Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    válasz tjb007 #21 üzenetére

    En mar beszeltem az egyik eleg komoly review site emberevel a telefonok teszteleserol, benchmarkolasarol, es o azt mondta, hogy a legtobb esetben eltavolitjak a telefon hatlapjat, es hideg levegot fujnak ra, hogy minel kevesbe lepjen be a thermal throttling. Sz'al igen, csinalnak egy fotot a keszulekrol, aztan szetkapjak, es benchmarkoljak. Mindenki probalja ki, futtasson egy AnTuTut, irja fel az eredmenyt, majd tegye be a hutoszekrenybe a telefont, hagyja ott fel orara, es probalja ujra ugyanazt a benchmarkot futtatni. Aztan lehet csodalkozni, hogy milyen eredmenyt kap ;)

    Termeszetesen SENKI ne csinalja ezt, csak egy eszmefuttatas volt. Me'g a vegen ramkenitek, ha konkretan lefagy a telefonotok :D

    Megjegyzem, en is egy bazinagy phablettel demonstralnam az uj SoC hotermeleset es teljesitmenyet. Konnyebb elvezetni a hot egy nagyobb hazban :U

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz Blyan #29 üzenetére

    Galaxy Alphan viszont eleg durvan szamit. SD810-en plane, bar ezt nem volt lehetosegem tesztelni.

  • Fiery

    veterán

    válasz Dare2Live #32 üzenetére

    Nem fogom elarulni, hogy melyik site volt, de benne van a top5-ben, nemzetkozi szinten. Akár az Anand is lehet, vagy a Tom's, vagy az Android Police, vagy barmi ezekhez hasonlo :)

    Egyekbent a throttling tesztelese nem zarja ki azt, hogy adott esetben a benchmark eredmenyeket igyekeznek mestersegesen feljebb tornaszni. Ami nem is feltetlenul csalas, hiszen a thermal throttling mar csak ilyen faramuci problema. Nem mindegy, hogy telen vagy nyaron benchmarkolod ugyanazt a keszuleket, hogy kezben fogod-e vagy egy huvos asztalra helyezed, hogy egyszer vagy 10x futtatod egymas utan, ha tobbszor futtatod, melyik eredmenyt veszed figyelembe vagy atlagolsz, stb. stb.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz vicze #42 üzenetére

    "Mi a jó édes fene értelme van annak?"

    Tipp: hulyen nez ki, ha a juzerek barmikor megverik egy stock telefonnal a review-ban lathato eredmenyeket, csak mert az ambient homerseklet alacsony naluk valami miatt. Azt sugallhatja, hogy valamit rosszul mért a reviewer, valami feleslegeset futtatott a hatterben, stb. Inkabb forditva legyen, legalabbis en erre gondolnek review site tulajkent.

    Egyebkent sem realisak ezek a review site benchmark eredmenyek, pl. tobb site-tal is beszeltem, es egyforman mindenki full device reset utan benchmarkolt. Volt amelyik site minden benchmark utan full device reset-et nyomott. Hol realis az, hogy device reset-elsz naponta juzerkent? :)

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz haxiboy #44 üzenetére

    "Mi értelme van a benchmarkoknak egyáltalán?"

    Ezt kerdezd attol 10+ millio juzertol, aki letoltotte az AnTuTut ;) Vagy attol az 500+ ezertol, aki letoltotte a Geekbenchet. Vagy attol az 1+ milliotol, aki letoltotte a 3DMark-ot. Stb. stb. Es ezek csupan az androidos szamok.

  • Fiery

    veterán

    válasz Crafter32 #89 üzenetére

    Pedig a teljesitmeny novekedes realis, bar fokent a 32-bit ARMv7 --> 64-bit ARMv8 atallas fűti azt. Amint mindenki atallt ARMv8-ra, valamint a 14/16 nanos gyartastechnologiara, a gyorsulas uteme szepen be fog lassulni, akarcsak most az x86-nal. Az ARMv8 egy lenyegesen nagyobb teljesitmenyt biztosito architektura, de ezzel az ARM-os vilag is kezdi elerni a falat, mint ahogy az Intel sem nagyon talalja a Nehalem architektura utan az ujabb kitoresi lehetoseget. Persze ARM vonalon me'g mindig lehet bepakolni nehany ujabb magot, csak az sok esetben semmit nem fog hasznalni, ha az egyszalas teljesitmenyt kozben nem tudjak jelentosen novelni. Erdekes lesz a 2017-2020 kozotti idoszak :)

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz holozis_HUN #93 üzenetére

    Titkos utat talalni pont annyira eselyes, mint az x86 procik vilagaban, azaz nem valoszinu :) Es ott is megy a 100-200 MHz 2 evente cimu musorszam, es a RAM noveles is. ARM vonalon az is "problema", hogy az oprendszerek is nagyon szofisztikaltak lettek. Egy Lollipop ill. iOS9 utan mar abban se nagyon lehet remenykedni, hogy az oprendszer gatyaba razasatol fluidabb lesz majd a felhasznaloi elmeny, vagy tobbet ki tudnak hozni a procibol. De majd meglatjuk.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz holozis_HUN #95 üzenetére

    Igen, de en pont arra probaltam celozni, hogy az Android is eljutott a Lollipoppal oda, hogy maga az oprendszer nagyon jol mukodik, nehez ott talalni optimalizalasi lehetosegeket. Elotte, a 4.x kozel sem volt olyan gordulekeny, az ART jott tett neki.

  • Fiery

    veterán

    válasz Dare2Live #96 üzenetére

    Amit irsz, az korrekt, de en alapvetoen az ultramobil piacrol beszeltem, ahova az SD820 is erkezik :) Egy telefonban a villamgyors memoria fabatkat sem er, ha a proci nem eleg gyors. A hattertar pedig igen, szamit, de ott mar a Galaxy S6 szintje is teljesen jo, onnan hiaba gyorsitasz 5x-10x tempora (XPoint), azt mar csak ritkan fogod megerezni. Kb. mint ha egy asztali Atom ala raknal NVMe SSD-t: nyilvan vinyohoz kepest erezni fogod a kulonbseget, de onnantol mar megint a proci lesz a szuk keresztmetszet.

    A (mainstream) PC piacon pedig az a gond, hogy az NVMe SSD-knel gyorsabb hattertar mar ertelmetlen jelen allas szerint. Mar az NVMe-t sem erezni olyan nagy cuccnak a legtobb esetben, marmint ha egy gyors SATA3-as SSD-rol valt az ember. A 6 mag pedig jol hangzik, csak ahhoz kene olyan szoftver is, ami 6 magot ki tud hajtani. Talan a VR meg a DX12/Vulkan jatekok 4-et mar tudnak kezelni, de kerdes, hogy mi lesz a 4-nel tobb maggal. Ha vegre bekoszont az igazi tobbszalu korszak, akkor nyilvan az Intel lepni fog, es berak me'g 2 magot, majd par evvel kesobb me'g 2-t a mainstream desktop procikba is. A GPGPU tema pedig 2006 ota indul be, sz'al maradjunk annyiban, hogy majd, egyszer, talan... :)

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz GerykO #99 üzenetére

    En ugy tudom, az alabbi funkciok egyike sem erheto el WP platformon:
    - CPU orajel monitorozas ill. szabalyzas (overclock/downlock)
    - CPU feszultseg monitorozas ill. szabalyzas
    - homerseklet monitorozas
    - memoria monitorozas (szabad/ures RAM mennyiseg) ill. memoria "takaritas"

    Sajnos a WP sandboxa sokkal erosebb, mint az Androide.

  • Fiery

    veterán

    válasz vicze #105 üzenetére

    Nagyjabol egyrol beszelunk, csak Te ugy tunik, jobban hiszel abban, hogy plusz magokat berakva novelheto a teljesitmeny. Nem, ez mar az x86 vonalon sem jott be. Van egy mondhatni optimalis magszam, ami fole nem tudsz menni, kiveve bizonyos specialis felhasznalasi modokat. A legtobb szoftver/app mobil vonalon is 1-2 magot tud csak kihasznalni, tehat ugyanugy fontos az egyszalas teljesitmeny, mint PC-n.

    "feladathoz(SW) optimalizálni a HW-t"

    Ez maximum az iOS-nel meg a Tizennel mukodik, a tobbi mobil platformon tul sok az absztrakcio ahhoz, hogy a mostani szitunal jobbat lehessen produkalni. Az ART-tal mar a Google is elert egy kellemes szintet, innen mar az oprendszer maga nem fog tudni lenyegesen gyorsulni azonos hardveren. Az Android 7.0-ban en sokkal inkabb a Chrome OS + Android konvergenciara szamitok, mint ujdonsag, mintsem az oprendszer optimalizaciojara.

    Arrol pedig felesleges vitatkozni, hogy a bergyartok meg a Samsung utolerte az Intelt, mert nem. Amit ok 14 meg 16 nanonak hivnak, az me'g veletlenul sem tudja ugyanazt, mint az Intel sajat 14 nanoja. Nem erheto el a Samsung/GloFo-fele 14 nanoval sem az a tranzisztorsuruseg, mint az Intelevel (a TSMC 16 nanoja meg plane nem olyan jo). Az megint mas kerdes, hogy sosem tudjuk meg, mit dobna az Intel 14 nanoja mondjuk egy A9-en vagy Exynos 7420-on, de a nyers szamok akkor is az Intel gyartastechnologiat mutatjak jobbnak. Megint mas kerdes, hogy az Intel 14 nanoja meg sz*rul mukodik valami miatt, lenyegeben amiota beindult a gyartas, sz'al hiaba technologiailag egyedulallo, ha a gyakorlatban meg nem (eleg jol) mukodik megsem. Nem veletlenul hianyzik egy csomo fele Skylake SKU, pl. 6700K, egyszeruen nem megy a 14 nanos gyartas az Intelnek bizonyos prociknal, bizonyos mennyisegben.

  • Fiery

    veterán

    válasz vicze #108 üzenetére

    "Nem tudom, ez miből jött le." -- ebbol: "Még technológiai oldalon is van pár dolog amit meg lehet tenni a +magok belerakni"

    Persze mas teszta, ha ezt az Apple hardverekre ertetted, ott valoban lehet me'g ezzel jatszani, ahogy az iPad Air 2 es az iPad Pro is mutatja. Kerdeses persze, hogy a valosagban pontosan mely szoftverek/appok hasznaljak ki a 2-nel tobb magot iOS alatt. iOS alatt en jobban orulnek a tobb RAM-nak meg az egyeb fejleszteseknek (pl. 2 majd 4-be hajthato tablet, ami osszehajtogatva telefonkent mukodik), mint hogy legyen me'g nehany CPU-mag a SoC-ban. Persze megint mas teszta, ha Continuum-szeru mukodesrol van szo, ahhoz jol johet a 4+ db mag.

    "Jön a multivindow, az jó napot"

    Megbizhato forrasbol tudom, hogy a Chrome OS-t kinyirja a Google hamarosan, ugyhogy ahelyett mindenkepp szukseg lesz valami tobbre, mint egy sima multi-window.

    "Ha se teljesítményben, se fogyasztásban nem mutatkozik, meg az előny akkor miért jobb?"

    Ugy erted, hogy van masik 14 nanos proci is, ami pont olyan gyors, mint a Skylake? Vagy mint a Broadwell? :) Vagy ami teljesitmeny/watt mutatojat tekintve olyan frankon muzsikal a szerverekben, mint a Broadwell-DE? Az Intelnek nem egyfele 14 nanos processze van, hanem legalabb 2. Es az egyik olyan orajeleket (4+ GHz) tud elerni, amit mas 14/16 nanos processzek nem. De ha a low-power node-rol beszelunk, akkor a szamok azt diktaljak, hogy tobb tranyot tud azonos teruletre lepakolni az Intel, mint a Samsung vagy a TSMC. Hogy ez mennyire jo vagy nem, tudja a fene. Amig nincs Intel 14 nanos ultramobil SoC, addig nehez osszevetni a vegeredmenyt.

    "Nem mondom hogy jobb egyik vagy másik"

    En is csak szigoruan technikai szempontbol mondom, amit mondok. Hiaba franko adott esetben a processz, ha a hulye Intel 2015-ben az ultramobil piacon egyedul egy 32 nanos buta SoFIA-t tudott guritani :U

    "10nm sorozatártást előbb érni el a Samsung/TSMC jelenlegi állás szerint mint az Intel"

    Ezt majd meglatjuk, nyugtaval dicserd a napot ;)

    "Amúgy ARM-nek itt előnye van mert a kisebb komplexitás miatt egyszerűbb gyártani, és elég az alacsonyabb sűrűség, úgy hogy jobb teljesítményt nyújtson. Tehát könnyebben fenntarthatóbb, a teljesítmény növelés a csíkszélesség csökkentéssel."

    Kisebb komplexitas? Egyszerubb gyartani? Hat nemtom... Ha csak a szamokat nezzuk, A9X: 147 mm2, 4 magos Skylake GT2 iGPU-val: 122 m2, 2 magos Skylake-Y GT2: 99 mm2. Persze nem egyszeru a direkt osszevetes, de a kisebb komplexitast megkerdojeleznem, legalabbis a teljes SoC-ra vetitve. Regen ez talan igaz volt.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz Blyan #110 üzenetére

    Upsz, igazad van. Ennek fenyeben plane rohadt nagy az a 147 mm2.

  • Fiery

    veterán

    válasz vicze #112 üzenetére

    Chrome OS: az egy dolog, hogy lesz support hozza, az nem azt jelenti, hogy a rendszer fejlesztik is tovabb, csupan hogy a biztonsagi lyukakat befoltozzak, esetleg bizonyos bugokat fixalnak. A Windows XP-hez is volt 12 evig support, de csak 7 evig (az SP3-ig bezarolag) tortent valojaban fejlesztes. A Chrome OS-t is barmikor atteheti a Google a lelegeztetogepre, ha lesz alternativaja hazon belul.

    "Az 14nm Atomra gondoltam"

    Abbol me'g mindig nincs telefonos SoC, ami igazan relevans lenne a mai ultramobil piacon. Hiszen a tabletek piaca csak nagyon rovid ideig tundokolt.

    "a Skylake nem SoC, csak egy APU"

    Attol fugg, melyik. A Skylake-U es Skylake-Y SoC, a Skylake-H es Skylake-S nem az. APU-t pedig az Intel nem gyart, az APU az AMD procikra vonatkozik csupan (persze ertem, hogy mire gondolsz).

    "Ebből eredően, hiába hasonlítod össze az A9X-szel pusztán méretben, mivel Skylake ~1,3millárd tranzisztor ha jól tudom"

    En nem lattam me'g Skylake-re tranyoszam adatot, de lehet, hogy csak elkerulte a figyelmemet. A 2 magos Broadwell-U GT2 1,3 milliard tranyo 80,4 mm2-en (+51 mm2 az integralt PCH, az nem tudni, hany tranyo). Az A9X-re nem lattam me'g tranyoszam adatot, az A8X volt 3 milliard, nem azzal kevered? :) Teny, hogy az ilyen integralt PCH es hasonlo mokak miatt nehez sokszor szamositani az Intel SoC-okat. Meg vegul is mindegy, hiszen egy telefonban ugysem fogjuk viszontlatni sem az A9X-et, sem a Skylake-et.

  • Fiery

    veterán

    válasz LordX #114 üzenetére

    A Chrome OS azert tobb egy sima bongeszonel. Egy sima bongeszoben tipikusan nincs szukseg egy csomo olyan API-ra, amit a Chrome OS-nek tamogatnia kell. Persze vegul is nem baj, ha a bongeszo is tamogatja azokat :) A jovotol en sem felek, biztos vagyok abban, hogy a konvergencia profin lesz levezenyelve, es a jovo androidos keszulekein siman futni fognak a mostani es a jovobeni Chrome ill. Chrome OS appok is.

  • Fiery

    veterán

    válasz vicze #116 üzenetére

    "Nincs, de erősebb lesz, mint a tabletes?"

    En inkabb arra szamitok, hogy 10 nanon le tud menni az Intel a Cannonlake-kel is 2-3W TDP-ig, es onnantol okafogyotta valik a mostani Atom vonal. A Goldmont utan _szerintem_ nem lesz tobb Atom. Tehat en telefon es tablet vonalon is inkabb a Skylake-et figyelnem, me'g akkor is, ha menet kozben megjon a Goldmont alapu Atom generacio. Az pedig, hogy mikepp tudjak majd elerni a 2-3W TDP-t, nos, ahhoz lehet hogy szukseg lesz extra trukkokre, amik egyelore csupan pletyka szinten leteznek. Pl. MorphCore ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz vicze #118 üzenetére

    Az egy megkovesedett urban legend, hogy az x86 processzorok relative magas fogyasztasat az x86 architektura okozza. Nem, a mai vilagban ez az overhead kb. 1-2 %-ra szorult vissza. Nem azon mulik. x86 alapokon is lehet alacsony fogyasztasu processzort kesziteni, ami kozben gyors is. Az idei ev jol megmutatta, hogy az Intelnel egyszeruen nem ez a fokusz jelenleg. Nem akarjak megsem az Atomot a telefonokba mindenaron beleszuszakolni -- velemenyem szerint pont azert, mert mar lehuztak az Atomot a wc-n lenyegeben. Most _szerintem_ arra fokuszalnak inkabb, hogy a nagyteljesitmenyu architekturajukat (Nehalem) le tudjak szoritani 2-3W TDP-re. Egy lecsavart Skylake-nek tobb eselye van legyurni az A9/A9X/Exynos 7420/SD820-at, mint egy akarmilyen Atomnak. Kulonosen, ha egyszalas teljesitmenyben nagyobbat tudnak guritani, pl. egy, a mostaninal is durvabb Turboval. Majd meglatjuk, ez mind csak az en spekulaciom, alap nelkul.

Új hozzászólás Aktív témák