Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    No, akkor csak bejött a hónapok óta terjengő pletyka. Pedig hogy fikázta itt mindenki, hogy ááh nem lesz olcsó iPhone... dehogynem! :D
    Az ujjlenyomat olvasóra kíváncsi vagyok. A többi kb nem érdekel kategória. Várjuk a PH!-s tesztet! Szeptember 20.-án este. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz llaszlo #265 üzenetére

    "Az i4S lesz 120e, ahogy eddig az i4 az 5C lesz kb 160e, és az i5S meg 210e. Tehát nem lesz "olcsó" iPhone ezek szerint."

    Relatív. Szvsz a 160k már egész baráti. Mármint a korábbi 200 fölötti árazású iPhone-hoz képest.

  • Dany007

    veterán

    válasz joey04 #275 üzenetére

    Ööö most lehet igazad van. De én nem is igazán a külsőre gondoltam. Kb megkapta az i5 vasát. U.a. a kijelző. Azért nem gagyi műanyag a ház... És mégis olcsóbb.

    A kinézet meg... hát jah. :D Tiniknek való az az igazság. És szerintem Kína mellett ez a célközönség részben. A fiatalok szeretnek ilyen színekkel kitűnni a többi közül.
    Emlékszem anno 14 évvel ezelőtt nekem is volt kék-villámos burkolatom a 3210-eshez! :D Nagyon állat volt...

    De tény ha már komolyan Apple-t akarok - sajnos még nem jött el 7-es így még ez várat magára - és van rá 160k-m akkor inkább dobok rá még egy kicsit és akkor egy fullos iPhone-t vennék.
    Főleg ha az ujjlenyomatolvasó beváltja a hozzáfűzött reményeket. De erről már beszéltünk.

    Ennyi, ez egy váltás volt. Bevezettek egy új kategóriát, a felső-középkategóriát az iPhone-nál. Prémiumban meg megmarad az i5S. Ezért valamit ki kellett venni. Nem gond ez, szvsz jövőre már nem lesz ilyen probléma.
    Lesz i5C még és i5S, meg az új i6C és i6. Gyakorlatilag így is minimálisan bővül a palettájuk a többi hetente új típust okádó céghez képest. Ami számomra pozitív az Apple-ben.

    szerk.: ja és az a pezsgő szín nekem nagyon nem jön be. Az ezüst és fekete frankó. Elegáns, exkluzív. A pezsgő is az, csak nem az én ízlésemhez. Nem rossz dolog, hogy nincs fehér színben.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Xero #323 üzenetére

    Most itt épp 150-160k-ra saccoltuk. De szvsz 130k-nál semmiképp nem lesz olcsóbb függetlenül meg persze tárhely függvényében.

    A T-n nem is kell meglepődni. Én majdnem pont egy éve vettem az Xperia P-t 72k-ért... Pár hete, mikor néztem ugyanazon előfizetéssel több került! = o

  • Dany007

    veterán

    válasz Xero #352 üzenetére

    Ezzel teljesen egyetértek. Sajnos.
    Csak az a gond, hogy amíg a sok "hülye" már elnézést, de képes megvenni így is, addig csak azt tudom mondani, hogy a T helyében én is ezt csinálnám.

  • Dany007

    veterán

    válasz Alexx7 #471 üzenetére

    " egy fél pontot nálam veszített is az Apple a presztízsésből.Melyik Omega, Rolex tulajdonos örülne egy műanyag házas, olcsó kivitelnek?"

    Most nemazért, de ha tényleg Angliában élsz, akkor tudhatnád, hogy egyáltalán nem számít presztízsnek az a telefon.
    Főleg, hogy ottkint olyan bagóért árulják ahogy mondod. De már itthon se nagyon számít annak...

  • Dany007

    veterán

    válasz Alexx7 #484 üzenetére

    Hát ez az.
    Nem tudom, de nálam a presztízs ha már telefonról van szó, akkor az a Vertu-nál kezdőik. Esetleg a drágakő berakásos iPhone...
    De egy csúnya szóval élve, tucattermék nálam semmiképp nem lehet presztízs.

    Az rendben van, hogy az Apple korrekt minőséget és színvonalat nyújt. Ez el is várható tőle.
    Presztízs talán még anno 2007-ben volt utoljára a telefonjuk, mikor még funkcionalitásában és tudásában szépen elmaradt a többi okostelefontól. Ellenben más téren meg olyat tudott amit senki más akkoriban. Ergo aki megvette anno nem a tudásáért - nem a telefon mivoltáért - vette meg, hanem csak mert cool.
    És akkor még itthon is jó volt iPhone-t használni, senki nem "nézte ki" a kezedből. :D Hiszen akkor még a geegkeken meg a mobilbuzikon kívül senki nem tudta mi az az iPhone. Többen azt hitték, hogy valami gagyi noname márka... persze amikor meglátták a kijelzőt akkor azért volt pislákolás. :)

    A samsung tényleg tucattermék gyártó. De azért a Sony nem szokott szarral dobálózni. Bár tudom az utóbbi 5 évben igencsak romlott a megítélése, de anno igen prémium márka volt. Nekem leginkább a Tv ugrik be a Sony-ról. : )

    @hallador:

    Szvsz prémiumnak prémium is az iPhone. Nem lehet rá komoly panasz sem felhasznált anyagokban, sem összeszerelés minőségében sem a hardverben sem a szoftveres oldalon. Jó, 1-2 bakitól eltekintve. Tényleg, ha probléma mentes jó minőséget akarnék és nem számít az ár, akkor biztos azt vennék.
    Az már más kérdés, hogy szvsz a magyarországi (független) árát nem éri meg még így se.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Alexx7 #524 üzenetére

    Na igen, ezért is várom én meg a 7-est, hátha majd akkor! :D
    Nekem anno az i2G megérte a 140k-t 2007-ben, mert olyat mutatott amihez más a közelébe se ért. És akkoriban pont lesz...tam hogy van-e 3G meg bt meg hasonlók.

    És igen, berögződés. Azért, mert az Apple mindig is úgy adta el magát, hogy : revolutionary, amaizing, innovator stb stb stb... Ez volt részben a márketing egyik alapja, hogy ők a világmegváltó fejlesztők, újítók, innovátorok, a jövőbe mutatók, akik teremtik a trendeket stb....
    Ezek után nem kell csodálkozni, hogy mára már ez annyira beleivódott az emberekbe, hogy egyszerűen elvárás lett.

    @demyen:

    Azért ne ess túlzásokba. Itthon a hivatalos átlagfizetés nettó 144 ezer forint. Ksh adat. És igen, ebben benne van a bankigazgatók milliós fizetése, meg az a 300 ezer minimálbérre bejelentett munkás is...
    És ebből a fizetésből meg is kell élni. Nem úgy hogy anyuci-apuci eltart mellette.
    Hanem albérletet / lakáshitelt, rezsit és kaját fizetni... Majd ami utána marad, na azt lehet félretenni iPhone-ra... És így tessék kiszámolni hány hónapig kell félretenni.

  • Dany007

    veterán

    válasz hallador #546 üzenetére

    Mondom, 144 ezer a hivatalos nettó fizetés itthon.
    És kb úgy van ahogy mondod. Ez az ország egészére vonatkozik. De hatalmas különbségek vannak nyugat és kelet Mo. között és Bp között is. De van erre is térképes statisztika, ahol megyénként lebontva lehet megnézni a havi átlagkeresetet.

  • Dany007

    veterán

    válasz Alexx7 #561 üzenetére

    "Hát persze ki ne így akarná eladni magát?"

    Az okés, csak magas lóról nagyobbat lehet esni. :) És persze amit mondott Jobs meg az Apple azt nagyon sokáig tartotta is! Tehát nem pusztán marketing volt, hanem a valóság.
    Így szvsz jogos az emberek elvárása. Illetve akkor ezek után ne csodálkozzanak ha az emberek egy része csalódik az igazi innováció hiánya miatt.
    Bár ez az ujjlenyomatolvasó még ütős lehet. Esetleg az új UI... bár képekről nézve igen bazári... de vannak benne ötletes dolgok.
    Aztán majd jövőre meglátjuk. Egyik cég se nyújt igazi innovációkat. Csak szoftveres trükköket vetnek be, lásd SGS4.

  • Dany007

    veterán

    válasz Alexx7 #587 üzenetére

    V.színű ez még mindig Jobs tervei szerint megy... Állítólag (...?) Jobs adott útitervet jópár évre előre. :)
    Muszáj volt az olvasó szvsz, hogy legyen egyáltalán valami a szokásos sablonokon kívül is.
    Ugye a i4 elég nagy durranás volt. Aztán a 4s-ben ott volt a 1080p meg a Siri. Az 5 az meg nem kérdés...
    De most? Az iOS7 már ismert nagyjából egy ideje... Külsőleg nem változott a telefon... Hát valami kellett.
    Na ez lett az olvasó. Akkor lenne ütős ha tényleg törhetetlen lenne és értelmetlenné tenné a lopást. Aminek híre kelne "telefonlopós" körökben is és tényleg nem vadásznának már az iPhone-okra. Ez azért növelné az értékét.

    @demyen:

    "a ezek után mit várunk a tudatlanabb rétegtől? azt, hogy elhiszi, egy Asztali gép ereje van az uj Ájfonba.... :((("

    Van is! Csak kérdés hány évvel ezelőtti! :D Ahogy legutóbb olvastam már nem is állnak annyira rosszul.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz fordfairlane #598 üzenetére

    Lenne mit. Csak fantázia meg kreativitás kérdése. Jobsnál ebből nem volt hiány. Plusz megvolt a háttér meg a pénz is a megvalósításhoz. Nekem is lennének ötleteim, de a technológia még nem áll azon a szinten.
    Plusz lehet látni időről-időre 1-1 concept videót miként képzelik el a cégek a jövőt. Az sem rossz. De technológia híján csak álom marad. De az is lehet csak erről akarnak elég rókabőrt lehúzni.

    Minde, az látszik, hogy a 2007-ben elindított tendencia teljesedik ki.

    A tablet szerintem hosszútávon felejtős. A telefonok mérete egyre inkább közelíti a tabokét. A határok már most is összemosódtak. Lásd phablet.
    Itt majd akkor lesz igazi innovációs robbanás amikor végre elkészítik a piacra szánt változtatható kijelzőméretű telefonokat. És akkor fogja értelmét veszteni a tablet, mint kategória. Már most is vannak erre kezdemények, prototípusok, működő darabok, de még nem eléggé kiforrott a piacra dobáshoz. Ehhez kéne egy Jobs megint.

  • Dany007

    veterán

    Na meglestem a promo videókat a youtube-on. 5s és 5c-ről is.
    Szó se róla Jony szépen elő tudja adni a dolgokat. Képes kedvet csinálni a telefonhoz. :D Ahogy mindig is.
    De azért az 5C esetében már érződött hogy kifogyott a szusz. A promo fele azzal telik, ahogy bemutatják a gyártási folyamatot... A utolsó fele meg azzal, hogy az iOS7 fícsöröket mutatnak be az 5C-n. Tehát azért érződik, hogy nagyon nincs mit bemutatni, adott egy i5 csilli-villi "gyerekszínekkel" és kész.

    Viszont ezt nem tudta bevenni a gyomrom:

    Ez szó szerint gusztustalan. Minden tisztelet az Apple eddigi eredményeiért, de ez vállalhatatlan. Gyomorforgató. Sehol sincs ahhoz a letisztult, igényes, exkluzív Apple megjelenéshez, amit eddig tapasztalhattunk. Azt mondom az 5C frankó egy fehér színben, esetleg valami fiatalnak színesben is. No de hogy ilyen bumpert tegyen rá bárki is? : o
    Szó se róla, illik az iOS7 bazári kinézetéhez... azokkal az ikonokkal meg színekkel továbbra se tudnék megbékélni...

  • Dany007

    veterán

    válasz Cyberpunk #699 üzenetére

    Mert akkor már jobban megéri az 5S. Az a 30k szvsz ilyen magas összegeknél már annyit nem nyom a latban és tud annyival többet az 5S, hogy megérje azt választani...
    Ahogy mondtátok sokan presztízsnek veszik az iPhone-t főleg itthon, arra meg az 5C nem jó. Azt nem lehet komolyan venni. Szóval erre is inkább az 5S való.

    "de nem tudom ki fogja venni az 5C-t."

    Az igazat megvallva én se. Persze mondom itt, hogy tiniknek meg fiataloknak készül... okés. De én is voltam (sőt vagyok :D ) fiatal. Eszembe nem jutna ilyen komolytalan csicsás dolgot venni.
    Persze anno is népszerű volt a cserélhető színes burkolat. Elképzelhető, hogy lesz rá érdemi kereslet. Bár a "magas ár" ezt azért megkérdőjelezi.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Cyberpunk #703 üzenetére

    Én bőven elvagyok a 16GB-tal. Annyi, hogy a 1080p-s videókat nem a telefonon tárolom, hanem a gépen.
    Wireless leszedem a gépre pikk-pakk és megvan oldva a hely kérdés.
    Jó, nincsenek 1-2GB-os játékok letöltve mert nem játszok a telefonon... Meg nincsenek 16gb-os 1080p-s mkvk se a telefonon. De na, el lehet lenni vele. :)

    Vagy inkább úgy mondanám, hogy nekem az a plusz tárhely nem ér meg plusz 30k-t.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz vicze #711 üzenetére

    Erre nem vennék mérget. Legalábbis itthon biztos, hogy nem.
    Nézd meg, alig adnak valami kedvezményt a telefonokra, egyedül a fullos 15-20 ezres havidíjas csomagoknál van érdemi árcsökkenés, de amúgy párezer forint. Sőt, van olyan díjcsomagos hűséges telefon pl a T-nél amit olcsóbb függetlenül megvenni, mint 2 év hűséggel.

    @#723) vicze1:

    Nem igaz. Xperia P. Full alu unibody. És van NFC.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz franc0 #727 üzenetére

    "140K???
    Félévesen 60-ért osztogatták, nekem is volt."

    Hehe, kíváncsi lennék rá, hogy 2007 októberében hol osztogatták neked az iPhone 2G-t 60-ért. :D Ekkor még az EU-ban se lehetett kapni, nemhogy Magyarországon.

  • Dany007

    veterán

    válasz vicze #728 üzenetére

    Őszintén szólva sokat nem próbálgattam, de működik. Viszont a P topikban panasz még nem volt rá.

    @#734) vicze1: :R

  • Dany007

    veterán

    válasz ZooLee #739 üzenetére

    Én most azon gondolkodtam, mivan akkor ha a bumperen az a sok karika kivágás valójában a jobb hűtést / szellőzést szolgálja?

    Mert el nem tudom képzelni, hogy ennek tényleg design szerepe legyen...

    Ja, amíg lehet lesz rá kereslet. De szvsz ez azért más kategória, mint amikor anno a 3210-esen cserélgették a 2000 forintos műanyag burkolatokat... Ez azért más árkategória.

  • Dany007

    veterán

    válasz erdoke #745 üzenetére

    Oh hallottam én... meghogy milyen tökéletes a műanyag, amilyet még telefonon nem látott senki stb... :)
    Azt mondom én is, hogy a fehér még esetleg, de azok a lyukacsos tokok...
    Azt már nem lehet a fiatalok ízlésével elintézni. :D Az, hogy színes, mint a Lumia... rendben. De azok a tokok...ááh.
    A 620 az árához képest jó. Kollegának van, tapicskoltam. Az i5-höz képest meg kb semmi. A kijelzője még mégúgyse... Az még az én P-mét se éri utol.

    "Szóval a Nokia már blogol a színes lenyúlással, csak ez megint olyan dolog, amit az Apple jobban csinált meg."

    Milyen téren jobban? Jobb minőségű anyag? Jobb kidolgozás? Mert igazából a "lenyúlás" annyiban kimerül, hogy mindegyik színes. Aztán kész. Ez ugyanolyan dolog, mint a lekerekített sarkokat "lenyúlni". Szvsz hétköznapi alapszíneket nehogymár le lehessen nyúlni...
    Vagy jobb marketing?

    @franc0:

    Akkor nem értem mit csodálkozom, hogy 140k volt ha még részletekkel se vagy tisztában. Mondhatnám erre azt is, hogy én meg 20k-ért vettem! De k...ra nem mindegy, hogy mikor. Mert igen a múlt héten megtudtam volna venni 20k-ért, de 6 évvel ezelőtt nem. De ugyanígy lehet, hogy te 3-4 éve megvetted 60k-ért. Világos.
    Én csak leírtam, hogy nekem miért került 140k-ba.

    #747) Cyberpunk:

    Nem szó szerint hűt, hanem engedi elvezetni a meleget. Azért elég durván melegednek ezek a telefonok főleg egy komolyabb játék alatt. Ha még erre rápakolsz egy relatíve vastag gumiborítást akkor kb leszigeteled, nehogy távozni tudjon a hő...
    De igazából csak arról van szó, hogy nem tudom elhinni, hogy azok a lyukak tényleg design szerepet töltenek be. Ezért már képes vagyok bármi mást beleképzelni. :)

    @Blyan:

    "Ha szenzort nem érik el, akkor hiába fotózgatod az ujjacskáidat, mit fog belőle észlelni az adott app?"

    Szvsz elég ha az app megkérdezi az OS-től, hogy OK vagy nem ok az ujjlenyomat és kész. A lényeget a gyári "app" intézné és csak egy jelet adna ki a külsős appnak hogy ok vagy nem oké.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz erdoke #799 üzenetére

    Igen, valószínű így lesz.
    Hát komplett készülékben igen. Hiszen egy i5-öt kapsz műanyag "tokban". De magát a színeket ez is meg az is kb ugyanúgy használta fel. Az persze igaz, hogy maga a készülék jobb lett.
    A 820-ast ne is mond. Most nézek anyámnak telefont és ez is a jelöltek között volt... de gyorsan elkaszáltam... elég katasztrofális az árához képest.

  • Dany007

    veterán

    válasz Greg-o #802 üzenetére

    Eleve semmi alapja sincsen koppintásnak nevezni színes eszközöket... :U
    Ennyi erővel a Hera beperelhetné a Duluxot amiért mindkettejüknél létezik limezöld színű falfesték... :U

  • Dany007

    veterán

    válasz NGA #804 üzenetére

    Az a gond a 820-szal, hogy még a saját árkategóriájában is igen alul szerepel.
    Igazából egy réginek számító Xperia P gyakorlatilag minden tekintetben veri. Jó, ha az OS-t nem nézzük, bár a gyári 2.3.7-tel sose volt semmi gondom.

    Pont most néztem ezeket a készülékeket anyámnak... :U
    Telenornál vállalati díjcsomaggal a Lumia 820: 75.000 forint 2 évre.
    Az Xperia P: 40.000 forint 2 évre.
    Lumia kijelzője szintekkel gyengébb, mint a P-jé és kamera minőségben is veri a P a 820-at. Ráadásul annak ellenére, hogy a 820 kijelzője csak 0,3 collal nagyobb, a telefon méreteiben 1x1x0cm-rel nagyobb. Magyarul hossz és szélességben 1cm-rel nagyobb, vastagságban egál.

    És mondom ezt úgy, hogy a 820 azonos díjcsomag esetén ~ 2x drágább, mint a Sony. De árkategóriában ott van az Xperia Ion 70.000 forintért 2 éves vállalatival a Telenornál és szintekkel komolyabb minden téren, mint a 820. Kijelző, hardver, kamera minőség, alaptárhely + fémház! Ami a P-re is igaz. De ott van az optimus 4x HD - amiről ugyan túl sok jót még nem hallottam - de nyers adatok és a MA-s tesztek alapján szintén mindenben veri a 820-ast és 15 ezerrel olcsóbb is.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz tjb007 #807 üzenetére

    Na mesélj. :) Os-be bele lehet kötni, másba nem hiszem.
    Jó az, hogy milyen játékok futnak el és milyen nem az nálam nem számít, mert nem játszok telefonon. Ezt lehet kihagytam, nem is foglalkoztam vele.

  • Dany007

    veterán

    válasz tjb007 #809 üzenetére

    Na hajrá. Adatkommunikáció? Most arra gondolsz, hogy a 820LTE? És szerinted ez valakinek itthon ér is valamit? De komolyan...
    A fém unibody ház többeknek számít, mint az LTE képesség.

    A Soc miben nyilvánul meg? Játékok? Megint a rétegigényt jelenti... De legyen, erősebb.
    Akku teljesen relatív, normál esetben nekem simán kibír 2 napot.

    Az amoled szép meg finom. Tényleg sokaknak negatívum. Ellenben a 217ppi a 280-nal + P legfényesebb kijelzőjével szemben már látványos a különbség.

    És akkor most jön a ráadás, az ára. Szerinted az erősebb Soc amit többnyire programbetöltések és játékoknál tudsz kihasználni, valamit az LTE megér 2x-es árat? Ellenben kapsz egy harmat gyenge kamerát és gyenge amoled kijelzőt.

  • Dany007

    veterán

    válasz madgie #811 üzenetére

    Ööö hasonlítsuk össze. Sógor i5-ösével azonos képpel hasonlítottuk. Láthatóan szebb élénkebb képe van a P-nek még úgyis, hogy kisebb ppi-s az i5-nél. White magic ilyenkor odab....sz rendesen.

    @Sofian:

    hehe ott a válasz a : (#814) Cyberpunk -tól!
    Az a helyzet, hogy jelenleg nem tudok elmenni Veszrpémből - Győrbe úgy, hogy végig legyen 3G! 3G! Aztán hol van még az LTE? Hány városban is elérhető... 5-8? És városon kívül?

    @#817) tjb007:

    Igen, ez a jó érvelés. Objektíven nézve? És Objektíven nézve megér 2x-es árat? :) Ugyanmár. Objektíven nézve akkor vedd hozzá a fémházat is a műanyaggal szemben. Mert akkor azt is kell nézni. És így tovább...
    Objektíven meg nem tudod nézni a vásárlást. Mert el kell döntened mi a fontos neked. Az LTE - amit a büdös életbe nem használ ki egy átlagember, vagy a szebb, magasabb felbontású élénkebb kijelző amit viszont mindenki biztos, hogy használni fog. De lehetne még sorolni.
    És még mindig mondom, nem csak a műszaki különbségekkel van gond, mert ha egy árban lenének nem szólnék egy szót sem. De duplája ba...ki! :D

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz madgie #820 üzenetére

    1: Én ezt sose mondtam! Sőt, ha ismersz én vagyok az aki kifejezetten szereti a túlszaturált képeket. :)
    2: nem írtam, hogy túlszaturált, hanem azt, hogy élénk. Amit a +W subpixelnek köszönhet.

  • Dany007

    veterán

    válasz madgie #824 üzenetére

    Félreértesz. Nem azt mondom, hogy annak a TFT-nek színhelyes képe van az amolednek meg nem. V.színűleg egyiknek sincs. És kimérni se tudnád, mert a P-nél bezavar a plusz white subpixel. Az amoled meg amúgyse lenne színhelyes szvsz. De ez tényleg nem lényeg.
    Csak azt mondom, hogy a plusz w-nek köszönhetően a P-n jóval élénkebbek a színek a képek összességében, mint másnál. Az már csak mellékes, hogy nyári tűző napsütésben is kiválóan olvasható a kijelző.
    Amolednél sokaknak a beégés a probléma. Passz. Magát az amoledet nem szóltam le, csak megerősítettem a kollega véleményét, miszerint az többeknek negatívum. Szvsz mivel én imádom a túlszaturált színeket és a jó feketét, nekem tuti bejönne az amoled kijelző. Persze 300ppi alatt már nem vennék semmilyet se. A P 280ppi-je még épphogy elmegy kategória. (ezért is írtam, hogy a 820 217ppi-je már nagyon alacsony lenne 2013-ban)

  • Dany007

    veterán

    válasz madgie #827 üzenetére

    Lehet, nincs tapasztalatom. A Quadro tévékből következtettem. :) Ahol sárga plusz pixel van és azt itt a PH!-s tesztben nem sikerült kalibrálni.

  • Dany007

    veterán

    válasz tjb007 #829 üzenetére

    Én sem sufnigsm-ről beszéltem.
    Meg miaz, hogy a P kifutott és így fair? Két telefont hasonlítunk össze a jelenlegi(!) árazását. Amíg mindkettőt lehet kapni újonnan / boltban / szolgáltatónál, addig tökmindegy melyik futott és hova.
    De legalább nyugodt szívvel linkelem be a Telenoros árlistát amire alapozva mondtam amit mondtam, mert semmivel sem lesz hiteltelenebb, mint amit te linkeltél. Csupán nézőpont kérdése. [link]
    Ugye, ha visszaolvasod a kezdeteket azt írtam, hogy a Telenornál vállalkozói előfizetésre, 2 év hűséggel.
    " Sony Xperia P bruttó ár 39.900 Ft"
    "Nokia Lumia 820 bruttó ár 74.990 Ft"

    Meglehet nézni. Nem duplája, de majdnem. :)

    @#830) Sofian :

    Oh én megengedem, használd egészséggel. De amint az a többiek hsz-éből is kiderül a túlnyomó többségnek erre vagy nincs szüksége vagy nem tudja 100%-ig kihasználni lefedettség miatt.
    Ezért is mondtam, hogy a szubjektív egy telefon megítélése. Mivel ha neked kell, neked nyilván értékesebb az LTE képes telefon. Viszont a túlnyomó többségnek épp az előzőekből adódóan az LTE képesség semmiféle plusz nem jelent, max jobban fogy az akksi - ahogy ezt szintén az előbb írták.

    Tessék, itt a T-s LTE lefedettségi térkép: [link] Aki nem itt él vagy dolgozik, azoknak pontosan nulla az értéke az LTE-nek.
    Szvsz előbb a 3G-t kéne 100% közelire megoldani mindegyik szolgáltatónál és akkor lehet menőzni az LTE-vel...

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz tjb007 #833 üzenetére

    Pf na most jól belekevertél. :) Már én se tudom mi van... Így a T-nél még olcsóbb a Nokia, mint a Sony. De más normál csomagoknál is. :F Ezt így most tényleg nem értem. Sorry. Ezért kár volt ennyit vitáznunk. =/
    Akkor igazából a különféle árazásokat nem értem és ez okozta a problémát. Így már megint más a helyzet. Ha kék T-nél nézzük akkor meg megint más...

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Cyberpunk #850 üzenetére

    De mi a baj a 16:9-cel? Filmezni ez az ideális. A monitorok 90%-a is ma már 16:9-es.
    16:10-nél mindig nyújtani kéne a filmeket, youtube videókat stb... Ráadásul a fényképező is 16:9-re meg 4:3-ra van ráállva. Mondjuk ez lenne a legkevesebb. De azért van fényképezési lehetőség is 16:9-ben mert a Tv azzal "kompatibilis".

    Nekem az LG tv előtt 16:10-es monitorom volt. És nagyon nem jött be a dolog, hogy minden egyes filmet széles-nagyításba kellett tennem hogy kitöltse azt a csöpp kis 28-as kijelzőt.
    Szerintem a 16:9 az így ideális. Ilyen arányban készülnek a fényképek, amit levágás nélkül egészben látok a telefonon és a Tv-n is. Ugyanez a filmekkel, egyéb videókkal.

    A méret meg remélem nem éri el az 5 colt. Max akkor ha a keret nulla lesz. : ) 4,5 fölött már inkább negatívum lenne nálam a kijelzőméret. Tudom a Note-ot is megveszik sokan, de nekem a telefon egy "gyors" elérésű eszköz. Nincs arra "időm", hogy két kézzel szépen navigálva használjam. Gond nélkül kell használnom akár kocsiban vezetés közben vagy épp vezetés közben cigizve... :D
    Szal na, hogy fogalmazzak... nem tabletre van szükségem amivel ráérősen elböngészgetek vagy jegyzetelek a meeting alatt, hanem egy pörgős használatra alkalmas okostelefonra. Persze ezek csak az én preferenciáim, tudom. :)

    @Alexx7:
    "És gondoltam rá, hogy mi lenne ha a telefon se bszna fel 5 percenként..(tipo)"

    Na mondjuk ezt nem csodálom. Húgom is olyat vett, pedig direkt megmondtam neki, hogy ennyiért ne vegyen androidos telefont! Azóta is szív csak vele... nagyon egy low-end készülék. Telefonálni jó. Ha már mást is akar vele az ember, komolyabban akkor csak agygörcs lesz a vége.

    @Bilux:

    Ez így nem is lenne rossz. Csakhogy a tokon a képpel ellentétben szimmetrikus körök vannak minden kreativitást nélkülözve. Én abból a képből egyáltalán nem asszociálok a tok hátulján lévő lyukakra.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Xero #854 üzenetére

    Ez is igaz! :D De nem lehet mindenre egyben tökéleteset alkotni. A kettő kizárja egymást. Ha 16:10 akkor nem látod egészben teljes képernyőn a filmet, de legalább kifér a menübár. :) Fordítva meg látod a filmet és nem fér ki...
    Vajon melyik a gyakoribb a filmvágás egy mobilon vagy a filmnézés? (most itt összetettebb filmes szerkesztésre gondolok, nem csak egyszerű vágásra)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz madgie #856 üzenetére

    Gondoltam, hogy valaki elsüti a böngészés aduászt! :D
    De nem tudok mit tenni. Igazad van.
    Max annyit tudnék felhozni "ellene", hogy szvsz egy mobiltelefonos böngészés inkább csak valami "szükségmegoldás" ha nincs rá kéznél jobb eszköz. Arra inkább egy tablet való.

    @Cyberpunk: Akkor ez neked is szól! :) 90%-ban igazat adok nektek.

    @Alexx7: Hát sajnos át kell állnom a sötét oldalra... :D Mert androidból a low-end kategória kb használhatatlan hosszútávon.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz kovsol #863 üzenetére

    Jajj nem akartam én összehasonlítani a kettőt.
    Csak a szokásos story. Kellett volna androidnál is min. követelményt szabni, ahogy wp meg ios esetében is. És akkor nincs gond. A drágább modellek meg nem azzal nyernék meg a vásárlókat, hogy 5 hónap kikapcsolás után sem szaggatnak, hanem extra tudással, funkciókkal stb.

    @erdoke: És ezt is megéltük! :K

    @Quasi_modo: néha van ilyen sajnos. De belegondoltam mi lenne velem ha egy Note 2-t kéne hasonló esetben kezelni...

  • Dany007

    veterán

    Hoppá, elcsíptem pár mikro arckifejezést Jony Ive-tól! :D (aki ismeri a Lie to Me-t az érti talán a poént :) )

    Azé na, ez sokat elárul! ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Totheground #871 üzenetére

    Áh nem! :D
    Igazából csak visszaakartam keresni hogyan kell írni a nevét. Nem ugrott be, hogy Jony vagy Johny...
    És mikor az i5S videóban "visszatekertem" youtube-on véletlenül pont itt állt meg. :D
    Hát, mondom ez ismerős! [link]
    Pont most fejeztem be a "lie to me" c. sorozat 3 évadját. Ami a mikroarckifejezésekről szól. És az itt láthatók közül az egyik a rejtett düh. :) A két kép egyébként két külön pillanat, nem egymás nagyított változatai.

    Jó, persze nem gondolom ezt ilyen komolyan, csak érdekes és vicces az egybeesés, azért írtam meg. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz llaszlo #874 üzenetére

    Olvasd már végig ember! :W Írtam, hogy csak vicc!
    Ettől függetlenül a mikro arckifejezések és jelentésük valós tudományos terület. [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Cyberpunk #905 üzenetére

    " Vagy ha nem tudod, akkor ez csak egy összeesküvés elmélet. "

    Nem vagyok én se összeesküvés párti, de ezt most úgy mondod mintha te még nem hallottál volna az elmúlt hónapokban kirobbant NSA-s botrányról.
    Éveken át magyarázták az összeesküvés hívők, de mindenki kiröhögte őket meg jött a szokásos szöveg, hogy mit érdekli a kormányt a kovács pista levelezése stb... Előtte meg ugye ott volt az Echelon...
    Aztán mára szépen kiderült, hogy minden teljesen tökéletesen igaz volt. Az Echelon tényleg létezett és az NSA-nak tényleg külön szabad bejárása volt kb mindenhová a neten.

    Úgyhogy ezek után azt állítani, hogy áh biztos nem tárolják az ujjlenyomatot kissé könnyelmű kijelentés. :)
    Persze az már más kérdés, hogy én pont lesz...rom hogy kinek van meg az ujjlenyomatom vagy kinek nincs. Sőt, a kormányszervek által történő össznépi megfigyelést is pártolom. (ipari kamerát minden sarokra). Hiszen ha csak 1%-ban is hozzájárul a bűnözők elfogásához, elrettentéséhez stb már akkor megérte, hiszen engem személy szerint semmilyen kár nem ér ettől még.

    Szerk.: persze ettől függetlenül facebook fiókom nekem sincsen. Nem szeretném ha a környezetem vagy az ismerőseim minden lépésemet / életemet követni tudnák. Ez így paradoxnak hangzik az előzőek miatt. De ezt így érzem. Ellenben ha az NSA egyik ügynöke követi minden lépésem azt pont lesz..rom!
    Remélem érthető a különbség. :) Nem szeretem kiteregetni az életemet mindenféle ismerősnek / közvetlen környezetnek, de az viszont abszolút nem érdekel ha mindezt egy x ezer km-re lévő xy teszi meg.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Cyberpunk #914 üzenetére

    Én is leszarom elhiheted. :D Csak ennek tudatában marha nagy naivitás azt állítani, hogy az ujjlenyomatokat nem adják át az NSA-nak.
    Egyébként, mint mondtam én remélem is, hogy az összes ujjlenyomat bekerül egy adatbázisban névvel / címmel stb-vel együtt... Szinte minden bűnténynél akadnak ujjlenyomatok az elkövetőtől, főleg hirtelen felindulásból vagy előre nem eltervezett bűncselekmények kapcsán. A gond csak az, hogy mindez kb semmit nem ér ha az illető még nincs rendőrségi nyilvántartásba véve. Hiszen okés, hogy van egy ujjlenyomatuk, de fingjuk sincs kié lehet, ahhoz előbb kell egy gyanúsított meg az egyezés.
    Na de ha kész adatbázisuk lenne az összes iPhone júzer ujjlenyomatáról akkor egy hasonló eset kapcsán már jóval nagyobb az esély rá, hogy egyezést találnak az adatbázisban. GPS koordinátákat már régóta tárolják... és ez legalább tényleg saját érdekből lenne.
    Én biztos azt csinálnám, hogy fognék egy baromijó mobilt leolvasóval felvértezve és bagóért árusítanám, hogy minél több emberhez eljusson.

    Szerk.: az FB annyira nem érdekel. Csak példaként hoztam fel. Nemcsak azt nem szeretném hogy a környezetem kövesse minden lépésemet, hanem mások hülyeségeire se vagyok kíváncsi. :) Kb 2-3 évente egyszer belépek egy kamureggel és megnézem kivel mi történt... Mert amúgy pont leszarom, hogy ki hova ment nyaralni, mennyire ba...tak be a hétvégén vagy hogy ki mekkora csillámpóni...

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz VD #923 üzenetére

    Itt most egyet kell értsek a többiekkel.
    Tényleg "senki" nem mondta hivatalosan, hogy lesz olcsó iPhone. Csak a pletykák szóltak erről. Ezért sem jó, hogy két naponta volt egy pletykahír mert az emberek tudatába jól beleépült, majd mikor nem szó szerint azt kapták akkor meg koppantak sokan.

    A valóságban viszont lett egy iPhone meg egy olcsóbb iPhone. Ami végülis egy i5. "Fiatalos" kinézetben. Olcsóbb nekik gyártani, több rajta a profit, ezzel még egyet is értek, bár nincsenek most előttem a pontos számok.

    Ami innováció lehet, az tényleg talán az ujjlenyomatolvasó. A többi az szvsz mellékes, hiszen épp és pont az Apple rajongók voltak azok, akik éveken át hangoztatták hogy nem számítanak a számok. A lényeg, hogy ott minden zökkenőmentesen fut. Tehát az, hogy 64 bit meg 120fps a kitérdekel kategória az iPhone rajongók körében. Legalábbis eddig a számok irrelevánsak voltak, csak az eredmény számított. Tehát hogy elfut-e rajta a Crysis 3 meg a Metro2033 párhuzamosan két külön 1080p-s tévére streamelve, illetve hogy lehet faszán videókat belassítani. Aztán hogy ezt májvacukrokkal vagy 64 bittel esetleg 120fps-sel érik el, az senkit nem érdekel a geekeken kívül.
    De ettől függetlenül hozták a "kötelezőt" idén is. Igazi átütő innováció majd a 7-esben lesz. ;] (remélem)

Új hozzászólás Aktív témák