Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyisziati

    veterán

    válasz Zirowe #5 üzenetére

    Clickbait.
    Főleg Huawei-es cikkeknél szoktak elhúzódó kommentcsaták lenni, az igazi állóháborús-lövészárkos fajtából.

  • nyisziati

    veterán

    válasz TCSZ #38 üzenetére

    Az eladások igen jelentős részét manapság a (kamu)marketing generálja. A legtöbb embernek fogalma sincs a műszaki tartalomról, sőt, nem is érdekli.
    A PÉNZRE mennek az emberek, hogy mindig meg tudják fizetni a legújabbat. "Mer' az a legjobb".
    Akkor is, ha csak a tavalyi újracsomagolva, ráncfelvarrva stb.

    Eklatáns példa a Coca-Cola. Amilyen egészségtelen, rég ki kellett volna halnia, ehhez képest olyan összegeket tolnak a marketingbe és a partnerszerződésekbe, hogy folyamatosan a világ legértékesebb cégei között van.
    Fiatalosnak, menőnek, trendinek állítják be, holott eredetileg egy főként időseknek szánt emésztéssegítő és nyugtató-fájdalomcsillapító "gyógyszer" volt.

  • nyisziati

    veterán

    válasz TCSZ #44 üzenetére

    Annakidején az okosóra-biznisz pont így indult.
    Kockák elindítottak egy Kickstarter kampányt, ami fényes sikerrel zárult. Beindult a tervezés, kiváló mérnöki végeredménnyel, nagyszerű szoftverezettséggel, nyomott áron.

    Sikeres is volt mindaddig, amíg a nagyobb cégek át nem vették az ötletet, majd ERŐS MARKETINGGEL lenyomták a Pebble-t, aminek nem volt pénze erre (sem affinitása).

    Az emberek meg inkább hittek a "nagy nevek" kamu marketingjének, mint a mérnöki eredményeknek... :(
    Be is csődölt.
    Sajnos ma ez a nagy helyzet. Az emberek inkább vakon megveszik a túlárazott "nagy nevek" termékeit, mint a kevésbé nagynevű, de funkcionális (és olcsóbb) produktumokat.

  • nyisziati

    veterán

    válasz Parallaxis #47 üzenetére

    Bocs, de ez egyáltalán nincs így. Volt kínai okosórám is, színesebb-szagosabb (értsd: ELVILEG sokkal jobb hardverrel) és szoftveresen a közelébe se érhetett ennek.

    De még az Apple Watch, a samu és a Motorola sem volt jobb az első két évben sem szoftveresen, sem funkcionálisan. Az always-on kijelző pedig csak tavaly (!!!) óta kezd sztenderddé válni (az Apple-nél pedig még most sem!).

    MÉGIS az Apple Watch már a 2. évben drasztikusan átvette az első helyet a Pebble-től, holott - mint írtam -funkcionalitásban elmaradt tőle (töltésidő, always-on, third party appok szintjén mindenképp). A kinézetről nem is beszélve: egy Pebble Steel vagy P. Time Round a mai napig elegánsabb, mint az A. Watch.

    Úgyhogy ez bizony eklatáns példája a "nagy név" húzóeffektusnak. És arról nem is beszéltünk, hogy mekkora volt az árkülönbség...

  • nyisziati

    veterán

    válasz nozs23 #51 üzenetére

    A Pebble-ben a mai napig használható a Futár (2 app is van rá). Magyar nyelvű watchface-ek is vannak, szintén több is.
    Úgyhogy lokalizáltságban biztosan jobb.
    Bluetooth van benne, az enyémben legalábbis biztosan.
    SMS-t is tudok diktálni neki, GoogleMaps is működik rajta, natív Strava is tölthető rá (több másik fitness appal együtt).
    Számomra egy fikarcnyival sem rosszabb és szerintem még ez is elegánsabb, mint a Watch.
    Az érintőképernyő meg inkább hátrány nekem, jobb szeretem a fizikai gombokat (a kínai órám érintős volt, nem szerettem). Egyedül a kijelzője szebb valóban, de ez meg az always-on fícsör rovására ment. Nem beszélve a sűrű töltögetésről.
    Úgyhogy továbbra is fenntartom, hogy itt csak a marketing győzött.

  • nyisziati

    veterán

    válasz nozs23 #53 üzenetére

    "Nincs benne GPS."
    Nem is mondtam, hogy van. Gmaps-et lehet összekötni vele és az órán nézni a navit.
    "Nem tudom a Bluetooth hogy működik, de vezeték nélküli fülessel biztos, hogy nem lehetett zenelejátszásra használni"
    Ja hogy erre gondolsz. Erre valóban nem lehet, de ezt én telóval szoktam. Azt hittem az óra és a telefon BT kapcsolatát hiányolod.

    Fitness trackingben miért húzott el az AW? Mi az, amit nem tud a P.? Főleg Google Fitness appal. :U
    "És az összes további érvem valós."
    Amit én cáfoltam, tehát nem az. :C
    Tehát de. A marketing és a nagy név győzött.
    A Pebble ott vesztett, hogy nem fogadta el a Citizen 700 milliós ajánlatát, amivel - átalakulva ugyan -, de túlélhette volna azt az időszakot.

    [ Szerkesztve ]

  • nyisziati

    veterán

    válasz Parallaxis #56 üzenetére

    "de egy ma kapható 10-15 eFt-os kínai smartband is körberöhögi már funkcionalitásban és kinézetben."

    Ezt erősen kétlem, főleg a Google fitness appal. Nekem nem kínai SB-om volt, hanem okosórám (ilyen árszínvonalú), max. a kinézete volt megfelelő, a funkcionalitását inkább hagyjuk.

    A SB-oknál egyébként mire gondolsz? MiBand? Huawei Band? Funkcionalitásban jók, de kinézetre nem egy kategória még a Time Steel-emmel sem, Nemhogy - az általad is linkelt - Pebble Steel-lel.
    Ha mondjuk az Amazfit Bip-et vesszük, az már lehet egy kategória, de az már nem SB.

    "Mire az Apple Watch kijött a Pebble már rég haldoklott."
    2015 áprilisában jött ki az AW, a Pebble ekkortájt indította útjára a második generációt. Gyakorlatilag az eladások visszaesését az AW-nak köszönheti, tehát kvázi az Apple "végezte ki" őket. :(((

    "Pedig pont a kinézet volt az egyik, aminél a Pebble mérföldekkel elmaradt a konkurensektől. Egyszerűen vagy ronda, vagy filléres gagyi érzetét keltette."

    Idézet a wiki szócikkből: " The design was acclaimed for being innovative.[54] CNET praised the design, readability, and water-resistance of the Pebble Steel, ..." SZÓ NEM VOLT arról, amit leírtál, sőt, az ellenkezője igaz. Magyarul - nekem úgy tűnik -, hogy a saját véleményedet akartad eladni általános vélekedésként.

    "Ezek közül garantáltan nem a Pebble-t választanám (még, ha gyengébb tudást nem is venném figyelembe):"
    Mostmár elavult, persze. De még mindig van bőven előnye.

    Pl. 8 naponta töltöm. Funkcionalitásban nekem mindenre elég. GPS-t tudok rajta használni, Futár appot, időzítőt, naptárat, szofisztikáltan konfigurálható üzenetkezelést, online időjárás megjelenítést, SMS diktálást magyarul (ez utóbbi kettő fizetős), "Sleep as Android"-dal elképesztően széles skálájú alvásfigyelést, több, mint 4000 (!) óraszámlapot (közte 3d vektorgrafikásat, ami az óra helyzetétől FÜGGETLENÜL beáll a Földdel párhuzamos síkra (!)), stb.
    És akár retro játékokat is játszhatok rajta. C64, Amiga, boing ball, amit akarsz.

    Még arra is van külön app, hogy folyamatosan bekapcsolva tartsa a kijelzővilágítást. Persze akkor csak 1 napig tart a töltés. Mondjuk az Apple Watch-on meg enélkül sem tart sokkal tovább, úgyhogy ez is egy érdekes dolog. Energiahatékonyságban még mindig príma a Pebble. :C

    [ Szerkesztve ]

  • nyisziati

    veterán

    válasz nozs23 #58 üzenetére

    "Ja, hogy azt a lemaradt, becsődölt vackot semmire nem lehet használni, amire egy okosórát szoktak?"

    Ezt már az indulat mondatja veled. MINDENRE tudom használni a készülékem, amire egy okosórát szoktak.
    Az, hogy te nem találod értelmét annak, aminek én igen, az már egyéni szoc. probléma. Pá.

Új hozzászólás Aktív témák