Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    válasz arnyekxxx #157 üzenetére

    Viszont a megtett utat nem tudod máshogyan detektálni, mint nyomkövetéssel. Ez a része innentől kezdve meg szerintem személyiségi jogokat sérthet.
    A senkit nem fog érdekelni részhez meg annyit, hogy a rendőrök kb fele valamiért mégis megkérdezi. Erre bevett módszerem, hogy elő veszem a telefonom és látványosan neki állok felírni a nevét és jelvénye számát, ha látom. Ha nem, akkor meg elkérem és megkérdezem, hogy még mindig érdekli e hová megyek. Szerintem a választ kitalálod.... Tisztában vannak vele, hogy nincs joguk hozzá, mégis kérdeznek. Miért?
    Az utolsó mondatodhoz annyiit tennék hozzá- és ez szintén csak szubjektív vélemény!-, hogy a jogállamiságban kódolva van a visszaélés lehetősége a jogalkotók részéről. És ez az út detektálás rész vastagon ad teret akár visszaélésekre vagy téves következtetésekre. Hogy mire gondolok: Random bűneset, az ország másik felén. A log szerint az elkövetés feltételezett időpontjában Te voltál az egyetlen autós, aki arra járt. És máris indulhat a hajhullás, mert Te márpedig ott voltál. Ok, szélsőséges példa! De szerintem világos, hogy mire gondolok. Még ha csak tanúként idéznek be is valami olyanért vesznek el az életedből, amiről mondjuk semmit nem tudsz, mert egyszerűen csak arra vitt az utad.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák