Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz Hieronymus #43 üzenetére

    Mivel jobb az egyik a másiknál?

    Leírtam a hozzászólásban, amire reagáltál.

    Az állami támogatást aduászát el kellene felejteni érveléskor. Ilyen alapon Magyarország és az EU is befolyásolja a külpiacot is mivel a költségeknél alacsonyabb áron segíti eladni a mezőgazdasági termékeket.

    Én úgy tudom ez le van papírozva, az adott cégeknél ez hivatalosan működik. Ezzel ellentétben a huawei pénzügyi adatait nem igazán lehet ellenőrizni, a cég mond valamit, aztán vagy elhiszed, vagy nem.

    A korlátozásokat mögött nincs ideológiai indok, mint annak idején a szovjetunió és csatlós államai ellen alkalmaztak. Kizárólag gazdasági embargó, amit néhány erősen fejlődő cégcsoport ellen hoztak.

    Hivatalosan nemzetbiztonsági okok vannak mögötte (mint fentebb is írtam), de ha továbbgondolod a dolgot, ideológiai okokat is fel lehet azért nyomokban fedezni (bár nem tudom a kínai terjeszkedés lassítása mennyire tekinthető ideológiának).
    Aztán hogy ez az embargó mennyiben vonatkozik a mobilos részlegre, és mennyiben a hálózatira, nem tudhatjuk, mivel a kettő egyben van, így a büntetést is egyben kapják.
    Nem területi alapon korlátozták a huawei ellátását, amerikai cég nem adhat el nekik semmit úgy emlékszem. Mindenki más azt csinál amit akar, nincs betiltva a szövetségeseknél a huawei.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák