Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chris-v

    senior tag

    Képregényekhez kiváló lesz!
    Illetve amit egy időben erőltettek okos telefon hátuljára plusz kijelzőnek. Így hogy színes, teljesen új lehetőségeket nyit meg.

    "Roads? Where we're going we don't need roads!"

  • kesefej

    csendes tag

    Sziasztok !

    - Kezdem azzal hogy rengeteget olvasok imádom a könyveket. 2017 óta kezdtem el foglalkozni e-tintás olvasókkal. Ma már túl vagyok a tizenegyedik olvasón. Volt 5 colos hisense a2 pro-tól a 10 colos inkpad x, onyx boox note 2-ig. Legutóbbi egy 5,84 colos hisense a5. A személyes véleményem az, hogy teljesen de teljesen egyén és szokás függő hogy mekkora az az olvasó ha jó egy könyv és eteti magát szinte tök mindegy. Ezen felesleges is vitatkozni és szükségtelen egymást fikkantani. Örüljünk neki hogy mindenféle méretben kapható. Viszont azt megmondom hogy minél könnyebb, annál jobb. Mivel olvasás közben jelentősen befolyásolja a komfort érzetet. És ehhez ugye még hozzáadódik hogy az elkötelezett olvasó minimum 1 de inkább két órán keresztül fog olvasni egy huzamban. Aztán van aki egy kézben szereti tartani, van aki kettőben. Mindenki szuverén joga, hogyan szereti kézben fogni. A kisebbeket elfordítod és máris hosszabbak a sorok. A pocketbook-ok a legkönnyebbek. Inkpad x-nél szinte észre se vettem a 300 grammot annyira jó volt a súly eloszlása és a fogása. Boox note 2-nél a 360 gramm már húzós volt, vastagabb és csúszos. Az inkpad 3 nagyon jó (fekete az újabb típus és már van rajta magyar nyelvű felolvasó, férfi és női hangal is). A boox nova air 6 mm vastagsága verhetetlen és prémium érzet, fos háttérvilágítással. Foltos háttérvilágítása lett pár nap használat után. + alul a képernyő és a keret között ( világításnál ) megjelent egy sötét vízszintes csík. Poke 3 dettó. Legjobb háttérvilágítása, értsd teljesen homogén és nem megy át pirosba a smart light, a pocketbook-oknak van és a kobo-nak. Gyönyörű. Azonban a boox note 2-nek is szép volt. Viszont a kisebbeknél (onyx boox) kritikán aluli. Nem mellesleg az inkpad color megint gyalázat. Felül először egy sötét csík aztán egy ilyen hirtelen fehér és utána oszlik el.

    Most ott tartok, hogy felhagytam az egész túl hype-olt túl árazott kacat olvasókkal. Amiket nem tudsz vásárlás előtt kézben fogni, tartani, kipróbálni ahhoz hogy döntés képes legyél mert nincs az országban egy valamire való bolt ahol ki lehetne próbálni minden márkából pár méretet. Persze video meg teszt az doszt. De igazán a saját benyomás a döntő !
    Senkit nem akarok lebeszélni. (( Vannak tényleg jók.)) Persze kinek mi a mérce. Én magasra tettem mert úgy gondolom ennyi pénzért ugyan had legyenek már elvárásaim. Személyes kedvencem az inkpad 3 fekete típus volt koreader-el és a kobo forma amin szintén fut a koreader. A barna inkpad 3 egy idő után elkezdett recsegni ropogni. A pocketbook inkpad pro és inkpad color keretei hullámosak voltak. Mintha csak gyári hibásak lennének. Azonnal küldtem is vissza ezeket. Úgyhogy én befejeztem az olvasókkal. Bár a Hisense Hi Reader-t még kipróbálnám de már bele fáradtam.

    Most itt tartok: samsung s20+ 120hz-en, matt 200 mikronos shield up fólia és láss csodát több órás olvasásnál sem fárad a szemem és nem ég másnap.

    Remélem segíthettem (valamiben) nektek. :)

  • b.

    félisten

    válasz kesefej #52 üzenetére

    En mostanaban a Pocketbookra eskuszom.Ar/ertek, hatervilagitas homogenitasa es minosege, kijelző ,felbontas és kontúr.Szerintem az egyik legjobb most a piacon.Ezzel vagyok evek óta előszőr minden tekintetben elégedett.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Gargouille

    őstag

    válasz jalos #43 üzenetére

    Én is pont így vagyok, 6"-os Kindle-ről váltottam PB inkpad 3-ra a méret miatt. A 6-os képernyő már túl kicsi volt, romlott a szemem, sokszor összefolytak a betűk. Ez a 7.8 nagyon kellemes méret. Én mondjuk nem hordozom, este olvasok az ágyban sokat.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz b. #53 üzenetére

    Nekem egy PocketBook a következő kiszemeltem. Úgy olvastam, hogy az Alcor Mith LED gyermekbetegségei itt hiányoznak.

  • balaaazs

    senior tag

    válasz chris-v #51 üzenetére

    Ezt valami oppoban láttam talán régebben, menő kis koncepció volt

    ¯\_(ツ)_/¯

  • válasz <Dénes> #50 üzenetére

    Azon nem csoádlkozom, hogy a tableten tönkre ment a szemed. 6"-os e-ink-en nem ment volna tönkre. A két technológia nem említhető egy lapon. Annyi, hogy mind kettőnek a felületére kivetülő anyagot nézegeted/olvasgatod. ezzel az erővel a sima papírt is hibáztathatnád, hogy tönkre ment bele a szemed olyan kicsi az oldal, mégsem teszed.

    re: Gargouille
    A szemed nem feltétlenül a kis kijelző miatt romlott, hanem idővel romlik az ember szeme és olvasásnál veszi ezt észre. Amúgy szemüvegre nem gondoltál még váltani? (semmi cinikusság nélkül mondom, én szemüveges vagyok pici gyerek korom óta, olvasáshoz kell)
    Betűméret váltásnál a 6"-on más kevés anyag fért ki?

    re: Freiherr
    Pörgőrúgással beleszálltál egy mindenek feletti állítással. Idézem, hogy ne kelljen vissza tekerned "Egyáltalán nem jó méret olvasáshoz. 9-10 coll a legjobb ".
    Ezek után csodálkozol, hogy rádvetik magukat az emberek.
    Nem azt mondtad, hogy számodra az egy jól bevált méret. Nekem pl a 10 col baromi nagy lenne. Kiesne a kezemből. Lehet olvasni jó lenne, de perpill még nem levitálnak a könyvolvasók így a 6-7"-os régi paperwhite-om a legjobb méret a fogásra/tartásra. Ha nagyobb lenne egy picivel a képernyő de a készülék nem nőne az oké. De a készülék nem lehetne ennél nagyobb, mert zavaróan nagy lenne. Elfér egy kabát zsebben, könnyen lehet vele utazni stb. Még az ágyban olvasva is ponn hogy jó, ott talán lehetne egy picivel kisebb is. Amúgy mikor még sokat olvastam, akkor pont hogy nem otthon olvastam, hanem a BKV-n. De mióta gyalog/bringával megyek dolgozni azóta maradtak a hangos könyvek. Szóval ez a hol olvas az ember a legtöbbet kijelentésed is egyéni preferencián alapul.
    Szerintem a pisztácia fagyi a legfinomabb, ergo az a legjobb fagyi. Nem. Igenis a vanília a legnépszerűbb.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • Gargouille

    őstag

    válasz benedekco #57 üzenetére

    Nem a 6"-os e-könyv miatt romlott a szemem (ha így jött le, akkor nem én fogalmaztam rosszul), hanem valóban a korom miatt. Szemüvegem van ugyan olvasáshoz pár éve, de este az ágyban nem tudom használni mivel olyan pózban olvasom oldalt fekve, hogy összenyomnám a fejemen, így ez nem is jött szóba.

    A betű méretet tudtam volna növelni, de - ahogy írod is - akkor már nagyon kevés szöveg fér ki egy oldalra. Mivel 10 éves volt az olvasóm és az akkuja haldoklott, így azon döntés elé kerültem, hogy cseréltessek-e benne akkut vagy vegyek új olvasót. Bár nagyon szerettem azt az olvasót és utálok kidobni bármit, ami még működik, de végül az utóbbi mellett döntöttem és vettem egy 7.8"-osat, ez most tök jó méret.

    Nagyobbat már nem vennék, illetve max 9" lenne még az a felső határ amit el tudok képzelni, de ilyenek nem nagyon vannak és remélem ez a PB Inkpad 3 kihúzza megint 10 évet. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák