Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    Épp most május 1.-én voltam egy rendezvényen ahol a tömeg felett össze-vissza repkedett egy drón, gondolom tévéseké lehetett, de elég zavaró volt hogy körbenéztem és nem találtam meg ki irányítja.

    Igazán csodálkozom is hogy csak most kezdik ezeket kevésbé nemes célokra is használni, mert rettentő könnyű belőlük pl. "öngyilkos terroristát" faragni. Csak úgy repked a fejed felett, agilisabb mint te (pláne tömegben), a hatóságoknak igazán nincs eszközük ellene, a pilóta elég könnyen látatlan marad ha akar, és bármit rákötözhetnek. Könnyen nagy baj lehet ebből, ha a törvényalkotók és hatóságok nem készülnek fel időben...

    Jelenleg mit tudnak ellenük tenni? Legjobb esetben lelövik, de nem egyszerű eltalálni, ráadásul városban / tömegben az eltévedt lövedékek és a sérült drón leesése is további gondokat okoz...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz MongolZ #15 üzenetére

    Ok, de az legalább annyira probléma mint megoldás... Mostanában divat hogy a különböző rendezvények légi felvételeit helikopter helyett drónnal lövik, pl. nagyobb koncerteken állandó jelenséggé vált a tömeg felett repkedő drón, ami "hivatalosan" van ott...

    Na és ha Mr. Szarházi odamegy a kis jammerével, a drón meg szépen leesik miatta és agyonüt valakit, még csak felelősségre se lesz vonva, mert hogyan bizonyítod hogy zavarás miatt zuhant le, és hogy azt ki csinálta? A tévéseket ill. a pilótát fogják megb*szni helyette, szóval ez kb. a tökéletes bűncselekmény...

    ---

    Vagy hogy egy tök más példát mondjak, szabvány útkereszteződés a házak közt, egyszer csak jön egy drón és nekivágódik egy autónak. Nem kell rá robbanószer meg semmi, elég ha eltereli a figyelmét és frászt hozza egy autó vezetőjére és máris megvan a baj. Aztán bizonyítsd hogy azt a drónt ki irányította...

    Annyira végtelenül egyszerű ezekkel a lebukás veszélye nélkül ártani másoknak, hogy az szerintem sokkal ijesztőbb mint pl. Trump kirohanásai vagy épp a "migrácsok", mégis alig van visszhangja. Sosem volt még ilyen könnyű dolga annak aki ártani akar...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz atus72 #18 üzenetére

    Nem "szokásom" agyalni ilyesmiken, csak ahogy írtam az első hsz.-ben pont voltam egy rendezvényen és ott feltűnt hogy mennyire nincs senki irányítása alatt ez az egész.

    Pl. szerzel egy lopott fegyvert és agyonlősz vele valakit - egyrészt magáról a fegyverről és ballisztikai elemzésekből néha vissza tudják következtetni honnan jutottál hozzá, majd azt is hogy ki vagy. Ezen felül láthatott térfigyelő kamera vagy szemtanúk, elvégre direkt rálátásod kell hogy legyen a célszemélyre.

    Vagy mondjuk fogsz egy autót és áthajtasz vele 10 emberen. Az autónak van rendszáma, nyilvántartásban van, megintcsak lehetnek szemtanúk, kamerák amik láttak, stb. Van mi alapján elindulni, és ez kelthet egyfajta "félelmet" az egyébiránt hüllőagyú fajtársainkban.

    Ezzel szemben egy drón... nem feltétlen van szigorúan sorozatszámozva és vezetve hogy az milyen kereskedőkön vagy hálózatokon át jutott el a gazdájához, nincs állami nyilvántartásokban sem, sőt manapság sajátot építeni sem kimondottan nehéz... Ezenkívül nem kell közvetlenül ott lenned a tett helyszínén, lehetsz 3 utcával arrébb egy alagsorban is, ahol a kutya nem fog észrevenni vagy egyáltalán keresni... A lebukás esélye erősen közelít a nullához.

    Mindössze annyi a problémám hogy ha ez nekem átlag parasztnak ennyire nyilvánvaló, akkor annak is az akit esetleg kevsébé nemes célok vezérelnek... Nem mondom hogy holnaptól elszabadul a pokol és a drónoktól fog rettegni mindenki, de azt igen hogy ha bármi konfliktus adódik a világban, a civilek védtelenebbek lesznek mint eddig bármikor. Pedig eddig is robbantottak már fel épp elég olyan embert aki csak rosszkor volt rossz helyen...

    Nyilván az emberek 99,9%-ban nincs gyilkos hajlam és nekik tök jó hogy drónt tud reptetni a gyerekük, de az a maradék 0,1% épp elég gondot okozott már eddig is, please ne könnyítsük már meg a dolgukat...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz xeon forever #26 üzenetére

    Persze, nyilván, nem is ez volt a mondandóm lényege, hanem az hogy pl. az aktatáskás manőver közben látnak téged... A drónos témában pont ez az ijesztő, hogy ott nagyon könnyű inkognitóban maradni és úgy rosszalkodni...

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák