Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nisida

    aktív tag

    Amúgy különben szemellenzős felfogás az NVIDIA és AMD részéről, hogy amikor már lassan 1 év is látható volt, hogy probléma van az ellátási láncban akkor nem nőveli a gyártó kapacitást. Ez kb. olyan mint amikor az olaj kitermelő országok nem növelik a kitermelést pedig a piac felvenné, csak azért mert így 100 dolláros áron lehet eladni úgyanazt ami egy nagyob kitermelés esetén 60 ért tudna. De amíg az olaj mezők földrajzilag fixek addig a VGA gyártás nem .. és ezzel csak magukra fogják húzni a kicsi kinaiakat a másod vonalból.

    Szerintem ha nem lépnek akkor fél egy éven belül meg fog jeleni 1-2 db új kicsi gyártó akik ezen a keresleti piacon még jóval szarabb minőséggel hűtéssel, dizájnal is alulról fogják felfalni a piacot az NVIDA és az AMD alól.

    Alapjában annak örülök, hogy a kommentelek már nem feltételnül a bányászokban látják az "ellenséget".

    neliszab: azért a boltoknak is van bennük szerepe , hogy itt tartunk mert ha lassítják a kiadást, és 1-2 db van raktáron, vagy érkezik xy napon címkék víritanak akkor az önmagában hajtja fel az árat.

    Nisida / Uhura

    [ Szerkesztve ]

    "Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

  • Nisida

    aktív tag

    válasz saen #62 üzenetére

    Azért anem mernek szöveg kicsi vicces mert a plusz bevételekből amit össze nyertek a túlárazott keresleti paicon azért valami minimális kapacítás bővítésre nem igaz , hogy nem telt volna.

    Nisida / Uhura

    [ Szerkesztve ]

    "Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

  • Nisida

    aktív tag

    válasz Fionn #63 üzenetére

    Alapjában a bányászok is ezt várnák, a dedikált bányászkarikat nem hogy 6 db-sen nem lehet venni sehol, de még 1-2 db össze szedése is mókás feladat.

    Simán egy nomrálisan működő piacon mint Japán nem volt oylan bolt ahol ha volt is VGA minden fajta 1 db bányász karinál több lett volna , ami megvehető. Ez pedig vicc...

    Amúgy meg mindenki jól járna a dedikált bányász kártyákkal... mind a gamerek mind a bányászok,csak a gyártók nem.

    Nisida / Uhura

    [ Szerkesztve ]

    "Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

  • Nisida

    aktív tag

    válasz saen #71 üzenetére

    Szerintem alapjában nem is feltétlenül újabb gyár lenne amegoldás ... bérgyártásban simán ki lehetne termelni annyi ami nem csökkenti a keresletett drasztikusan de stabilizálja a helyzetett.

    "Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

  • Nisida

    aktív tag

    válasz Fionn #72 üzenetére

    Szerintem nem, mert így bármit gyártanak az két irányba lehet eladni, egymásra licitálnak a bányászok és a gamerek. Egyik mert kell " a megélhetséhez" a másik mert játszani szeretne ... ha elválasztják a két piacot egymástól akkor minkető saját körforgásában licitál.

    A másik a gamereknek lehet kellenek a 8 GB-s meg + kártyák de a bányászok ma sok esetben 4 GB-s szinten bőven el lennének. Kisebb árért lehetne adni a 4 gb-ig bezró specifikált bányász karikat. Mert most a gyilok kb 4+ GB felett megy ... ami bányászatilag amúgy lényegtelen lenne, mert nincs rá szükség. Max a 6 GB de jelenleg ez sem létszükséglet.

    Nisida / Uhura

    "Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

  • Nisida

    aktív tag

    válasz lezso6 #75 üzenetére

    OKsa , de te elhiszed - mert mást én nem tudok csinálni - nem vagyok sem közvetlen partnere egyik gyártónak sem , sem más rálátásom nincs a gyártói árakra, hogy nem emeltek ?

    Mert akivel beszéltem - és ő közvetlenül a gyártótól vesz - az azt mondta emeltek, azt hogy mást mondanak az más kérdés ... de én max másod , harmad kézből és hírből tudok következtetéseket levonni. Ha neked vannak közvetelen infoid akkor elfogadom, hogy nem emeltek... de ha nem is emeltek akkor is extra profitjuk volt .,.. erről 2-3 hete volt is cikk valahol -Bocsi de lust vagyok és nem találom - . Vagyis a pénzügyi tervben szereplő adatokhoz képest nagyob volt a bevétel. Ez pedig megteremti a pénzügyi fedezetett a fejlesztésre vagy nem ?

    Nisida / Uhura

    [ Szerkesztve ]

    "Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

  • Nisida

    aktív tag

    válasz Zeratul #88 üzenetére

    Pc-re nem tudok de mobilban vannak, most nem teljes rálátás és tudás birtokába ezt halásztam ki a neten :
    IMG, Qualcomm, ARM

    Most lehet , hogy hülyeséget írtam akkor mea culpa. És javits ki.

    Dugo: értem , nem is erre gondoltam , de ahogyan a paici igényekre reagálva megjelentek kis gyártók a crypto asic piacon , ennyi erővel a chip piacon is megjelenhetnek. Persze az kétségtelen tény, hogy más a két piac de reális esélye megvan.

    [ Szerkesztve ]

    "Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

  • Nisida

    aktív tag

    válasz lezso6 #97 üzenetére

    Vazz, de azért az vicces amikor nem hiszek az autóban de azért elkezdek autó fejleszésben gondolkodni .... mert ezt csinálják. Sorban iditanak cryptos projekteket olyan mamutok mint a Mitsubishi, stb. És olyan mamutok mint az NVIDA, AMD nek is tetszik látnak benne fantáziát , foglalkoznak vele de azért gyártó kapot nem fejlesztenének rá.

    Nisida / Uhura

    "Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

  • Nisida

    aktív tag

    válasz GypsFulvus2 #102 üzenetére

    Alapjában sok coin-t azért "szeretnek" mert AISC ressit algoja van. Vagyis ezeke a coinok éppen azért jók mert tolják a gpu paicot és biztosítjáka célhardverek elleni védelmet. A másik probléma a felvetéssel, - érsd. célhardvereket neki - hogy mindne coin képes "vedleni" vagyis algot váltani , most éppen a PASL probál kitérni a rá szabaditott töménytelen Baikalos hash powertől. Már megtette egyszer amikor a SHA256-ról átment PASCAL-ra.

    Alapjában a coinok közül csak a POW -os (proof of works) vagyis "bányászni" való coinok tömik a lufit, a POS (proof of stake) - értsd betétes coinok (mielőtt még elkezdi valaki, hogy enm az nem úgy , csak egyszerüsítek bocsi - vagy POI -s (proof of investment) coinok fogják átvenni a nagyobb forgalmú így energiában sokkal többet evő coinok működését. Vagyis az energhia igény vizsonylag gyorsan és drasztikusan csökkenthető.

    Vagyis magában a cél hardver fejlesztésben én kisebb memória : érsd 6 GB alatt , 0 csatlakozó, 1x Pci-e csati, passzív hűtést látom értelmesnek. Mert így az ár is csökkenthető és ezt a gamerek úgy sem tudják használni. A másik odlalról pedig valamiylen bios lock, hogy ha érzékeli a kártya a folyamtos "cryptoüzemet" leszabályoz. Ez jó fejlesztés lehetne mindkét tábornak.

    Nisida / Uhura

    [ Szerkesztve ]

    "Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

  • Nisida

    aktív tag

    válasz ncc1701 #116 üzenetére

    Miért egy bedölés esetlén a GPU- mire lesz jó ? AMikor 10k kártya lesz eladó a hardverapron akkor szerinted mennyi lesz az áruk ?

    Nisida / uhura

    "Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

  • Nisida

    aktív tag

    válasz saen #128 üzenetére

    Az átállás két lépcsős , mert a bányászat (POW) szakasz nagyon jó PR értékű, szakasz amikor olcsón lehet nagy ismertséget és elterjdséget valamint befektetőt szerezni. A szimplán indulástól már POS -os coinok magasabb árral indulnak de rizikósak és csak nagyobb fejlesztő csapat, átgondoltabb WP (White paper) és RM -el (Road Map) és persze ICO -val van értelme inditani.

    Alapjában különben az a vicces hogy a Rayzen 7-es proci ár + ram+alaplap össz ár kétszerese szabadna lenni pl egy 1070/1080 -as GPU árának. Mert egy rayzen 7-es 1/2-ét húzza cpu bányásazttal egy 1070/1080 as GPUnak. Ha e fölé megy az ára akkor simán jobban megérné a cpu bányászat - persze nem mindne algon és coinra. Meg lennének sorolási problémák de akkor is.

    A másik meg, hogy ennyi erővel különben a crypto égbe tolhatná a HDD-árakt ha valaki indítan újabb Burst-höz hasonló HDD-s coinokat, meg a fent vázolt okok miatt a CPU- árakat ..... avgyis mindenkire "veszélyes" a helyzet.

    Nisida / Uhura

    "Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

  • Nisida

    aktív tag

    válasz ncc1701 #142 üzenetére

    Oké. Persze a 0 -nál minden szám nagyobb a pozitív tartományban , ebben igazad van. De azért az nagyon konvergálni fog a 0 Ft-hez azt azért remélem érzed.

    Nisida / Uhura

    "Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

  • Nisida

    aktív tag

    Már most bocs, de mennyiben akkarnak 0 energiával és munkával pénz keresni a kriptó bányászok ?

    - Miért össze dugsz két LEGO-t és kidob neked egy 100 dollár-ost ? Nem
    - Megveszed az eszközöket és már termeli a pénzt ? Nem

    Megveszed a cumokat, összerakod, fel konfigolod , beállítod .. stb. Vagyis már a hardver összerakásba munkát, időt, és szaktudást feccölsz. Utána jön az amit nem tanítanak sehol és magadtól kell rájönni kb. melyik pool, melyik coin, melyik algo, milyen beállítással, hol, hogyan , mikor .... stb.

    Vagyis aki azt hiszi a bányászat ingyenélő úri fiúk sportja az bocs nem ért hozzá és nem csinálta még kicsiben sem. Vagyis a véleménye nem autentikus - elnézést a legfinomabban probáltam megfogalmazni - .

    A BC technológia alapjában sokkal többről szól mint a coinokról meg pénzről ... most ezt hypolják de 1000 másik felhasználása van a pénz mozgatásán kivül.... bedölni nem fog max átmegy sok hullám völgyön mire ki kristályosodik , hogy mire és hogyan jó igazán.

    A másik a bányászatból sokan csak a drága VGA árakt látják , meg a másik odlalon a sok pénzt. De a rizikót, a kockázatott stb. Nem. Aki nem kockáztat nem csinál semmi nem jut sehova. Nem mondom, hogy a mostani cryptó rendszer jó vagy igazságos ... de a vadnyugat sem az igazságróül meg a Grál lovagokról szólt, és még is ma van egy USA ..... vagyis minden kezdet nehéz és véres, kockázatos és nem a széprül és a jóról szól. De egy új iparág születése sem volt soga fákjás menet...

    Nisida / Uhura

    [ Szerkesztve ]

    "Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

  • Nisida

    aktív tag

    válasz Cs1csó #196 üzenetére

    Alapjában ami a te álltalad leírt srác csinál az monomining amit SZV is csinál . Ez a bányászat egy startégiája de nem is ez a legjobban hozó. Aki ezt csinálja az persze nem dolgozza magát agyon , és nem is azt mondom állandóan foglalkozni kell vele. De ez nem is azt jelenti, hogy a bányászat csak ennyi. Mert figyelni kell a piaci trendeket, a poolt, a gépek üzemelését , nem igaz hogy ez elinditom és csak kiveszem a pénzt.

    Amúgy meg alapjában a sok oylan munka van amit jól megfizetnek még sem jelent 8 órás elfoglaltságot .... ha valaki írinyli a bányászokat akkor meg lehet probálni megcsinálni ugyanazt és rájössz azért itt sincsen kolbászból a kerítés.

    Nisida / uhura

    "Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

Új hozzászólás Aktív témák