Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • movax

    őstag

    Ne haragudj, nekem mindebből az jön le, hogy te egy teljesen szűz rendszert próbálsz használni, Mi az, hogy "a startmenüt átvariálták"... hát variáld vissza, vagy olyanra, amilyenre akarod, ez egy banális ügy.

    Meg hogy " az amikor jön egy frissítés .. az is eléggé "zavaró", mikor lelövi a gépet alólad miközben használod". Most komolyan, annyira pofonegyszerű átállítani a "zaklatási időt", hogy elképesztő.

    Windowsot soha nem lehetett a dobozból előhúzva, azonnal használni, mindig kellett egy-két-több beállítás, finomítgatás, a win10 is pont ilyen, egy csomó mindent be lehet és be is kell állítani, úgyhogy én nem értem, miért kell ilyen apróságokon fennakadni.

  • movax

    őstag

    válasz #00137984 #57 üzenetére

    Igen, linuxok (pl. Mint) általában civilizáltan csinálják a frissítést, nem indítanak újra erőszakkal, hanem megvárják a következő rebootot. Mondjuk a linuxos otthoni felhasználós rendszerek nem jelentenek akkora rendszerszintű biztonsági kockázatot, mint a windowsosak (hogy ne említsük csak a botneteket), ezért nem is annyira égető prioritás egy azonnal frissítés.

    Viszont: az utóbbi jópár évben elkezdett úgy általában az eszközhasználók minimális hozzáértése is meredeken csökennni, jóval kevesebben hajlandók nem jobban megmatatni, hanem egyáltalán beállítani az oprendszert. Pl. a Startmenü másodpercek alatt átszabható, meg lehet szabadulni a csempéktől satöbbi. De nem, ehelyett jön a júzer és benyögi hogy a win10 egy lepratelep, mert nem írja a startgombon, hogy Start, ezért szar. Szóval van egy ilyen oldala is a dolgoknak, amellett, hogy persze, néha kapja csak be nyugodtan a Microsooft és a drivergyártók is.

Új hozzászólás Aktív témák