Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    veterán

    válasz pcnet #26 üzenetére

    Erre szokta mondani a dokim, hogy a cukorbeteg a cukorbetegség legjobb orvosa. Nekem többet kell tudnom a betegség(em)ről mint Neki. Először furcsán néztem rá, meg gondoltam hárít, de valahol igaza van. A cukorbeteg napi 24 órán át van a betegségével, a doki meg 3 havonta max 10-15 percet.
    Ez igy onmagaban szerintem tuti nem igaz. Peldaul az a diabetologus munkaidejenek x%-aban mindenfele cukorbeteget lat, es sztorikat, kombinaciokat kezel. Ebbol lehetne erdemi informaciot osszegyujteni - de nem teszik. Eddig legtobbet egy szinten cukorbeteg nem orvos, hanem valami mas besorolasu egeszsegugyi tanacsado mondott a betegsegrol, de o is csak sajat magabol kiindulva. Hasznos volt, de nem mind igaz a csaladtagra. Viszont ami igaz, mar az is segitett (pl. hosszabb tu kevesebb inzulin, azert ezt nem lenne baj ha az orvos is igy alkalmazna).
    Csak abban van igazad, hogy a sajat betegsegenek a kiprobalt tulajdonsagait a doki (ha nem irja fel, bar miert is nem? mi lesz ha a beteg epp nem kommunikaciokepes es donteni kell rola?) a beteg jobban tudja.

Új hozzászólás Aktív témák