Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doc

    nagyúr

    Huhh, mennyit irtatok :Y
    En eppen kulfoldon vagyok, szoval valaszolni csak modjaval tudok, de azert igyekszem reagalni erre-arra.

    - koltsegek: a jelenlegi, cikkben emlitett dizel kisauto valamivel tobb mint egy eve van meg, nagyjabol olyan 30 ezer km-t tettem bele ezalatt, a koltsegeket is ez alapjan szamoltam. Nagyon nagy kiadasok biztos nem maradtak ki. Biztositast meg teljesitmenyadot tenyleg nem szamoltam (siman elfelejtettem :D), de ezek eleg elenyeszo osszegek km-re vetitve, raadasul ha jol tudom, elektromos motorra is kell oket fizetni, szoval nem jelent szamottevo kulonbseget. az auto fogyasztasa TENYLEG 4.5 korul van (ha rendesen taposom, akkor meg tud enni 4.6-4.7-et is, de tankoltam mar 4.2 alatti fogyasztasra is 100 km-en, szoval a 4.5 gyakorlati, mert atlag)
    - az ara valoban nem filleres, de az elektromos jarmuvek egyelore nagyon dragak. Es a forgalmazo szerint van esely komoly arcsokkenesre, remeljuk osszejon :)
    - az akksi cseret azert nem szamoltam bele, mert a cikkben szamolgatott 10 ev vegere a benzines motorral szembeni elonye visszatermeli a teljes motor arat, vagyis ha 10 ev mulva meg tudja a szukseges tavot, akkor akar kukaba is dobhato az egesz motor, igy is jol jartam :) az elektromos autok tapasztalatai alapjan azert eleg sokaig hasznalhato marad egy akkupakk, bar teljesitmenycsokkenes az nyilvan varhato a vege fele
    - a karosanyagkibocsatas valoban nulla, de sokak szerint az akku gyartasi technologiaja miatt rengeteg CO2-t termel, es osszessegeben nem kornyezetkimelobb (jelenleg) mint a belso egesu motorral hajtott jarmu. ezt illetoen igazsagot tenni nem tudok, igy ezt nem merem szempontkent venni, nekem azt sugja a jozan esz hogy csak jobb ha nem fustol, mint ha igen, ennyi :D
    - 'rangatast'egyaltalan nem ereztem, nagyon kultraltan engedi a nyomatekot a hajtaslancra, gondolom ezert is annyira light az allo helyzetbol indulas
    - jogos a reklamacio, valoban rakhattam volna be sok kepet. ezek hianyara az egyetlen mentsegem hogy csak kesobb jutott eszembe megirni ezt a cikket, siman kivancsisagbol mentem el tesztvezetni

  • doc

    nagyúr

    A meglévő motor mindenképpen marad, nem csere, hanem "flottabovites" az opció :)

Új hozzászólás Aktív témák