Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz laceszgamer #12 üzenetére

    Talán nem is a klón, inkább a rókabőr lenne a legjobb kifejezés rá. Ezt a sok BF, COD és társait már megkülönböztetni se lehet. Másfele kanyarodik a csőpálya, más textúrát kapnak a fegyverek és ennyi. A játék évről évre ugyanaz, semmit nem fejlődik, gyakorlatilag a Quake 1 klónja mind azóta is, csak mész és lősz. Nem egy Stalker, ahol azért mást is lehetett csinálni, komplexebb volt egy tűzgombkattingatásnál. Mint a FIFA sorozat, ott is csak a játékosok arctextúrája változik, meg a csapatok nevei kicsit. Mostmár el lehetne kezdeni tartalommal is megtölteni a grafika mögötti részt, mert így letölteni sincs kedvem, nemhogy megvásárolni.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz laceszgamer #15 üzenetére

    A Stalker pl. tudott újítani, rendes túlélőjáték lett belőle, nem csőalakú volt a pálya, mehettél mindenfele. Értem én hogy egy katonai hadjáratban nem volt sok mozgástere az egyénnek, arra ment amerre mondták, de ez a játékmenet 20.-szorra már nagyon unalmas, akkor ne katonai offenzíváról szóljon a következő rész, hanem valami olyanról amit lehet érdekesebbé is tenni. Az se lenne baj ha nem COD-nak hívnák. Persze az okokat tudjuk: olcsóbb a rókabőr mint az újítás, meg így nem is kell sok választási lehetőséget leprogramozni, csak egy if...then hogy teljesült-e a feltétel hogy induljon a következő csőpálya.

    A Metrot én is ki akarom próbálni, még nem jutott rá időm, de most hogy lassan itt a 3. rész, az első 2-ből meg már Redux is van, lassan ki neki kéne már állni. Főleg hogy a Stalker 2 bejelentés is csak kamu volt, megint nem jön, arra hiába várok. A Prey az valahogy nem fogott meg már a youtubeos videói alapján se, nekem a FEAR jutott róla eszembe, de sajnos semmi több.

    [ Szerkesztve ]

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz laceszgamer #21 üzenetére

    Persze hogy fps, de ott nem csak mész és lősz, hanem lehet mást is csinálni. COD/BF-ben meg nem. És ez unalmas már így az x+1. felvonásnál, kéne valami többlet is, hogy ne csak a számozásból derüljön ki hogy ez már egy másik rész lenne. De mondhattam volna a Wolfensteint is, vagy a Preyt, vagy kb. akármelyiket, sajnos mindegyik beleállt az állóvízbe, nehogy véletlenül változtassunk valamit, még a végén többen megvennék. Én így csak kenyeret szoktam vásárolni, ott nem baj ha "csak" annyi az egész. :)

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz laceszgamer #23 üzenetére

    Jó irány pl. a túlélőjátékok, ahol kell barkácsolni (fegyvereket, de akár kunyhót is), időnként enni, és ehhez az ennivalót megszerezni. Aztán lehetne a valósághűségre is törekedni, mondjuk nem annyiból állna egy lábtörés gyógyítása hogy belerohanunk a health packbe és már kész is, itthon se járna kórházba senki ha csak ennyi lenne az egész. :) Nem lenne rossz a mozgásszabadság se, hogy nem csak egy csőben kell menni előre, hanem oda mész ahova akarsz, olyan sorrendben csinálod a küldetéseket ahogy akarod. Lehetne bele fejlődést is rakni, pl. minél többet használod a shotgunt, annál jobban fogsz bánni vele (gyorsabb reload, nagyobb pontosság, stb). Az ellenséges hullákból nem csak úgy beszippantanád a fegyvert, lőszert, hanem ki kéne zsebelni hozzá, a fegyverek alkatrészei elhasználódnak, amit kicserélhetnél egy hullánál talált jobb cuccra (ha már a honvédségnél is alapfeladat volt az AK csukott szemmel szétszedése/összerakása, nem életszerűtlen egy játékban se). Az IRL háború se csak annyiból áll hogy nyomod a duplaklikket.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák