Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kurtuzov

    senior tag

    Én egy hónapja vettem, azóta használom. Elég hamar meg lehet szokni ezt a széles képernyőt, sok táblázat, több ablak, elsősorban munka. HDMI-n keresztül kötöttem egy HD 4000 IGP-s ultrabookra. Gond nélkül megy a natív felbontás. A cikkben említett boltban vettem, rendesek voltak, kipróbálhattam előtte egy tesztpéldányt. Pl az U2713HM csak fullHD-ban ment, így nem azt vettem.
    Tapasztalatok: az USB 3.0 HUB működik, de vannak érdekességek: ha rádugok a laptop egy másik usb portjára egy külső HDD-t vagy pendrive-ot, akkor eltűnik kis időre a kép. Az USB HUB-on keresztül nem látni a 2-TB és a 3 TB külső tápos HDD-t, egy 1 TB 3,5" tápos, illetve egy 500GB 2,5" tápnélküli külső tárat viszont kezel, a sebesség a közvetlen csatlakozás 100MB feletti sebessége helyett ~90MB olvasásnál, ~70MB írásnál.
    Az érintőgombok meglepően jók. Kapott alulra egy Dell AX510 Soundbar-t (irodába elég).
    Van ez a Smart Video Enhance (movie mode) feature: ha mozgóképet érzékel, akkor az adott részen megváltoztatja a színbeállításokat (amolyan theater mode - több kék lesz, filmezésnél ez állítólag így jó) de csak ott ahol épp a video megy, azaz youtube esetén is. Ha fület váltunk a böngészőben, kis ideig kékebb azon a részen ahol a video ment.
    Energy smart címen intelligensen állítgatja a fényerőt, néha úgy érzem ez nem tökéletes: sötét oldalak még jobban elsötétülnek, világosok meg vakítanak.

Új hozzászólás Aktív témák