Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    válasz fogtunder #810 üzenetére

    Én ezt a játék és bányászgép optimalizálást jól elkülönithetően fogalmaztam. Nem bányászok, mert a játékra használom a kártyám. Egyébként az optimalizálás körébe inkább ez tartozik (ventiprofil). Ott viszont az Afterburner segédprogram az adú ász, mert nem csak a túlhajtásra használható. A videókártya BIOS-ában ott vannak az órajelekhez tartozó feszültségek, vagy az AMD RX kártyák ezt minden gépinditás után elvégzik automatikusan a kártya paramétereit figyelembe véve. Aztán játék alatt addig boostól a kártya ameddig birja és a hőmérséklet függvényébe veszi vissza az órajeleket. Itt lép életbe a saját ventiprofil hasznos része. Ezt még feszültség emeléssel vagy power limit kitolással lehet a maximum környékén tartani, de ehez a kártya hűtését is jobban meg kell hajtani. Amúgy az alúlfeszelés is tuningnak minősül és arra sincs garancia, hogy minden kártyán egyformán véghezvihető. Ha valamelyik feszültséget kevésnek találja a kártya, akkor szintén visszavesz a teljesitményéből. Mindem kártya eltérő módokon reagál a feszültségesésre (kifagyás vagy programhiba). Játék közben FPS drop vagy kifagyás a következmény. Bányászkodni nem szoktam ezért nem is tudhatom ott milyen károkat okozhat egy rossz optimalizálás. Ettől függetlenül még a kártya teljes terhelés közelében megy, és a VRM és a videómemóriák egyfolytában ki vannak téve a magas hőmérsékletnek. Graphics Card Thermal Imaging Measurements (FLIR hőképet) láttál-e? Ha egy kártyát 3D órajeleken használsz, az melegedni és használodni fog. Ahogyan nem minden játékos hajtja szét a kártyát néhány nyamvadék % miatt, mert ez a néhány % pont a bányászoknak fontos. Itt én be is fejeztem ezt a témát, mert éppen eleget tudtam meg a bányászok kártékony tevékenységéből. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák