Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #18001664

    törölt tag

    Sziasztok!
    Kedden megvettem a 1020-at...Nagyon sokat vaciláltam az iPhone 5S és a 1020 közt, végül döntött az újdonság ereje, és a kíváncsiság.
    2007 óta iPhone-t használok, kisebb kitérőkkel. Rengeteg telefont teszteltem is, írtam is róluk itt-ott!
    Döntésemet az is befolyásolta, hogy nem akartam több hetet várni ( újra ) egy telefonra.
    Na, nem beszélek félre most már.
    Lényeg, eddig nagyon tetszik, pedig féltem tőle rendesen. Főleg a WP 8 miatt. Van még mit reszelgetni a rendszeren, DE nagyon jó úton halad és van benne fantázia. Annyi ötletem lenne ezzel a rendszerrel kapcsolatban...Ennél a típusnál érzem azt végre, hogy sokat dolgoztak a hardver és a szoftver közti optimalizáción. Nem gondolkozik, nem akadozik, teszi a dolgát rendesen. Amit sajnos még mindig negatívum, az kevés minőségi applikáció, ami természetesen nem a telefon hibája! Gondolok itt a Facebook, vagy Viber programokra.

    Nem tudom mi bajotok az AMOLED kijelzővel, nagyon részletgazdag, pompás színek, nagyon jó betekintési szög. Legalábbis a 1020-nál ezt tapasztaltam.
    Az összeszerelési minőség és anyaghasználat is remek, masszív készülék. Mérete szerintem pont jó, én az 5"-t már túlzásnak tartom. Ezt még kényelmesen lehet használni, nem féltégla! Elnézést ha ezzel beletiportam valaki lelki világába. A kamera, no comment, tényleg nagyon szuper. A Nokia Pro Cam nagyon jól el lett találva, könnyen használhatóak a beállítások, amiből van pár! Két kép exponálása közbeni idő lehetne kicsit gyorsabb, mint pl. az iPhone 5 esetében, lehet ezt még egy frissítéssel megoldják. A Nokia Smart Cam lehetővé tesz sorozatfelvételek készítését is. Még nem nagyon tudtam kipróbálni, pótlom majd. Létezik egy "sima" fényképező program is azoknak, akik "csak úgy" meg akarnak örökíteni valamit, különösebb expo módosítások nélkül.
    Igen, 3 GYÁRI kamerakezelő program :D
    Az utómunka is rendkívül sokszínű és összetett. Van lehetőség fókusz állítástól kezdve Tilt-Shift készítéséig minden.

    Az üzemidőt még nem tudtam rendesen letesztelni, mert szinkronizálgattam is, fájlokat másolgattam. Egyébként nekem nem tűnik olyan rossznak, az akksi kímélő üzemmód is jól működik.

    Kérdésekre szívesen válaszolok. Írok még majd, lehet teszt képeket is teszek fel.

  • #18001664

    törölt tag

    válasz #40993792 #1176 üzenetére

    Ha az időjárás is úgy engedi, akkor csinálok ma tesztképeket. Ha sikerül rávennem a feleségem, akkor Lumia 1020 vs iPhone 5 tesztképek is lesznek.
    Inkább gyerekhibái vannak WP8-nak. Ami számomra furcsa ( igaz az iOS csak a iOS 7-ben kapta meg ), azok a gyors elérési funkciók hiánya. Gondolok itt a gyors WiFi és egyéb modulok ki/ bekapcsolására. Igaz találtam rá alternatívát a Store-ban, ami megkönnyíti a dolgot,de egyelőre az is "csak" odaugrik a beállításokba.
    Ami hiányzik még, az a töltöttségi szint százalékos kijelzése.
    Remélem hamarosan a fejlesztők is összeszedik magukat, és az applikációkat (pl. FB, Viber és Skype ) rendesen optimalizálni fogják, mert maga a hardver többre képes.
    Tegnap óta egyébként legalább 8 rendszer alkalmazás frissítés töltődött le, kellemes meglepetés volt, hogy ilyen gyorsan fejlesztgetik a dolgokat.

    Én bízok most nagyon ebben a készülékben és a WP8-ban is, és remélem legalább addig fogom ezeket nyúzni mint az iOS-t és magát az iPhone-t.

Új hozzászólás Aktív témák