Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zetor2000

    senior tag

    válasz lvb #15 üzenetére

    Kicsit macerásabb lesz, mint gondoljuk elsőre.
    Kínaiak itt vannak, a Volvo / Polestar autókat gyártják, jórészt EUban (is). Tesla most épít Gigafactory-t Berlin mellett, ráadásul nemrég jelent meg egy czikk, hogy a németeknél elég jelentős lítiummezőt találtak, csak kábé lakott terület alá esik a lelőhely. Nem tennék ellene sokat, hogy ki ne aknázza Musk és társai.
    Emellett a kínaiak itt vannak, a Byd pl. asszem nálunk vagy a szomszédos országokban csinál(t) valami buszgyárat. A Ford is eléggé amerikai, de csinálnak autót itt, Euban is.

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

  • zetor2000

    senior tag

    válasz Tüzi #19 üzenetére

    Aki baromságot vett, annak is betett, meg aki értelmes dolgot, annak is, többé-kevésbé.
    De pl. ismiknek nem 1 mobilt javítottunk meg úgy, hogy "filléres" alkatrészeket rendeltünk, kicseréltük, és megyünk tovább. Ez most picit drágább lesz, amíg a kínai elvtársak be nem raktároznak EUba mindent IS. :D
    Amúgy valami féregjárat lehet most is, mert van, amit nem akar a Pósta vámoltatni, mert Belgiumban adják fel... de én rendeltem az Ali-n! Kicsit lassabban jön (45 nap+), ezért a refund is játszott már, de havernak lett egy "pecaórája". Valami pusztulat világító számlapos, műanyag izé. Nem kár, ha összehalazza, de sötétben is mutatja az időt rendesen.

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

  • zetor2000

    senior tag

    válasz Z10N #30 üzenetére

    Azért abban, hogy ki is cseréli azt az alkatrészt, már lehet, nem is rentábilis az 50Ft os alkatrészt 1000ért adni... Ha tisztességes műhely, szerintem párezer Ft/óra költséggel számolhatna, mire kicseréli azt az 50Ftos alkatrészt. Mert ugye ki kell gazdálkodni a helység és a meló(s) költségét. Mire leadózzatébézi, marad neki az, amiből vergődik.

    Amúgy te is 50Ftért adnád, ha hozzájutnál ennyiért, és szervized lenne? Vagy 200ért? Vagy mennyiért? Vagy neki mennyiért kéne adni, szerinted, rentábilisen? Melója van abban, hogy neki ott van a boltjában - csak ezt nem számolod/számoljuk bele.

    [ Szerkesztve ]

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

  • zetor2000

    senior tag

    válasz makkmarce #38 üzenetére

    A kolega szervízt írt - ezt ferdítettem én el műhelyre.
    Szerintem a szervizek nagy része nem kiskerben veszi meg a javítási anyagot, hanem nagyker áron - azaz a példádban nem a "boltból". Bár a nagyker is bolt, csak ott jellemzően végfelhasználókat nem szeretnek kiszolgálni. De ez most mellékes, mert ha van nála raktáron alkatrész, legyen az bolt, műhely, nagyker, szervíz akármi, az már azt jelenti, hogy valaki(k)nek van benne munkája, azaz valamennyi energia bele lett feccölve, hogy az alkatrész ne Kínából jöjjön. Ha meg így van, akkor a jellemző rezsióradíjat SE kéri el... De lehet, hogy elment vele pár perce (órája), amíg átvette a postástól/futártól.

    Értem, hogy a fületlen gomb kilója 1Ft Kínából, de ha tőlem vennéd meg, akkor nem kapod meg ennyiért... mert nekem van vele melóm. A mértéken lehet vitatkozni, de ha ez a díj alacsony, akkor sír a melós/vállalkozó/akárki, hogy rosszul keres.

    Ha még ezzel nem csak annyi a teendő, hogy megrendelem Neked Kínából, hanem még be is kell szerelni, meg a régit ki, akkor meg mennyi legyen? Itt meg lehet, hogy a cucc 1Ft, de 20E a rezsidíjam, és minden megkezdett órát számolok...Meg nálam a tudás, a szerszám, az én időm megy... ezek néha megfizethetetlen dolgok. És itt VAN, nem kell heteket várni, gyötrődni a kínaival, hogy rosszat küldött, mert nem megy bele/beleesik stb.

    Remélem, az amcsi Right to repair kezdeményezés feltámad, és EUs szinten is visszatér(het)nek a független szervizek. Néha nevetséges hiba miatt kell venni másik terméket. Szeirntem nem kell kifejteni.

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Új hozzászólás Aktív témák