miben segítenek az Intelnek hozni az Epyc képességeit.

    Ha ez így van, ahogy egyébként leírod, akkor az Intel minek fejleszt egyáltalán új Xeont? Elvileg akkor a terméket nem az adja el, hogy milyen gyors, mennyit fogyaszt, mennyi idő alatt hozza vissza az árát, hanem az, hogy Xeon van a dobozára írva. De a mostani dobozokra is Xeon van írva. Ilyen szempontból értelmetlen bármilyen további fejlesztés, mert a Xeon eladta a terméket, és eladja a végtelenségig.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák