Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • batai15

    félisten

    válasz janeszgol #46 üzenetére

    Igazából nem vagyok programozó.
    Alapvetően régebben valóban hulladék volt az optimalizálás ,de ha a ram méretéből indulok ki akkor sok telefon esetén ki sincs használva az a tetemes mennyiségű,csak valamivel el kell adni őket .
    Viszont a pc is jócskán fejlődött , rengeteget nőttek a hw igényes dolgok is.
    Lassan a 16 giga ott már kevés ,32 meg 64 kezd ideális lenni.

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz janeszgol #46 üzenetére

    Egy app a háttérben pl. eltárolja a kellő (éppen használt) képeket. A képek nagysága függ a képernyőmérettől (iOS-en egy kép optimális esetben 1x-es, 2x-es és 3x-os felbontásban is elérhető az appon belül - képernyőméretfüggő, hogy melyik kell az appnak). Nagyobb képernyő = nagyobb képméret = több memóriahasználat. Persze érdemes vektoros képeket használni, akkor ez nem gond. :) de ez csak egy példa. Vagy pl. a "frissebb" fejlesztők (akikből egyre több kell, és több is van) gyakran nem törődnek a kód minőségével - rosszabb kód, esélyes memóriaszivárgások, stb. Ezek tényleg csak high level példák, biztos van, aki jobban el tudja magyarázni, de egy viszonylag nem hozzáértőnek kb így érthető lehet

    [ Szerkesztve ]

  • SirRasor

    őstag

    válasz janeszgol #46 üzenetére

    Egyszerű a válasz:
    Google Play Services. Amikor ~1 éve néztem, már akkor is 500+ alszolgáltatása volt.
    3 évvel ezelőtt ez még ~250 volt. 5 évvel ezelőtt alig több, mint 100.
    Ha bekapcsolsz egy régebbi telefont, amin semmi sincs és otthagyod frissíteni, akkor elkezd irtózatosan akadni. Utána nyomsz egy Frissítések eltávolítását(hehe-hihi egyre több telefonnál látom, hogy le van tiltva ez a lehetőség) a play services-nek (meg akkor már a play store-nak is) és varázsütésre megtáltosodik a telefon.

    Pont ezért gondolkoztam el erősen egy Huawei P40 lite-on, ami elég olcsó és bitanggyors gugli nélkül. De végül csak Pixel 4a lett az ökoszisztéma és a továbbra is végtelenségig ingyenes Fotók miatt...erre a fantasztikus új android ma reggelre is merült 9%-ot úgy, hogy hozzá se értem (minden off, csak GSM megy. De ha repülőgép üzemmódba rakom, akkor is 8-12%-ot merül) :W
    Gugli, facebook és a többi optimalizálatlan szemét nélkül a mai napig elég volna 2 GB ram...

    batai15 asztali fronton irodai környezetben a mai napig 4 GB-ot használunk O365 mellett. TÖKIG ELÉG. Néhány újabb gépben van 8 GB, semmivel se érzem azokat gyorsabbnak (proci miatt picit, de tudom milyen a RAM-akadás..SSD sokkal többet dob, mint +4 GB RAM) Otthon 16 GB-ot bővítettem tavasszal 32-re, mert néha játszom és...mert csak...éppen jó áron volt, na :D Pont tegnap néztem, hogy böngészés közben 3,1 GB használatban...na ezért megérte :D Az eddigi legmemóriaigányesebb a Cyberpunk 2077 volt, és annak is elég volt 16 GB de úgy, hogy igazából 6-nál többet nem foglalt le sose :U

    [ Szerkesztve ]

    Make Love not war!

Új hozzászólás Aktív témák