Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    Egyértelműen homokos hármasszex. Szégyelld magad! :DDD

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz #90088192 #59 üzenetére

    "Azt nem tartod provokacionak, hogy megmondjuk az embereknek, milyen legyen a sexualis eletuk?"

    Itt nem arról van szó, hogy megmondjuk milyen legyen a szexuális életük, hanem "ők" szeretnék megmondani, hogy erről nekem mi legyen a véleményem, mit gondoljak. Szerintem mindenkinek joga van azzal szexelni, akivel akar és ugyanígy joga van mindenkinek erről azt gondolni, amit akar. A legjobb lenne ha senki nem akarná megmondani senkinek, hogy kivel kell szexelni és mit "kell gondolni". :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz Rive #61 üzenetére

    +1

    Azóta nem hordok kokárdát. Sajnos a jelenlegi kontextusban már nem azt jelenti, mint amit kellene.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz #90088192 #67 üzenetére

    "Igy van, nem kell senkinek semmit gondolni, mindenki azt gondol aszivarvanyrol amit csak akar,"

    De hát ez nem így van. Pont az a célja az egésznek az egész szivárványos dolognak, hogy mindenkinek azt kell gondolnia a homoszexualitásról, hogy ez normális dolog. Az azonos neműek házasságáért való lobbizásnak is pontosan ez az egyetlen értelme, hiszen a tartós elköteleződés jogi elismerésére már van formula, a bejegyzett élettársi kapcsolat, aminek keretében mindazon jogosultságok megilletik a feleket, amik szükségesek (öröklés, közös vagyon stb.). De nem, ez nem elég, mert itt nem is arról van szó, hogy a jogok hiányoznak, itt arra megy ki a játék, hogy mindenképpen házasságnak legyen nevezve, hogy egyenlőségjelet lehessen rakni a homo és a hetero szó közé.

    Én visszautasítom ezt, de nem azért mert meg akarom mondani bárkinek, hogy kivel éljen, vagy kit szeressen (szerintem ez mindenkinek alapvető joga), hanem azért mert rám akarják erőszakolni, hogy miképp viszonyuljak ehhez a kérdéshez, mit kell róla gondolnom. Ha pedig nem azt gondolom és mondom, "amit kell", akkor érezzem magam egy szemétládának. Sajnálom, én ezt egy degenerációnak gondolom és gusztustalannak is, de ez a személyes véleményem és ettől még egyáltalán nem gondolom, hogy emiatt "kevesebb lenne" lenne, csak azért mert nem egyezik az ízlésünk. És azt sem gondolom, hogy ezt bárkinek az arcába kellene dörgölnöm, vagy másképp viszonyulnom hozzá. Ugyanúgy a magánügyem, hogy ezt gondolom, mint neki a saját szexuális élete.

    Mindenki fogyassza azt, ami jól esik neki, csak ne tolja a másik arcába. Egy normális világban nem is kellene tudnom arról, hogy kinek mi a szexuális orientációja, mert ez magánügy kellene, hogy legyen, baromira nem az utcára, meg óriásplakátokra való.

    "Ugyan ez, elmondjak, neked, vagy barkinek, hogy vannak emberek akiknek maskent van osszerakva az agya, az nem azt jelenti neked is igy kell gondolkozni, hanem, ha esetleg te is ilyen vagy akkor megnyugtat, hogy semmi baj sincs veled."

    A fiam autista, neki pont másképp van bedrótozva az agya. Csodálatos kis srác és értékesebb nekem mindennél. De nem fogom róla (és neki) azt mondani, hogy "nincs semmi baja", mert hát van. Ha azt mondanám, hogy ő ugyanolyan mint a többiek, nincs semmi különbség, akkor nem csak magamnak és a környezetemnek hazudnék, de őt is becsapnám. Semmivel sem ér kevesebbet, mint bárki más (sőt!), de ettől még van különbség, amin nem azzal lehet segíteni, ha azt hazudom neki, hogy ő is pont ugyanolyan mint a többi...

    "Ellenben most megmondjak, hogy azt kell gondolnod, hogy aszivarvany egy adott csoporthoz kotheto jelkep mint a Voros csillag vagy Horogkereszt."

    De hát jelenleg ez egy adott csoporthoz köthető jelkép, pont ahogyan írod.

    Az egész jelenségben igazából pont az a - számomra - visszataszító, hogy ez is egyfajta lázadás az ellen, hogy nehogy nevén lehessen nevezni a dolgokat. Mikor kellemetlen, vagy épp fájó az igazság, akkor inkább megpróbáljuk a nyelvet kijátszani, a valóságot meghajlítani, csak nehogy szembe kelljen nézni vele. Ez egy társadalom romboló hatású tendencia, aminek ez is egy hulláma. Amolyan struccpolitika a valósággal szemben. Ha a valóság cölöpjeit sorban kihúzgáljuk a földből, akkor végül nem marad majd semmilyen viszonyítási pont a világban, ami alapján meghatározhatjuk önmagunkat, nem lesz egy szilárd pont a talajon ahová lépjünk. Szerintem ez nem vezet sehova.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz #90088192 #80 üzenetére

    "Akkor itt felreertes van SZVSZ, az egesz szivarvany azt jelkepezi, hogy igen masok(Mint a fiad analogia szintjen) es nekik a normalis elet mast jelent mint Neked vagy nekem."

    Jó, ha egyszer itthon jársz menjünk ki az utcára és kérdezzünk meg 100 random választott embert, hogy szerinte mit jelképez a szivárvány. Látatlanban fogadnék rá, hogy legalább 90 azt fogja mondani, hogy a "buzik jelképe". Értem, hogy árnyaltan fogalmazol és lehet ez is a valódi jelentése, de a közvélemény fejében a szivárvány már hozzákapcsolódott ahhoz, amihez.

    "Ehelyett most olyan a szituacio, hogy ha a Te fiad bemenne egy osztalyba, akkor az egesz osztaly autistava valtozik miatta.( Analogia)"

    Az analógiádnál maradva, elég nagy gond lenne ha bemenne az osztályba és pont úgy csinálna mindenki (a tanárnőt is beleértve), mintha ő is ugyanolyan lenne mint a többiek és ugyanúgy viszonyulna hozzá, ugyanazt várná el tőle stb. A társai tudják, hogy ő milyen és egyébként nagyon szeretik, de megfelelőképp "bánnak vele", ettől nem érzi kirekesztve magát és ezért nem gerjeszt feszültséget ha neki máshova rakott lécet kell átugrania.

    Az analógiától eltekintve, a szexuális orientáció kialakulásáról tulajdonképpen még mindig csak sejtéseink vannak, de úgy tűnik, hogy a genetikai háttér mellett igen nagy szerepe van a szocializálódásnak, az embert ért környezetnek, traumáknak és így tovább. Tehát külső tényezők is - valószínűleg - alakítani képesek. Innen nézve - függetlenül attól egyetértek-e vele - van létjogosultsága felvetni a kérdést. Bár tény, hogy retorikai fogásként hangzatos megpróbálni azzal nevetségessé tenni a másik érveit, hogy "azt gondolja buzi lesz, mert megnéz egy fotót? höhö... de szánalmas". De ha kirakjuk a korhatáros karikát a számítógépes játékra, mondván károsan befolyásolná a személyiségfejlődést, akkor ugyanígy lehet létjogosultsága az egyéb dolgokat is besorolni, amik szintén alakíthatják a személyiséget.

    Persze ez csak a magánvéleményem, mindenki gondolja azt, amit szeretne. :)

    "A szivarvany ugyan ugy az Autistak jelkepe is mint a melegeke, vagy eppen a tied, hiszen a Sokszinusegen van a hagsuly."

    A legjobb lenne ha a szivárvány a fénytörésen kívül semmi másnak nem lenne a jelképe. És akkor végre nyugodtan rajzolhatná a gyerek az aszfaltra a ház elé, anélkül, hogy utána leköpködnék vagy épp megtapsolnák az arra járók.

    "Az hogy jo szulok lehetnek, nem az hatarozza meg, hogy milyen a beallitotsag, hanem az, hogy milyen emberek."

    Egyetértek veled, de én házasságról és nem szülőségről beszéltem.

    "A hazassag megtagadasa pont diszkriminalja oket, hiszen ezzel egy tolvonassal elvesztettek az egyenlo banasmodra valo jogot."

    Mondjuk a házasság "megtagadása" ugyanígy diszkriminálja az egyedülállókat, a hármasban élőket és így tovább. Ez nem diszkrimináció szerintem, hanem egy többletjog, kritériuma van, aminek ha nem felel meg az adott ember (vagy pár), akkor nem fog tudni élni vele. Azon lehet vitázni, hogy érdemes-e változtatnia kritériumokon vagy sem. Amennyiben össztársadalmi érdek fűződik hozzá, úgy érdemes változtatni rajta, de jelen esetben nem gondolom, hogy ez fennállna.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz Rive #82 üzenetére

    "A helyes szó itt a 'természetes'."

    Köszönöm, így pontosabb. Eredetileg a "rendeltetésszerűre" vagy a "funkciójának megfelelőre" próbáltam utalni a "normálissal", de igazad van, így kevésbé félreérthető. :K

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz Fred23 #81 üzenetére

    "Szerintem sokan azt nem értik meg, vagy nem akarják elfogadni, hogy a melegeknek is jár a házasság szó, annak konnotatív jelentéstartalmaival együtt."

    Igen, ezt nagyon sokan nem szeretnék elfogadni (már amennyiben nekem szögezné valaki a kérdést és állást kéne foglalnom, úgy például én sem). De a jogi egyenlőséghez nem is szükséges, hogy fogalmilag is egyenlőségjelet tegyünk. Előbbi fontos és kívánatos, utóbbi - szerintem - hiba.

    "Szerintem a homoszexualitásban nincs semmi társadalmilag romboló."

    Ezt én sem gondolom és nem is állítottam. Abban van romboló, ahogyan próbálunk alapvető fogalmakat kiforgatni önmagukból és a végén már egészen mást jelentenek, mint amit leírnak. A homoszexualitás összességében szerintem semleges dolog társadalmi szempontból, nem rombolja, de nem is építi azt.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz philoxenia #99 üzenetére

    Milyen mértékben különböztetném meg? :F Semmilyenben. Bár passzív-agresszív kérdéseidből ítélve, igényed volna rá.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz philoxenia #101 üzenetére

    "Akkor a házasságot miért tiltanád passzív-agresszíven a számukra?"


    Egyfelől nem tiltanám (mivel eddig sem volt rá lehetőség), hanem ha állást kellene foglalnom ebben a kérdésben (szerencsére nem kell), akkor valószínűleg én ezt nem támogatnám. Magyarán ha rajtam (is) múlna (de nem rajtam múlik), akkor nem támogatnám a házasság intézményének ilyen irányú kibővítését. De ha a jövőben mégis úgy alakul, hogy kibővül a kör, akkor sem dőlök a kardomba, mivel ez az én életemen semmit nem változtat, de ettől még ragaszkodom hozzá, hogy véleményt formálhassak a kérdésről, ha már ennyire közüggyé lett téve.

    "Azt, hogy igény volna rá, sajnos mindennap tapasztaljuk, még NK is irányult erre...."

    Ha lenne egy népszavazás a kérdésről, akkor lehetne pontosan tudni, hogy mekkora a valós igény erre. Egyébként ha valóban a többség úgy látná helyesnek, akkor azt el kell fogadni és törvénybe iktatni. Lehet ez lenne talán a legtisztább eldöntése ennek a kérdésnek.

    Azt érdemes azért látni, hogy az állam nézőpontjából ez a kérdés másképp néz ki, mint az egyén nézőpontjából. Az állam nem azért támogatja és ismeri el a házasságot, mert az olyan szép, meg romantikus (ez az egyén nézőpontja), hanem mert alapvető össztársadalmi érdek fűződik hozzá, első sorban a reprodukció. Ha az állam oldaláról vizsgálva ilyen indok társul az azonos neműek házasságához is, akkor van rá sansz, hogy beleveszik ezt is a körbe. Erre én - jelen közhangulatban és politikai helyzetben - nem igazán látok reális esélyt.

    "Minden válaszod, hozzászólásod "helyre akarja tenni" a melegeket. Sugárzik belőlük a "csinálják otthon" stb. vélemény."

    Mielőtt a sorok közt olvasnál, előtte magukat a sorokat érdemes elolvasni. Nem tudom szerinted mi sugárzik belőlük, de hiába szeretnéd belém dumálni, nem kívánok helyre tenni senkit és ha elolvastad az írásom, akkor talán látod, hogy elég árnyaltan fogalmazok szemben azokkal az 1 bitessel akit belém vélsz látni. Csupán véleményt formálok egy kérdésről, amiről itt beszélgetünk. Ennyi. A "csinálják otthon"-ra pedig csak azt tudom mondani, hogy mégis hol kellene, hogy csinálják? Te az utcán szexelsz? Szexuális orientációtól függetlenül, ha valami intim magánügy, akkor a szex pont az. Képletesen szólva, igen mindenki "csinálja otthon". Én is. :)

    "Az, hogy kinek mit jelent a szivárvány, szintén "egyéni szociális probléma", mint anno mondták."

    Ennek így kellene lennie, de sajnos nincs így. Zászlajára tűzte most egy mozgalom, és azonosult vele a többség (nyilván ez is volt a cél). Mi földszinten lakunk, az ablakunk egy járdára néz, egy óvoda kapujára. Kábé 3 éve tavasszal rajzoltunk a gyerekekkel itthon és ők tavaszi tájat rajzoltak, fákkal, nappal, szivárvánnyal. Tök cuki rajz volt, feleségem kiragasztotta az ablakra, hogy lássa a kicsi mikor óvodába megy. Ott volt pár hétig, de amikor már másodszor kérdezték meg ismerősök (akik tudták, hogy mi lakunk ott), hogy mi is ilyen ratyik vagyunk? Akkor levettük inkább a rajzot, mert elég volt belőle, hogy már ebben is ezt látják egyesek, nem vártuk meg, hogy mikor fogja valami önérzetes tirpák túlgondolni és bevágni egy féltéglát az ablakon. Szóval ja, egyéni szoc probléma, amíg nem vagy esetleg "elszenvedője". :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz philoxenia #104 üzenetére

    "Tehát tiltanád. Ha rajtad múlna."

    Ha rajtam múlna (eleve értelmetlen a felvetés) akkor nem változtatnék a jelenlegi állapoton. A tiltás szó (látom nagyon szereted) nem megfelelő szerintem, mert eleve sosem volt lehetséges a hetero párokon kívül más számára. Egyszerűen nem "tiltanám" deklaráltam, hanem ugyanúgy továbbra is fenntartanám, ahogy eddig is volt.

    "Ez így egyáltalán nem igaz."

    De igaz. A bírónő mondta ezt el 11 évvel ezelőtt, az első házasságom végén a válóperes tárgyaláson. Én elhittem neki. (3 évig tartott a válóper, sajnos én is közben voltam kénytelen szembesülni vele, hogy mennyire naiv gondolatokat táplál az átlagember a fejében a házasság szerepével kapcsolatban. Nem, ez az intézmény nem a romantikáról szól, meg a szerelemről. Legalábbis az állam szemszögéből biztosan nem. Mondom mindezt úgy, hogy előtte 5 évig házas voltam.)

    "Egyrészt például az imént mondtad, hogy a bejegyzett élettársi kapcsolat ugyanaz, akkor mi módon támogatja?"

    A bejegyzett élettársi kapcsolat nem pontosan ugyanaz, de hasonló. Biztosítja azokat a jogi eszközöket, lehetőségeket, amik szükségesek egy élethosszig tartó életközösséghez az összetartozók számára. Magyarán lehetőséget ad például az azonos neműeknek is, hogy ha úgy döntenek, hogy elköteleződnek egymás mellett, akkor a házasokhoz hasonlóan tudjanak gondoskodni egymásról és pestiesen szólva "könnyebb legyen az életük".

    "Bár az is elég fals, hogy a reprodukció össztársadalmi érdek, hiszen egyrészt ott a túlnépesedés Föld tönkretétele, stb. másrészt meg nem minden születendő gyerek születik jó helyre, sőt."

    Minden társadalomnak alapvető érdeke a reprodukció, ellenkező esetben kihal az adott társadalom. Nem tudok olyan államról, aki globális felelősséget érezne a föld sorsáért (sajnos), csak olyanról, aki a saját közvetlen érdekeit nézi és aszerint cselekszik. Többek közt például ezért is halad ennyire sehogy tetűvágtában a klímavédelem. A népszaporulattal sincs ez másképp.

    Az pedig, hogy milyen helyre születik a gyerek, egy egészen más probléma, a szüleim például a világháború végén születtek, apámék 8-an voltak testvérek, konkrétan nem volt cipőjük télen, úgy mentek kapcarongyokban iskolába. Ha ők akkor nem születnek meg, akkor mi sem vagyunk itt ma a kényelemben. A rossz körülmény változhat, de ha nincs reprodukció, akkor megszakad a fonal, azon már nem tudsz nagyon változtatni.

    "Azaz, ez pont a melegházasság és a melegek gyereknevelési jogai mellett érv, hiszen a borsodi zsákfaluban születő ötödik gyereknek hiába házasok a szülei (általában nem) és bármilyen tehetséges, akár éhezhet tanulás helyett és a közmunka, az, ami rá vár felnőttként, míg egy stabil meleg párnál akik házasok, simán lehetne belőle miniszter és EU képviselő..."

    Induljunk ki abból, hogy a melegek is ugyanolyan emberek mint a nem melegek. Ebben azt hiszem megegyezhetünk. Na már most nem tudom láttál-e közelről örökbefogadást, én igen. Egy barátomék végigmentek ezen a procedúrán. A szakemberek ott egész őszintén elmondták nekik, hogy az a helyzet, hogy az örökbefogadó szülők túlnyomó többsége például nem akar hátrányos helyzetű gyereket (például cigány származásút). Hivatalosan persze nincs válogatás nagyon, de mint tudjuk a valóság és a papírforma különbözik, tehát a hátrányosabb helyzetű gyerekeket kevésbé szeretik örökbe fogadni. Ha a melegek is ugyanolyanok mint a nem melegek, akkor valószínűleg náluk sincs ez másképp. Vagyis ettől pont nem fog ez megoldódni.

    Másfelől meg mindig stabil, rendes, becsületes meleg párokkal példálózunk, akik példamutató életet élnek és más vágyuk sincs, mint egy babát örökbe fogadni és felelősen felnevelni és egyben persze kiválóan alkalmasak is rá. Tényleg az átlag meleg pár ilyen? Vagy köztük is csak elvétve akadnak ilyenek, mint a heteróknál? Hány ilyen pár lehet a valóságban Magyarországon?

    "Az össztársadalmi érdek, az a politika és a politikusok helyretétele lenne és a korrupció felszámolása stb."

    Na ebben tökéletesen egyetértek veled, csak sajnos semmi köze a témához.

    "...és eljutottunk a szivárványhoz, ami a felhergelt ostobák gyűlöletének jelképe lett."

    Ezzel megint csak egyetérteni tudok. Pont ezért lenne jó, ha úgy általában nem csak egymást beskatulyázva, végletekben meg indulatosan, címszavakban tudnának az emberek beszélgetni erről a témáról, hanem értelmes diskurzust lehetne folytatni róla. Én erre tettem itt kísérletet. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz #90088192 #120 üzenetére

    "Pont ez lenne a mozgalom lényege a szivárvány esetében, Nincs kirekesztve senki, Te is használhatod, nincs kisajátítva, hiszen bármikor felvonulás tartható vele, senki nem fogja azt mondani ne tedd(legalábbis az LGBTQ társadalomból nem fogod hallani az ziher)."

    De mégis mire használnám? Semmi közöm nincs az említett kisebbséghez és magamtól nem érdekel mások szexuális orientációja sem, sőt arra sem érzek késztetést, hogy a sajátomat az utcára vigyem.

    "Nem éket akarnak verni az emberek közé, mint az állam."

    Pedig elég jól láthatóan azért sikerült nekik. Nézd az a helyzet, hogy bármennyire közhelynek hangzik, de ők utcára vittek valamit, aminek a négy fal között lenne a helye. Onnantól, hogy a magánügyből közügyet sikerült kreálni, így mindenki (beleértve a sok 1bites tulkot is) nyilvánosan véleményt alkot róla és viszonyul hozzá. Van az a régi mondás, hogy ha valamit a kirakatba teszel, akkor ne csodálkozz...

    "A házasság azért fontos mert kell a statisztikai, meg valami oskovulet marhaság. El kellene törölni, és akkor még egyszerűbb lenne. Nem kell kiterjeszteni."

    A házasság intézménye már jóval a statisztika előtt létezett, lényegében erre épült a civilizációnk. Miért akarod eltörölni? Azért mert nem tudod átértelmezni, önkényesen testre szabni és kifordítani magából, hogy már valami egészen mást jelentsen mint évezredek óta, akkor nosza inkább töröljük el, hogy legalább a másiknak se lehessen? Ügyes! :)

    "A fajfenntartasnak Semmi köze sincs a szaporulathoz, nézd meg a hangyákat, vagy a delfineket, házasodnak? Nem. Dugnak/párosodnak? Igen"

    A fajfenntartás és a szaporodás között igen erős összefüggés van. Viszont szemben a hangyákkal, delfinekkel meg a szirti sasokkal, az emberek egy tudatosan felépített civilizációban élnek. De ha ennyire nem fontos a házasság intézménye csak a dugás, akkor meg nem értem a hisztit körülötte, mert valamiért mégis csak kardinális kérdés, hiszen ha jól tudom épp ez az egyik, ami most a szivárványos zászlóra van tűzve.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz #90088192 #128 üzenetére

    "Tudod ez baj ezekkel a hülye szavakkal Mindenki azt kepzel mögé amit akar, ha meg szószerint értelmezem akkor meg kiforgatás"

    A szavaknak van jelentésük, nem kell neked kitalálnod vagy mögé képzelned, megtalálod a Magyar értelmező kéziszótárban. Érdemes innen kiindulni és akkor könnyebb megérteni egymást. :)

    "A hermafrodita az mi?"

    Születési rendellenesség, akárcsak az amikor valaki 6 ujjal a kezén születik, vagy épp fél lábbal.

    "Persze egyszerűbb egy bipoláris világban élni, mert akkor nem szükséges gondolkozni, sőt a monopol még jobb ott megmondják mit gondolj."

    Ez nem opcionális. Az evolúció így alakította ki, nem mi emberek döntöttük el.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz #90088192 #133 üzenetére

    "Érted a csigák himnosek, akkor tiltsuk ki őket? Vagy egyes gombaknak? akár 8 különböző neme is akad."

    Bocsánat, de ez nekem már annyira abszurd, hogy erre nehéz bármit komolyan válaszolnom.

    "Fordítva is leírom, tudod nem személyes: ha a hermafrodita/nemi Identitását megkérdőjelező egyén hulladék, akkor mehetünk tovább is, pl autizmus, 6 új, és bármi más..."

    Aláhúztam. Ez a nagy különbség közöttünk, én egyáltalán nem gondolom, hogy egy születési rendellenességtől hulladék lenne bárki, és ugyanígy egészségesnek sem nevezem. Ezt te képzelted oda miután a véleményem alapján beraktál valami ostoba skatulyába, noha pont ennek ellenkezőjéről írtam oldalakon át. Nem minősítettem senkit alacsonyabb rendűnek csak azért mert valamilyen defektussal született. Érintett apaként ezt a saját bőrömön is megtanultam/tapasztalom nap mint nap.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz Rive #137 üzenetére

    "Pillanatnyilag úgy fest, a házasság elsősorban mindig is gazdasági ügylet volt"

    Egyetértek, ez így van. Ezt írtam le magam is, hogy a házasság - az állam nézőpontjából - nem a szerelemről szól első sorban. Gazdasági és társadalmi szerepe van, emiatt támogatja és ismeri el a jog is. A társadalmi vetülete a reprodukcióban való érdekeltségből fakad, e tekintetben van jelentősége a szexualitásnak is benne.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz #90088192 #138 üzenetére

    "A csiga azért jött mert nem fér bele a bipoláris kategóriába. Ennyi ahogy a másként működők sem. Nem hiba, hanem automatikusan kikerül a genetika korforgasbol, és ennyi. Ezért kellene elfogadni, és nem ágàlni ellen. Ezt jelképezi a szivárvány."

    Egyszerűen más irányból közelítjük meg ezt a kérdést. Én azt gondolom - a tévedés kockázatával -, hogy nem az a megoldás, hogy a kivételhez igazítjuk a normát. Az emberiség többsége képes elhelyezni magát a genetikai térképen. Vannak kevesen (mármint a többséghez képest kevesebben), akik meg nem, ezért ők azt szeretnék ha átrajzolnánk az egész térképet.

    Teljesen megértem, hogy személy szerint ez milyen konfliktusokat, traumát tud okozni az egyénnek, aki ebben a cipőben jár. Nem is jutna eszembe ezért sem bántani, sem kiközösíteni, sem alsóbbrendűnek tartani senkit. Sőt, inkább megértéssel kellene ehhez viszonyulni szerintem, mint erőszakkal. Csak erre nem az a megoldás, hogy akkor mostantól mindenki "dobja el" a saját identitását és legyünk 8 nemű csigák. Pontosabban te gondolhatod ezt magadról, nem vitatom, szíved joga, egy rossz szavam nem lesz hozzád miatta, de engedd meg, hogy én is kialakíthassam róla a saját véleményemet. :)

    Tőlem egészen biztosan nem kell félteni a melegeket, mert teljesen elfogadom a jelenséget, sem mellettük nem tüntettem soha és ellenük sem fogok. Sőt, ha valaha egyszer úgy dönt egy kormányzat, hogy engedélyezi az azonos neműek házasságát, azt is teljes mértékben el fogom fogadni. A véleményem akkor is meg lesz róla, de eszembe sincs tenni bármit is ellene, mert sem jogi sem erkölcsi alapot nem érzek rá és tulajdonképpen addig a pontig, amíg ez nekem nem okoz valamilyen hátrányt, semmi közöm hozzá, hogy ki hogyan éli az életét.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz philoxenia #148 üzenetére

    "Az, hogy neked ezt mondta egy bírónő, még nem teszi ténnyé a kijelentésed."

    Az, amit mondott végül jogerőre emelkedett, így tényként kell elfogadnom a szavait. Neked természetesen nem kell.

    "Minden társadalomban csökken a reprodukciós ráta, mihelyt elér egy fejlettséget, sőt ez sok állatfajra is igaz."

    Ez igaz. És ezért érdeke minden társadalomnak (magyarán minden államnak), hogy ösztönözze, hogy több gyerek szülessen, ha csak nem az a célja, hogy elöregedjen és kihaljon. Ehhez a jelenleg ismert egyetlen hatékony módszer a gyereknemzés, amihez pedig férfi és nő is szükséges. Az örökbefogadástól például nem lesz több gyerek, csupán a már megszületett gyerekek sorsa lesz jobb (ami persze szintén egy nagyon fontos dolog).

    Arról pedig szintén lehetne beszélgetni, hogy globálisan a túlnépesedés milyen következményekkel jár, de ez már megint egy másik téma.

    "Az örökbe fogadás olyan szigorú feltételrendszerrel bír, hogy mindegy lenne, ha néhány meleg párnak is megengednék, pláne, hogy nyilván olyanokat is örökbe fogadnának, akiket hetero párok nemigen."

    Miért nyilván? Mert volt már rá precedens? Vagy mert a melegek jobb emberek? Ezt mire alapozod?

    Egyébként nem vagyok az örökbefogadás ellen, hiszen egyedileg dől el, hogy ki alkalmas rá és ki nem, függetlenül a házasságtól vagy orientációtól. Legalábbis nem attól lesz valaki alkalmas szülő, hogy hetero és nem attól válik alkalmatlanná, hogy homoszexuális.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz philoxenia #159 üzenetére

    "Nem jobb emberek a melegek általában, viszont, ha gyereket szeretnének nevelni, szeretetet adni és kapni, több áldozatra is képesek lehetnek közülük egyesek akár kényszerűségből."

    Ebben lehet igazság, de ez ugyanúgy fennállhat hetero párokra is, nem hiszem, hogy "meleg sajátosság".

    "Hetero párok gyakran későn és kényszerűségből fogadnak örökbe gyereket."

    Igen erre is van példa, sőt arra is, hogy meggondolják magukat vagy megbánják. De ez ugyanúgy szintén fennállhat bármelyik párnál, azt hiszem.

    "Az 'elöregedjen és kihaljon" az messzebb van, mint a mesterséges ember..."

    Nem az emberiség, csak az adott társadalom (vagy ország vagy nemzet stb. ahogyan tetszik). De az biztos, hogy ha egyre több az öreg és egyre kevesebb a fiatal, akkor felborul a mérleg egy idő után - és nem csak pénzügyi értelemben - képtelen lesz eltartani saját magát, egyszerűen összeomlik. Az már megint egy másik kérdés, hogy ebben az esetben átveheti a helyét, területét egy másik (szaporább) nemzet, de ez ugye a kihaltaknak sovány vigasz. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz philoxenia #161 üzenetére

    Ha lenne az "emberiségnek" (úgy en bloc) kormánya, akkor annak valóban ez lenne a fontos. A különálló nemzeteknek viszont továbbra is saját érdekei vannak, márpedig jelenleg csak különálló nemzetek léteznek, így sajnos ők hozzák a törvényeket.

    "De ha minden ember kihal, szivárvány még akkor is lesz."

    És akkor végre a szivárvány is megszabadul a ráaggatott fogalmaktól és végre szabadon ragyoghat az örökkévalóságnak, a marson egyelőre ő győzött... legalábbis amíg oda nem visszük a magunk emberi hülyeségét. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz dabadab #164 üzenetére

    "Ráadásul itt újra el kell mondanom azt, hogy nem, nem kell hozzá konkrét férfi, a mesterséges megtermékenyítés létező dolog. Most komolyan, ezen még mindig meg kell lepődni így a XXI. században?"

    Próbáltam kiemelni vastagon, hogy "jelenleg ismert egyetlen hatékony módszer". Hatékony! A mesterséges megtermékenyítés nagyon nem hatékony és körülményes, legalábbis a természeteshez képest. Ha csak a mesterséges megtermékenyítés lenne az egyetlen módszer a szaporodásra, akkor a ráta nem 1,55 lenne hanem egy-két nagyságrenddel kisebb.

    "Mindezeken túl meg egyáltalán nem mindegy, hogy az a 2,1 gyerek hogyan, milyen környezetben nő fel, mert ez meghatározza azt, hogy milyen emberré cseperedik: nem csak a mennyiség, hanem minőség is számít, ezen a téren pedig az örökbefogadók nagyon sokat tudnak segíteni."

    Ebben teljes az egyetértés közöttünk.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz Eastman #165 üzenetére

    Már ahol van internet ugye... meg eszköz, amivel rácsatlakozzon a gyerek... :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz dabadab #177 üzenetére

    Nem vagyok orvos, könnyen lehet, hogy igazad van a mesterséges megtermékenyítéssel kapcsolatban, bár valószínűleg emberek esetében az etikai, jogi stb. tehát a kivitelezési körülmények miatt kevésbé triviális mint mondjuk egy sertéstelepen. De adom, ebben lehet igazad van.

    Viszont azt hiszem, azok a nők, akik az ideális körülmények ellenére sem szeretnének természetes úton foganni, mert nem szeretnének gyereket, azoknak a mesterséges megtermékenyítés sem fogja meghozni a kedvét.

    "Azt meg nem tudom, hogy Gargouille mit szól ahhoz, hogy levadliberálisoztad, mert hát ő hozta fel ezt a konkrét témát."

    Dicséretnek veszem! :D Nem szeretem beskatulyázni magam, de ha valahová el kellene helyezkednem akkor inkább liberális gondolkodású vagyok, némileg maradi szemlélettel.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák