Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eight

    senior tag

    válasz Khelben #49 üzenetére

    Igen tudom, csak arra próbáltam utalni, hogy az árcédulát jelentősen megnyomja a középkategóriás DGPU, ami nemsokára nem is lesz annyira "jogos":).
    Egyébként volt nálam anno egy darabig egy ilyen is meg az 5558-as kistestvére is, és azért az én értékrendem szerint nem voltak annyira ajánlható darabok sajnos, (mondom ezt úgy, hogy sok-sok éve már Latitude notebookokat használok minden nap, tehát nem vagyok egy Dell „ellenség”).
    Szerintem hiába jó kis gép ez, ahhoz túl sok pénz egy ilyen nálunk (a munkából élőkre gondolok itt), hogy pocsék kijelzőt és közepes billentyűzetet kapjon az emberfia (természetesen a matt IPS-s verzióra gondolok, a 4K-s verziót nem volt alkalmam kipróbálni).

    [ Szerkesztve ]

  • kisza25

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Khelben #52 üzenetére

    az elavulás annyiból nem igaz, ha egy ugyanolyan teljesítményű VGA van benne, mint az asztaliban, akkor ugyanakkor fog elavulni, pl asztali gtx 1080/1070 is fog kerülni laptopokba, az más kérdés, hogy 1,5-2x annyiba fog kerülni.
    A fejleszthetőség az ami gátat szab, de az is főként a VGA miatt, mert SSD/HDD/RAM cserebere nem akadály, ezekben már rendre van m.2 foglalat SSD-nek.
    Egy mobil i7 és még a 4 magos i5 is (i5-6300hq/6440hq) már azért elég sokáig elég lehet még játékok alá is. Amit nézni kell a VGA és, hogy van-e értelmes hűtés benne és értelmes gari/szerviz.

    Amúgy külföldön pl. Ausztria a nagy többség Notit vesz, pl. egy MM-ben 600-700 euro alattit nem is nagyon látni (náluk valahol itt van az, amit mindenki ki tud adni notira) és 3-4 1500-2500 euro-s noti is ki van rakva játékra, aki ennél is komolyabban szeretne játszani, az asztaliból is választhat 2500-3500 eurós gép is akad, (ASUS, MSI, HP automatikus túlhajtással....)

    Szóval a magyar azért rak össze asztalit játékra, mert olcsóbb

    [ Szerkesztve ]

    Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

  • eight

    senior tag

    válasz Khelben #52 üzenetére

    Ami nálam volt a nagyon sötét volt, napos szobában konkrétan semmit sem láttam belőle (de tényleg). Feketéje túl világos volt (az összes monitorom IPS, tudom milyen feketére számíthatnék), és a színei sem győztek meg... Most azért rágugliztam, a sok ellenvélemény hatására, mert már régen volt, és az 55% sRGB color gamut (ha igaz), akkor az azért már a gyalázatos IPS kategória szvsz.

Új hozzászólás Aktív témák