Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kutyek

    senior tag

    válasz Quasi_modo #100 üzenetére

    Még mindig OFF:
    1. Kifejtenéd bővebben? Ahogy más is írta, ezek a számok a hivatalos, könyvelt (NAV/KSH által hozzáférhető) adatokból származnak. Szerinted a létező feketegazdasági gyakorlat, vagyis "zsebbe" és "számla nélkül" (ami, ahogy szintén írták, közszolgák és egyéb rendesen bejelentett emberek esetén nem jelentkezik) mellett a valós érték hogyan lehetne kisebb, mint a hivatalos adat?
    2. Nem vitatom, illetve sejtem, hogy arra gondoltok többen is, hogy az átlag ember messze az átlag bér alatt keres, vagyis nagyon nagyok a jövedelmi egyenlőtlenségek. Ez sajnos így van, és ez szerintem sem jó. Viszont akkor nem az átlagról, hanem mediánról / kvantilisekről, illetve decimális felosztásról kellene beszélni (amire pl. nincsenek pontos, könyvelési alapú statisztikák, csak felmérés alapú becslések). Még egyszer, egyetértek abban, hogy a többség az átlag alatt keres (és ez szerintem is rossz), de attól még ezzel matematikailag semmi gond nincsen.

    PS. Ennek persze semmi köze ahhoz, hogy a telefon drága-e. Személy szerint nem adnék 150k-nál többet semmilyen telefonért...

Új hozzászólás Aktív témák