Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Petykemano #12 üzenetére

    Bármelyik globális kereskedést nézed érdemes úgy megközelíteni, hogy nem fundamentális alapú hanem a játékelmélet szerint működnek.
    Minél több az információ, minél szélesebb körben elérhető és minél több a "zseton" annál inkább.
    Nagyon leegyszerűsítve nem attól megy fel/le az árfolyam mert valami fundamentum megmozgatja és azt kéne kitalálni mit csinál az adott cég a jövőben, hanem attól, hogy a sok befektető mit gondol róla, merre fog menni. Azt kell kitalálni mit gondol a piac.

    Most sok pénzt toltak a rendszerbe, hogy meg legyen támasztva (most=2008 óta folyamatosan ez zajlik). Így támasztják, mindinkább széles körben, sok pénzzel nyomva és elszakadva a fundamentumoktól (lásd Gamestop).
    Nő a lufi, minden csúcson aminek tud nőni az értéke. Főleg mert a másik oldalon ott a nulla-negatív kamatkörnyezet. Aki abban tartja a pénzét az elveszett.
    Így önmagát pumpálja az egész.

    A végén meg vagy kipukkad vagy leereszt inflációval. Mert aki most gazdagnak látszik az csak nem vesztette el a vagyonát. Vagy max átmenetileg az amíg ez meg nem történik.

    És ebből is csak egy eszköz a kripto. Kb. annyi elég, hogy meg lehet venni és van kiterjedt piaca. A többi ideológiát meg mögé gyártják ehhez, igazából tök mindegy. Hogy véges és í]y inflációálló... ha holnap semmit nem ér nyilván nem az. Hogy a jövő fizetőeszköze... a mai formájában biztos nem. Hogy csak nőni tud az árfolyam... ez önmagában ugyanaz a likviditás-eszközlufi mint a többinél. Amíg van zseton minden az égig nő.
    Aztán majd meglátjuk...

    ON a cikkhez:
    Jó lenne kifejteni ezeket a Proof of... kifejezéseket mert aki nem érti miről van szó annak kínai szerintem a cikk. Attól függetlenül, hogy egyébként sok értelmét a valóságban nem látom. Kb. ott tartunk, hogy PoA. Proof of Anything... k*va mindegy mi csak legyen valami amit el lehet hinni. Félig. :)

  • sb

    veterán

    válasz Petykemano #52 üzenetére

    Persze. Ez több szinte is gond egymástól függetlenül.
    - Teljesen egyenetlen az elosztás lassú leeresztés esetén is mivel a felívelő szakasz brutál differeciált. Elég megnézni a szalagcímeket a leggazdagabb rétegnek mennyire bejött az utóbbi 1 év is, a szegényeknek mennyire nem.
    - De 2008-tól nézve még durvább a kép. Bár volt béremelkedés pl. itt is, de a tőzsdei ATH-t a minimumokról, ingatlan árnövekedés, stb... itt 2-5x szorzókkal kel számolni. Az átlagember portfóliójában meg ritka az ingatlan+rv nagyobb mennyiségben. :)
    - Pukkanásnál meg nyilván még egyenetlenebb lenne.
    - És emellett egy tök különálló probléma, hogy hova jut el a pénz és mennyire tolja a reálgazdaságot. Ez még a felfutó szakasz kérdése és látjuk, hogy nem igazán sikerült megoldani. Most az utolsó pénzszórás pl. az USA-ban már direktben ment a kisembereknek, nem a cégeknek de abból is csak Gamestop-ra meg kripto-ra futotta. :)

    Lassan bezárul a kör.

  • sb

    veterán

    válasz paleinho #84 üzenetére

    Ha jól emlékszem nemrég az ezüstöt is megrángatták a redditesek.
    Szvsz ezekhez a kapitalizációkhoz mérten is sok a pénz a rendszerben és brutálisan széles a piac-/információ elérés.

  • sb

    veterán

    válasz Tüzi #115 üzenetére

    Erre mondják, hogy egyél szöcskét. Viccen kívül ezt tényleg nehéz belőni minek milyen a lábnyoma/hasznossága. Erre is mondhatják, hogy egy tehénnek se kéne léteznie mert ez is baromi nagy költséggel jár.

    És fordítva: van olyan ami kevésbé hasznos már mai szemmel nézve is mégis szennyez.
    Határesetben pedig a kettővel fentebb említett rákkutatás is ide sorolható akár. Amíg mondjuk csak füstölik a co2-t rá és nincs eredménye arra is ráfogható, hogy tök felesleges. Máshogy kéne megközelíteni.
    ...ami nyilván nem igaz, de sarkítva látszik, hogy miért nehéz meghúzni a határt. Mondom ezt úgy, hogy a coinnál nem nehéz látni, hogy f*sság. A vélhető előnyeit el nem vitatva a blockchainnek...

    @Petykemano
    spend, then tax the surplus
    Ez szerintem nagyon kevés régóta. Szabályozás is hiányzik, ez látszott a 2008-as válságban (meg előtte is). Ma is igaz, konyhapénzek mennek tőkeáttétellel származtatott, nem direkt termékekbe tonnaszámra. Széles az elérés, sok a pénz. Ezt viszont visszatömködni nem lehet a kalapba. Szabályozni kellene mindenképpen, aztán amellett meg valahogy máshogy becsatornázni a pénzt is. Nem utolsó sorban meg nem pénznyomtatással megoldani az egészet mert itt kezdődik a fő gond. A saját hajunknál fogva akarjuk kirángatni magunkat mindig a sz*rból ami soha nem sikerül érthető okokból.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák