Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tpotyka

    junior tag

    válasz tpotyka #19 üzenetére

    Helló, haladni akartam, ezért próbálkoztam. Áthelyeztem a DESKTOP… kezdetű mappát a gyökérkönyvtárba, de így sem akarta látni.

    Aztán megnéztem, mit írnak tutorial felületen: ld. Restore system image using USB, ahol hasonló problémánál kiderült, hogy a DESKTOP… vagy akármilyen mappát _tartalmazó_ fix nevű WindowsImageBackup mappának kell a gyökérkönyvtárban lennie. („WindowsImageBackup can only be found by the restore part of the utility if it is directly off the root of a drive e.g. F:\WindowsImageBackup. (…) Make sure that the folder WindowsImageBackup is at the root of the drive e.g. F:\WindowsImageBackup”)

    Ez az áthelyezés vezetett megoldásra, utána látta és indítható volt a folyamat. (A mentett lemezkép visszaállítása rendben végbement, ahogy látom.)

    A fent hivatkozott cikkben is olvasható továbbá érdekességképpen, hogy évek óta maga a Microsoft is más prg-ot javasol lemezkép készítésre:
    „Microsoft said:
    System Image Backup (SIB) Solution
    We recommend that users use full-disk backup solutions from other vendors.”

    - ahogy az előttem szóló máshol a nekem is linkelt hsz-ban sorolt a műveletre alternatívákat.

    Ezen a tenforums.com plaformon is leginkább a blogbejegyzésben megemlített Macrium Reflect a szélesebb körben használatos.
    Most, hogy valamennyire képbe kerültem a win lemezképkészítővel, kezdhetem egy másikkal...

    Azt jól értem, hogy a Macrium esetében legalább lecsekkolható a művelet sikeressége bele-belenyitogatással, vagy a kérdésre, miszerint rendszer szinten megfelelően sikerült-e a lemezkép készítése, erre a válasz csak az esetlegesen szükséges visszaállítási kísérlet alkalmával tud kiderülni?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák