Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Reaper

    őstag

    válasz Tsebacsi #18 üzenetére

    A jack kábel kiszedhető volt az 1-esben is, gondolom itt is. Akkor meg már csak 1 kábel van, azért az nem vészes. A ki-be pakolgatás meg nem nagy macera, pont az a 20-30 mp amit indítás után úgyis üresjáratban hagyok.

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz Tsebacsi #42 üzenetére

    A Densionhoz van műszerfalra ragasztható tappancs is (2db), nekem nem maradt meg, de lehet, hogy másnak igen, ez egyáltalán nem feltűnő.

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

  • Set-Comment™

    senior tag

    válasz Tsebacsi #45 üzenetére

    Megegyszer: "Engem meg nem zavar ha nem latom a terkepet allandoan."

    Amiert nekem kell egy ilyen kutyu, mert kihangosito, felvenni a telefont egy erintes (raadasul igy a valto elott lenne keznel), navihoz eleg csak a hangot hallani, plusz a zene sem mindegy mert a gyari radio csak cd-t olvas.

    http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

  • ZooLee

    őstag

    válasz Tsebacsi #42 üzenetére

    Nemhogy a tappancsért, de a tappancs nyoma miatt is feltörik már az autót, ha olyan helyen jársz! A tapadókorong nagyon jellegzetes nyomot hagy a szélvédőn, és az erre szakosodott kisiparosok ez alapján feltételezve, hogy csak lekapták a cuccot és bedobták az ülés alá vagy kesztyűtartóba sokszor bepróbálkoznak.

    Nekem a műszerfalon van egy tartó alap, és arra rögzítettem rá a Dension tartóját. Így nem tudom ugyan lekapkodni, de eddig még nem is bántották, pedig pesten parkolok vele. Viszont így, mivel az egyik szellőzőráűcs ráfújja a levegőt, ezért a hűtés is meg van oldva.

    (#38) kispecek: Jó gondolom azt hogy evvel a ketyerével a telefonomon lévő zenéket, navigáció hangját is tudom küldeni BT-n a gyári fejegységre?
    Van ilyen terméke a Dension-nak kifejezetten Iphone 4-5-re, de az csak kizárólag avval kompatibilis.

    Jól gondolod, nagyon jól lehet bármit (zenét, podcastot) hallgatni az autó hangszóróin keresztül, és tényleg jól szól. Ha a "Car Dock for iPhone5"-re gondolsz, az csak egy Lightning adapterrel tud többet a sima "Car Dock for Smartphone"-tól. A sima "Car Dock for iPhone" valóban készülékspecifikus, szerintem jobban jársz, ha simát veszel és egy mUSB->Dock Connector átalakítót. Így több készülékhez is tudod használni.

    (#15) dionaea: DE tényleg macerás ki be rakni. ha legalább dokkolós lenne akkor nem nagy történet. No meg a rengeteg kábel

    Nade mivel dokkoltatnád? Az Apple az egyetlen, aki standard helyre rakja a dokk csatlakozóját, az összes többi telefongyártó szanaszét, máshová még típuson belül is. Ez a legjobb megoldás, amit eddig láttam (egy kb. 10-15 cm-es kábelen lóg a mUSB csatlakozó) mert eddig minden telefont tudtam vele tölteni a BB-től kezdve a különböző androidos telefonokon át a iPhone-ig.

    Egyébként a telónak biztos jót tesz, ha kint van a szélvédőn egy telefon amire nyáron lazán süt a nap ezzel minimum 50 fokosra melegíti a készülékházat.

    Körültekintően kell elhelyezni, lásd feljebb. Nem kötelező a tapadókorongot használni, az csak egy olyan univerzális lehetőség, ami mindenre jó a Smart-tól a kamionig.

    de egy hétköznapi normál autónál 130kmh környékén a kihangosító már elég használhatatlan.

    Ez nem igaz, egy normális kihangosító egy átlagos autóban teljesen jól működik ilyen sebességnél (persze, nem leengedett ablakokkal) Ebben kifejezetten jó a kihangosító, még senki nem panaszkodott, mindkét irányban jól működik, pedig egy teljesen átlagos, kismotoros autóm van, amivel telefonáltam már 150 fölött is (német autópályáról ugye :) )

    (#11) kameraman77: 30.000 egy telefontartóért? :Y 5000 körül megvenném, amúgy ennyiért már BT füles, néhány pótakksi a telefonhoz, vagy bármi. Túlárazott, és értelmetlen termék, ki az aki kihangosítva telefonál?

    Milyen jó, hogy látatlanban és ismeretlenül leszarozod. Számolj még hozzá egy rendes FM transzmittert, egy rendes autós töltőt. 5e forintért egy rendes tartókart nem nagyon kapsz, nemhogy egy teljes passzív tartót. Remélem az utolsó mondatodat meg viccnek szántad, és nem kézből telefonálsz. Ha headset kontra kihangosítóra gondolsz, akkor én használtam headsetet amióta az első megjelent, sokfajtát, olcsóbbat, drágábbat, de hosszabb távon (~1 óra) mindegyik kényelmetlen volt. Tény, hogy az olcsó kihangosítóknak szörnyű a hangja (mindkét oldalon) de egy normális kihangosító tökéletesen szól.

    (#10) zeg: főleg hogy mobilra is meg kellene vennem 18e körüli összegért a naviszoftvert, ha valami minőség közeli élményre vágyom. Inkább 70 körül egy aktív tartós profi navi 3 havonta térképfrissítéssel, LG optimus dizájnnal, mint ez a telefonos párosítós megoldás.
    ...
    Nem igazán értem hogy akinek 30ezres tartója van, az miért nyomorog valami mobilos izével.

    Ez nem nyomorgás kérdése ma már. Jobb a PNA, de akkor két eszközöd van, két eszközt kell töltened, frissítened, stb. Hacsak nem vagy sofőr, aki éjjel-nappal az autóban ül, szerintem a telefon navija is megteszi. Tény, hogy nem annyira profi, mint egy dedikált navi (jobb/jobban látható képernyő, sávinformáció, esetleg jobb térkép, aktív tartó) viszont a telefon mindig veled van, fel van töltve, több navit tehetsz rá (nekem pl. rajta van a gyári online navi, a Waze a közösségi szolgáltatásai miatt és egy EU-s Navigon, mert az offline) és valamelyik csak jó lesz. Igazából amióta megvan a telefon, azóta a nüvi 768T a fiókban pihen, legyen bármilyen jó is. Mostanra szerintem elvesztette a kezdeti előnyét a dedikált PNA készülék a telefonos navikkal szemben.
    (Ja, nekem még egy plusz pont, hogy motoron is egyszerűbben tudom használni a telefonomat, mint a dedikált navit)

Új hozzászólás Aktív témák