Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zetor2000

    senior tag

    válasz makkmarce #38 üzenetére

    A kolega szervízt írt - ezt ferdítettem én el műhelyre.
    Szerintem a szervizek nagy része nem kiskerben veszi meg a javítási anyagot, hanem nagyker áron - azaz a példádban nem a "boltból". Bár a nagyker is bolt, csak ott jellemzően végfelhasználókat nem szeretnek kiszolgálni. De ez most mellékes, mert ha van nála raktáron alkatrész, legyen az bolt, műhely, nagyker, szervíz akármi, az már azt jelenti, hogy valaki(k)nek van benne munkája, azaz valamennyi energia bele lett feccölve, hogy az alkatrész ne Kínából jöjjön. Ha meg így van, akkor a jellemző rezsióradíjat SE kéri el... De lehet, hogy elment vele pár perce (órája), amíg átvette a postástól/futártól.

    Értem, hogy a fületlen gomb kilója 1Ft Kínából, de ha tőlem vennéd meg, akkor nem kapod meg ennyiért... mert nekem van vele melóm. A mértéken lehet vitatkozni, de ha ez a díj alacsony, akkor sír a melós/vállalkozó/akárki, hogy rosszul keres.

    Ha még ezzel nem csak annyi a teendő, hogy megrendelem Neked Kínából, hanem még be is kell szerelni, meg a régit ki, akkor meg mennyi legyen? Itt meg lehet, hogy a cucc 1Ft, de 20E a rezsidíjam, és minden megkezdett órát számolok...Meg nálam a tudás, a szerszám, az én időm megy... ezek néha megfizethetetlen dolgok. És itt VAN, nem kell heteket várni, gyötrődni a kínaival, hogy rosszat küldött, mert nem megy bele/beleesik stb.

    Remélem, az amcsi Right to repair kezdeményezés feltámad, és EUs szinten is visszatér(het)nek a független szervizek. Néha nevetséges hiba miatt kell venni másik terméket. Szeirntem nem kell kifejteni.

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Új hozzászólás Aktív témák