Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyuri27

    félisten

    válasz Pipó #65 üzenetére

    Azért 12 mag és 24 szál (ha erős az ipc és az órajel is megvan) elég lesz gaméra is és még a stream is mehet.
    Munkára fenti okok miatt szintén elég.
    Az árakat meg meglátjuk. De hát euró árfolyam, újdonság varázsa és karácsony szorzó az mind rájön szerintem.

    Qtya123: aki azon az 5-15 fps-en lovagolt az meg is érdemelte. Amúgy meg lehet venni még amd-től pro procikat is. Intelnél ilyenről nem tudok.

    [ Szerkesztve ]

    Amd - Radeon - Ryzen

  • CsigaGyilkos

    aktív tag

    válasz Pipó #65 üzenetére

    Igen, sajnos ettől én is tartok, de arra amire nekem fog kelleni a cpu bőven elég a 8-12 mag is. Gondolom erre AMD is rájött, hogy játékokra a 16 mag egyelőre felesleges. Tudom, nem mindenki csak arra használja ezért akinek a 16 magos jó árba volt azoknak most csalódás, hogy a következő 16 magos valószínűleg drágább lesz...

    (#66) Qtya123: "Nem beszélve arról, hogy ez végre talán az Intelt is felrázná a kényelemből és elkezdenék úgy igazán megerőltetni magukat"
    A helyzet az - amennyire én ismerem a helyzetet - Intel körül azért szorul a hurok, mert az amivel jelenleg dolgozott és amiből fejlesztette a cpu -it elfogyott a kakó. Az ő technológiája a végét járja, míg a Ryzenek pont azért veszélyesek, mert van bennük bőven tartalék. Ha órajelben is kicsit feljebb tornásszák a termék palettát akkor a 10700K, 10900K hamar egy túlárazott valami lesz a piacon. (Bár én már most is így gondolom). Viszont leírni sem akarom az Intelt évekig szinte egyedül volt a cpu piacon ami az átlag usereket érinti. Nem fogja annyiban hagyni tuti, de számomra kérdéses mint tudnak felmutatni. Nem véletlen, hogy skippeltem egy csomó új genes cpu -it.
    6700K, 7700K, 8700K egyik sem volt meggyőző a számomra. 9700K, 9900K már kezdett elgondolkodtatni, de ott már annyira elszálltak az árak, hogy hagytam.

    [ Szerkesztve ]

    Visca el Barcelona!

  • Dragon3000

    veterán

    válasz Pipó #75 üzenetére

    Az ár biztos, hogy fog növekedni, de nem ezért nem lesz 16 magos, ahogy már írták a hibátlan chipek mennek a sokkal drágább cpu-kba, ahonnan sokkal több pénz jön.

  • BiP

    nagyúr

    válasz Pipó #65 üzenetére

    Én is erre tippelek. Hogy teljesítmény alapján fogják beárazni, és mivel erős lesz, árban is a korábbi széria tagjai fölé fognak jönni.

    (#58) LGG555:Van némi keverés.
    Zen, Zen+, Zen2 és most Zen3: ezek a procigenerációk.
    Ryzen 3, Ryzen 5, Ryzen 7, Ryzen 9: ez a szegmenst/erősséget jelöli, mint az i3, i5, i7
    Ryzen 1000 valamennyi, Ryzen 2000, Ryzen 3000, Ryzen 4000G APU-k, és most a Ryzen 5000-es család pedig az adott típusszámokat jelenti, szintén a generációkat jelölve. Ez már gyakorlatilag meg lett erősítve, hogy 5000-esek jönnek, a 4000-es nevet meghagyják a Zen2-es APU-knak, így majd a számból is látszik, hogy ez újabb generáció.

    (#66) Qtya123: IPC-ben a Zen2 is ott volt már az intel mellett, egyedül órajelhátránya volt.
    Ha most IPC-ben is javul mondjuk 10-15%-ot, és még órajelet is tudnak emelni, (így jön ki az akár +30%) akkor egy 4.5-4.7GHz-es Zen3 lazán lepipálja majd a 5.1GHz-es intelt egy magon is. Meglátjuk így lesz-e.

    (#70) CsigaGyilkos: A 6700K jó proci volt, ott jött be a Skylake mag, ez hozott némi ugrást, gyakorlatilag erre épül a többi a 10.genig.
    8.gen meg azért érdekes, mert ott léptek feljebb a majdnem egy évtizedig tolt 4/8 magról.

    (#76) PuMbA: Az eltérést az okozza, hogy míg az Intel egy sok idle-t tartalmazó átlagosnak kikiáltott felhasználás szerinti fogyasztást ad meg TDP-nek, és így nagyon messze van a peaktől, az AMD egy olyan középértéket ad meg, ami közelebb áll a max. fogyasztáshoz.

    (#79) fanti: "és veszek egy 3900X-et 65-ért "
    Erre azért ne vegyél mérget.
    Még a 3800x is tartja a 100-110 közötti árát (egyedül a tavalyi 110-120 közötti tartományból kúszott lejjebb egy 10-est év elején, azóta is tartja), az XT procik semmit nem változtattak az árakon, csak fölé jöttek.
    Az új 5000-es széria biztos nyom majd valamennyit lefelé, de ha valóban erősebb lesz az intel prociknál, akkor húde nem is lesz olcsóbb.
    Tehát hiába lesznek erősebbek a 3000-es prociknál, drága lesz a váltás, attól félek.

    (#81) fanti: MSI B450 max-os lapom van, úgyhogy ha valóban lesz rá BIOS támogatás, akkor lapcsere nélkül meg lehetne oldani a procicserét. Hűtéssel nem lesz gond, a Dark Rock Pro 4 papíron 250W-os.
    PCIe 4 most még nem izgat, jelenleg csak az m2-es SSD-knél jelenthetne előnyt, de a 970EVO Plus sem szorul cserére azt hiszem.

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Pipó #65 üzenetére

    Akkor bajt nem csinálnak ezzel, mert desktopon nem létszükséglet a 16 mag. Ha a desktop programok úgy általában jelentősen gyorsulnak, és a render se lesz lassabb, akkor ez egy optimalizálás. Szerintem ideje volt (ez lenne az?) limitációt tenni a két termék vonal határára.
    AMD ezt eddig nem csinálta, főleg nem "agresszíven". Ideje lenne, hogy a desktop CPU-kat arra vásárolják amire való, és a HEDT (TR-t) kellene nagyobb számban vásárolnia azoknak, akiknek a skálázódik a programjuk a magok számával->az így megtakarított időt, pénzé tudják tenni->szolidan rá lesznek vezetve, hogy meg éri NEM desktop cpu-n dolgozni.

    [ Szerkesztve ]

  • fanti

    addikt

    válasz Pipó #383 üzenetére

    Na én pedig el nem adom a régi lapom, a Gigabyte X470-es Aorust, az tuti!

    Eddig még semmi másban (pedig jópár gépet építettem) nem ment stabilan a 64GB memóriám 3200Mh-en, pedig trükköztem több órán át.

    Kizárólag az én lapomban megy a gyári 3200MHz-en, és ott mindenféle trükk nélkül XMP-vel. Csak a memória feszt kellett kézzel 1.42-re állítani.

    GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

Új hozzászólás Aktív témák