Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 8th

    addikt

    válasz bkercso #198 üzenetére

    Döngölt földre építették az épületet nincs semmilyen alap alatta így valamennyi nedvességet szív fel a talajból. Jelenleg ez a talajszint felett rögtön ki is párolog a falból. Ha bezárnám a falba ezt a nedvességet az tíz éven belül derék magasságig felázna. Amikor nézegettem a házakat összeismerkedtem egy helyi cigány emberrel akinek a családja generációkon át vályogvetésből és vályogház építésből élt. Marha jó tippeket adott, hogy mit kell nézni mire kell figyelni nagyon hálás vagyok neki ezért. Ő mondta, hogy ha szigetelésre adom a fejem amit ő nem ajánl, akkor csakis nádtáblás meszes vakolatos szigeteléssel semmi mással.
    #200: Jó sűrű tuja sort szerettem volna ültetni a ház köré mert gyorsan nő és jól árnyékolja a falakat de lebeszélt erről is. A fal alóli talajból kiszívja a nedvességet a növényzet így az tömörödni zömülni kezd. Alap és betonkoszorú híján mozogni repedezni kezd az épület megsüllyedhetnek a sarkok stb. Ezt meg lehet előzni a házon kívülről teljesen körbefutó vasbeton pántokkal de tuti nem fúrom faragom szét a házat azért, akkor süsse a nap a falat. Inkább telepíttetek légkondit.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák